banner102

Son Tarih 31 Ekim

İçme suyu ve atık su borçlarının yapılandırılmakta olduğunu hatırlatan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “31 Ekim’e kadar işlemlerimizi yapmamız gerekiyor. Bayram tatilinden sonra ilk işimiz borçlarımızı yapılandırmak olsun” dedi.

Fahri Hacıcaferoğlu
Fahri Hacıcaferoğlu
15 Eylül 2016 Perşembe 21:04
Son Tarih 31 Ekim

 Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 6736 Sayılı Kanun kapsamında, içme suyu ve atık su abonelerinin 30 Haziran 2016 tarihinden önceki borçları yapılandırılıyor. Yapılandırma işleminden yararlanmak isteyen abonelerin, 31 Ekim 2016 tarihine kadar Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğünün (TİSKİ) ilçelerde mevcut şefliklerine başvurmaları durumunda, ödemeler 2’şer aylık periyotlar halinde 6-9-12-18 taksit şeklinde gerçekleştirilebilecek.

Yapılandırma işleminden yararlanan vatandaşlar 6736 Sayılı Kanunun kendilerine sağlamış olduğu tüm haklardan yararlanabilecek. Tüzel kişiliği kaldırılan (mahalleye dönüştürülen) köyler, tüzel kişiliği devam eden orman köyleri ile mülga belde belediyeleri sınırları içinde bulunan aboneler adına TİSKİ Genel Müdürlüğü tarafından tahakkuk ettirilen ve vadesi 30 Haziran 2016 tarihini geçmeyen borçlar, taksitlendirilebileceği gibi 31 Aralık 2016 tarihine kadar peşin ödenmesi şartıyla sadece anapara tahsil edilecek.

Yapılandırma işleminden yararlanan ve ödemelerini taksitler halinde gerçekleştirecek olan vatandaşlar, yasa kapsamında 30 Kasım 2016 tarihine kadar ilk taksitin ödemesini gerçekleştirecek. 2014 yılında 6552 Sayılı Kanun kapsamında TİSKİ Genel Müdürlüğüne olan borcunu yapılandıranlar, isteğe bağlı olarak bütün borçlarını birleştirebilecek. Dava konusu olan borçlarda davacı, davadan vazgeçmesi durumunda yapılandırma işleminden faydalanabilecek.

GÜMRÜKÇÜOĞLU: TATİLDEN SONRA İLK İŞİMİZ

BORÇLARIMIZI YAPILANDIRMAK OLSUN

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, TİSKİ Genel Müdürlüğüne içme suyu ve atık su borcu olan tüm vatandaşların bir an evvel gerekli başvurularını yaparak kendilerine tanınan bu imkândan yararlanmalarını istedi. “Bayram tatilinden sonra ilk işimiz borçlarımızı yapılandırmak olsun” diyen Başkan Gümrükçüoğlu, 6736 sayılı yasanın birçok alanda olduğu gibi içme suyu ve atık su borçlarının yapılandırılması noktasında da vatandaşlara önemli kolaylıklar sağladığını kaydederken, “TİSKİ Genel Müdürlüğümüze borcu olan vatandaşlarımızın mutlaka bu yasanın kendilerine tanımış olduğu haklardan yararlanmalarını istiyoruz. Borçlar, yapılandırıldıktan sonra peşin olarak ödenebileceği gibi, 2’şer aylık periyotlar halinde 18 taksite kadar bölünerek ödenebilecek. Yasanın öngördüğü şekilde gerekli faiz indirimleri uygulanacak. Borcu olan tüm hemşehrilerimin bu konuda çok hassas davranmalarını, bu fırsatı kaçırmamalarını, 31 Ekim 2016 tarihine kadar başvurularını yaparak borçlarını yapılandırmalarını istirham ediyorum” diye konuştu.

GÜMRÜKÇÜOĞLU: YENİ YATIRIMLARIN ÖNÜNÜ AÇALIM

İçme suyu ve atık su borçlarının tahsilatının şehre yeni yatırımlar kazandırmak için de büyük öneme sahip olduğuna dikkat çeken Gümrükçüoğlu sözlerini özetle şu şekilde tamamladı: 122 bin 945 abonemiz bu önemli fırsattan yararlanabilecek durumdadır. İçme suyu ve atık su bedelleri yeni yatırımlar olarak şehrimize geri dönmektedir. TİSKİ Genel Müdürlüğümüzün şehrimize en iyi hizmeti verebilmesi için bu tahsilâtlar hayati öneme haizdir. Abonelerimizin bu önemli fırsattan yararlanarak üzerlerindeki borç yükünden kurtulmaları şehrimize yeni yatırımların kazandırılmasının önünü açacaktır.”

Son Güncelleme: 15.09.2016 21:06
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner90