Sağlık Haberleri Tümü

O Doğu Karadeniz'in en uzunu


GümüşŸhane’de 2 metre 10 santimetrelik boyu ile DoğŸu Karadeniz Bölgesi’nin de “En uzun boylu insanı” olma vasfını elinde bulunduran Tolga Kalkan’ın en büyük derdi 48 numaralı ayakkabısı ile boyuna uygun eşŸ bulamaması.

KarşŸıyaka mahallesinde boyuna tezat “Minik Shop” adını verdiğŸi akvaryum-pet shop dükkanını işŸleten 29 yaşŸındaki Kalkan, GümüşŸhane’nin maskotlarından birisi. Günlük rutin olarak balıklara ve kuşŸlara yem veren, Sibirya kurdu köpeğŸini besleyen Kalkan’ı şŸehirde tanımayan yok. Aslen Köse ilçesinden olan ve yıllardır GümüşŸhane’de ikamet eden Kalkan, ailesinin de en uzun boylusu. Abisiyle yan yana geldiğŸinde kimin abi, kimin kardeşŸ olduğŸu karışŸtırılan Kalkan, halinden memnun bir hayat sürüyor.

En büyük sorunlarından birisinin 48 numara ayakkabı bulmak olduğŸunu kaydeden Kalkan, piyasada kendisine uygun ayakkabı satılmadığŸını, genelde ayakkabıcıda özel olarak yaptırdığŸını söyledi. Kendi akranlarının evlenerek çoluk çocuk sahibi olduğŸunu ifade ede Kalkan, kendisinin boyuna uygun eşŸ bulamadığŸını ama arayışŸının devam ettiğŸini dile getirdi.

 

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz