banner90

Türkiye'de Gülen karşıtı eylem düzenlendi

"İsrail'den izin alınmadan yardım yapmak yanlış" diyen Fethullah Gülen'e tepki gösteren vatandaşlar sokaklara döküldü. Peki hangi şehirde Gülen karşıtı gösteri yapıldı?

09 Haziran 2010 Çarşamba 22:59
banner31
Türkiye'de Gülen karşıtı eylem düzenlendi
Midyat’ta Fethullah Gülen’e tepki gösterisi düzenlendi
Mardin`in Midyat İlçesi`nde bulunan sivil toplum kuruluşŸ temsilcileri Fethullah Gülen`in, ‘İsrail`den izin alınmalıydı` sözüne tepki gösterdi

Mardin’in Midyat İlçesi’nde bulunan sivil toplum kuruluşŸ temsilcileri, Gazze’ye yardım götüren gemiye İsrail askerlerinin düzenlediğŸi saldırıyla ilgili yorum yapan Fethullah Gülen’in, ‘İsrail’den izin alınmalıydı’ sözüne tepki göstererek, İsrail’i ve Fethulllah Gülen aleyhinde hazırladıkları pankartları taşŸıdı.

PENSİLVANYA FETVASINI KABUL ETMİYORUZ
Midyat şžoförler ve Otomobilciler Odası, Selahaddin Eyyubi DüşŸünce DerneğŸi, Dinler Diller ve Medeniyetler Arası Diyalog DerneğŸi, Midyat Genç İşŸadamları DerneğŸi, ܖzgür EğŸitim-Sen, İskenderun Mardinliler DerneğŸi, Azim-Der, ܖzgür DüşŸünce Platformu, Habsunnes Evrensel YaşŸam Platformu, Midyat Genç Kalemler DerneğŸi temsilcilerinden oluşŸan yaklaşŸı 30 kişŸi, İsrail ve Fethullah Gülen’i protesto etmek için bugün öğŸlen saatlerinde BarışŸ ve KardeşŸlik Parkı’nda toplandı. Temsilciler İngilizce, Türkçe, Kürtçe ve İbranice hazırlanan, ‘No emperyalizm, no siyonizm’, ‘Yazık ettin hoca’, ‘Hoca bu ne loca’, ‘Pensilvanya fetvasını kabul etmiyoruz’, "KutsallaşŸtırmaya hayır’ ve Kürtçe olarak ‘YaşŸasın Filistin, ölsün İsrail’ dövizleri taşŸıdı.

HOCALIK CܜPPESİ ÜœZERİNDEN DܜşžTܜ
Sivil toplum kuruluşŸları temsilcileri adına Mıhellemi DerneğŸi BaşŸkanı Mehmet Ali Aslan, son açıklamalarıyla Fethullah Gülen’in hocalık cüpesinin üzerinden düşŸtüğŸünü ileri sürerek şŸöyle dedi: “İnsanların şŸerefi ve onuru için hayatları pahasına Filistin için özgürlük gemisine binen gazilerimiz ve şŸehitlerimiz nerede? Hayatını kurtarmak için Amerika’ya kaçan ve oradan eline tutuşŸturulan metinlerle ahkam kesmeye çalışŸan hoca efendi nerede? Bir ayağŸı bu dünyada, diğŸer ayağŸı ahirette olan ve ömrünün büyük kısmını hak ve hürriyet arayışŸında geçirdiğŸini söyleyen sizlerin Gazze’ye yardım götüren gemide olmanız gerekirken, ‘Rotamız Amerika, yükümüz İsrail’ gemisinde bulunmanız, kamuoyunu ciddi endişŸelere sevk etmektedir. Mazluma sırtınızı dönüp, zalime destek çıkmanız hangi kaide iledir. İsrail`de yaşŸayan bir kısım hakperest Yahudiler ve dünyanın farklı bölgelerindeki Hristiyan, Budist, Hindu, Ezidi, Süryani, Ermeni, Sünni, şžii ve Alevi daha adını sayamadığŸım milyarlarca insanın vicdanı bu insanlık dışŸı saldırıyı kınarken, sizler hangi dinin, hangi mezhebin, hangi paradigmanın hizmetinde bu katli meşŸru göstermeye çalışŸıyorsunuz.”

EşžEKLİ EYLEM

Eylemde ayrıca, Fethullah Gülen`in Papa II. John Paul ve Türkiye HahambaşŸı İzak Haleva ile çekilen fotoğŸrafları da yer aldı. Protesto gösterisi yapan sivil toplum kuruluşŸu temsilcileri yanlarına aldıkları ‘Kadife’ adlı eşŸekle birlikte İsrail ve Fethullah Gülen’e tepki gösterdi. Eylem sonrasında sivil toplum kuruluşŸu temsilcileri Gazze yardımı sırasında şŸehit olanlar için fatiha okuyarak, İsrail bayraklarını yaktı. Göstericiler daha sonra olaysız dağŸıldı.


Gazete Boyut

Yorumlar

Yorum Yaz

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x GÖNDER

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 9 yorum mevcut

  • serdengeçti 8 yıl önce yorumlandı

   İşgal altındaki gariplere mazlumlara yardım etmek için izin alınması gerektiğŸini söyleyen Fetullah hocaya bu kadar destek verilmesi ilginç. Fetullah hoca bazı çalışmalara imza atmıştır. ÖrneğŸin okul açmak vs. Ama bu açıklama tek kelimeyle safının nerde olduğŸunu gösteren bir açıklama olmuştur. Müslüman müslümanın yanında olmak zorundadır. Zalimin yanında değŸil. O nedenle Sedat kayacı ve diğŸer aynı görüşteki Fetullah Güleni bu açıklaması nedeniyle destekleyenlerin düşüncelerine asla katılmam. Kendilerinede bu Fetullah Gülenin bu açıklamalara katılmamalrını tavsiye ederim.

  • Sedat Kayacı 8 yıl önce yorumlandı

   Bazı cümleleri anlamak zaman ister. Zeki biri konuşma esnasında bir cümle söyler bu ne demek istedi acaba denir.Aradan biraz zaman geçtikten sonra nasıl zamanında anlayamadm der.Şimdi de öyle Gülenin söylemek istediğŸini zamanla anlayacağŸız.Bir müslüman İsraili tutmaz nasıl böyle bir kişinin tutuması beklenebilir.DediğŸim gibi söyledikleri zamanla anlaşılacaktır.

  • Yavuz Selim 8 yıl önce yorumlandı

   Mazlumların yanında olmak her müslümanın görevidir. Her müslüman elinle, dilinle ve kalbinle zalime karşı koymakla görevlidir. Bunu diliyle dahi yapmaktan çekinenler acaba ne yaptığŸınızın farkındamısınız? Ben Fethullah Gülenden İSrailli çocuklar için üzülüyorum demecinden önce Filistinli çozcuklar için üzülüyorum demesini beklerdim. Ama bir kere bile demedi! Bu son olaydada duruşunu İsrailden yana koyan GÜLENİ PROTESTO ediyorum. Türkiyede ve dünyada müslümanların içini acıtan Güleni kınıyorum!

  • BURAK ERTAN 8 yıl önce yorumlandı

   Görüyorsunuz ki Hocaefendiyle ilgili her haberiniz olumsuz tepki alıyor. Müslümanlık için bir küçük taşı dahi yerinden oynatana teşekkür etmemiz gerekirken bu kadar öfke neden. Bence kendinizi anlatırsanız insanlar sizi çok daha samimi bulacaktır. Allah'a emanet olun.

  • Fahri KELEŞ 8 yıl önce yorumlandı

   DeğŸerli kardeşlerim, öncelikle haberlere yazılan yorumların yayınlanıp yayınlanmamasını eleştirenler tamamen gerçek dışı eleştiri yaptıklarını kendilerine hatırlatmak istiyorum. Öyle birşey olsa Bu habere yazılan yorumlarda bir tane Fethullah Hoca karşıtı yorum varmı? Lütfen ön yargılı haberleri okumayalım. Siteyede önyargılı bakmayalım. Akıllı insan haberin içeriğŸine bakar ve doğŸruluğŸunu araştırır. DoğŸruysa nefsi duygularını öne atarak yorum yazmaz, gerçekleri yazmaya gayret eder. Elleri titreyen kardeşim insan sinirli iken doğŸru işler yapması zorlaşır. En iyisi sinirli olan yani sakin olmayan arkadaşların sakin bir kafa yapısı ile haberleri okumlaarı vede yorum yazmalarını kendilerine tavsiye ediyorum. Bir arkadaşımız birbirimizi sevmekten bahsetmiş. Bu arkadaşımıza sormak istiyorum Sayın Fethullah hoca acaba IHH yı ve ona destek olanları sevmiyormuda MağŸdur olduğŸu halde İsrail Yanlısı tavır takınıyor. Yoksa birbirimizi sevmekten kastınız Tüm insanlık içinmi yoksa Mü'minler içinmi? Hatırlatırım, bu bir hadistir ve hadiste geçen Mü'minlerdir.
   Tüm Fethullah Hoca savunucularınada şunu söylemek istiyorum, Bu gaf ilk değŸildir. İsrail Filistin'e saldırdığŸı zaman insanlar İsrail mallarını boyket ediyordu. Zaman gazeteside Yarım boy CoCacola reklamını o zmanda gazetede yayınlıyordu. Şer güçler Refah yol hükümetini yıkma gayreti içinde olduklarını bildikleri halde Hoca efendi şer güçlerden tavır takındı. Talebeleri oktma pahasına Güçten yana olan bir zihniyet kesinlikle doğŸru bir zihniyet değŸildir. Savunanları acırım ve onlar adına üzülürüm. YaptığŸı doğŸru işlere biz yanlış demiyoruz ama Allah aşkına bakın bu işlerde Düşmanda razımı değŸilmi? Kur'an-ı kerimde "Onlar sizden ancak onların dinine girince razı olur" ayetini iyi düşünün ve tefekür edin.

  • ahmet 8 yıl önce yorumlandı

   sitenizde yorum eklerken bir uyarı var inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır diye, fakat inançlı insanlara saldırı serbest.Üzülerek belirtmeliyimki bende mecliste kullanılmış bir sözü hatırlatacağŸım bu insanları 120 ülkede dünya anladıda bir tek biz anlamadık.Bu insanların yaptığŸı binlerce güzel icraat haber olmuyorda hep saldırılar haber oluyor bu sitede.Kime hizmet islamamı müslümanlığŸamı kardeşliğŸemi neye,yoksa şeytan bırakmıyormu?engelmi oluyor doğŸru bakışımıza?nedir bu öfke nedir bu kin?nerde sahabe kardeşliğŸi?ne diyeceğŸimi bilemiyorum,üzülüyorum inanın bu satırları yazarken bile ellerim titriyor.Bir vücudun azaları olan müslümanlar bir aza ağŸrısa tedavide yardımcı olmak yerine ağŸrıyı artırmak için elimizden geleni yapar olmuşuz.Heyhat ne günlere kaldık,bune cüret Affet Allahım.

  • Editör'den | ofunnabzı.com 8 yıl önce yorumlandı

   DeğŸerli yorumcularımız. Yapmakta olduğŸumuz haberler maksatlı yada karalamaya dönük haberler değŸildir. Gerçek dışı yada uydurma haberler de değŸildir. Mevzu bahis tüm haberler ajanslardan alıntılanarak verilmektedir. Bu haberler ulusal basında gündem oluşturan haberlerin başında geliyor. Haliyle Türkiye kamuoyu tarafından merak edilip, tartışılıyor. Aynı gündemlerin Of'umuzu ve Ofluları da kapsadığŸını gözardı edemeyiz. Ofunnabzı.com kişilerin kişilik haklarına aykırı haber yada yorumları site bünyesinde barındırmaz. Bununla birlikte haber niteliğŸi taşıyan her türlü olayı haberleştirmek de bir haberci olarak görevidimizdir.İlgi ve alakanız için teşekkür ederiz.

  • Sedat Kayacı 8 yıl önce yorumlandı

   Sürekli Fethullah Güleni karalamaya yönelik haber neden yapılıyor.Buradaki amaç ne.Haberi yayınlayan kişi lütfen bunları yayınlasın.Haber yapılabilir fakat sürekli olayı karıştırmak üzüyor bizleri.Sitenin böyle haberler yapması düşmanı sevindiriyor.EğŸer bizler müslüman kardeşi isek böyle haberleri yapılmaması gerekir...

  • Abdullah 8 yıl önce yorumlandı

   Kardeşim, kardeşim diyorum çünkü müslüman müslümanı sevmedikçe iman etmiş olmaz vefvasınca bunu söylüyorum.Sitenizi kurulduğŸu günden bu yana takip ediyorum.Fakat üzülerek ve esefle görüyorumki sizlerde Güzel ülkemizde oynanan oyunlara belki bilgi yetersizliğŸinden alet olabiliyorsunuz.160 ülkede kendi kültürümüzü,kendi dilimizi tanıtan yüzlerce eğŸitim kurumu Anadolu'nun kasabalarına varıncaya kadar Anadolu insanını eğŸiten,topluma kazandıran milli manevi değŸerleri yüksek bireyler kazandıran binlerce dersane ve yurt bu güne kadar müslümanlara iftira edildiğŸi müslümanları rencide edildiğŸi dinleriyle ve kendileriylealay edildiğŸi küçük düşürülmeye çalışıldığŸı olanca provakasyona yalan habere iftiraya karşı koyan bir gazetenin kurulmasında manevi önderlik etmiş böyle bi zatı sitemizde adı sanı belli olmayan kişilerle karalamak birliğŸimizi ve beraberliğŸimizi bozanlara çanak tutmak bize ne kazandırır.SağŸınızda solunuzda hocaefendiyi seven sayan insanlar muhakka var ne zararlarını gördünüz.Hocaefendi ne zarar verdide siteye hocaefendiyi karalayacak şeyler koyuyorsuznuz.Bu yorumu islam kardeşliğŸine atfen dikkate almanızı bekliyoruz.

  TÜM YORUMLAR
  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  Sayfalar
  E-Gazete
  • Ofunnabzi.com | Of'un Nabzı Gazetesi 140. Sayısı
  • Ofunnabzi.com | Ofun Büyük Haber Portalı - 21 Aralık 2016 124. Sayı Manşeti
  Karikatür
  • Of'un Nabzı logo
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv