Bilim & Teknoloji Haberleri Tümü

ABD Hükümeti E-postaları Okuyor mu?

28 yaşŸındaki WikiLeaks gönüllüsünün söylediğŸine göre Amerikan hükümetinin isteğŸi üzerine Google ve ABD’de küçük bir ISP firması olan Sonic, geçtiğŸimiz iki yılda Appelbaum’a ait tüm e-posta başŸlıklarını gizli güçlere göndermişŸ.

Appelbaum, beşŸ yıldır insanların internet kullanımları sırasında gizliliğŸin korunması için yaptığŸı çalışŸmalarla biliniyor. Ayrıca WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange ile olan arkadaşŸlığŸı sonucu da hükümet tarafından gözlem altında.

şžu an için kanun açığŸı olması sebebiyle, Amerikan hükümetinin herhangi bir kişŸinin dijital kayıtlarını istemesi için herhangi bir karar çıkarmaya ya da özel bir sebep göstermeye gerek yok. Pek çok kişŸinin, hükümet yetkililerinin, internet kullanıcılarının kişŸisel bilgilerine kolayca ulaşŸabileceğŸi konusunda bir fikri olmadığŸına ad dikkat çeken Appelbaum, günümüz kanunlarının 1980’lerdeki teknolojiye dayandığŸını bu yüzden de bu tür açıkların olduğŸunu belirtiyor.

Google dışŸında Facebook ve Twitter gibi firmaların da aynı şŸekilde kişŸisel bilgilerinizin ellerinde bulunduğŸunu da hatırlatan aktivist genç, bu yüzden internette paylaşŸılan bilgilere dikkat edilmesi gerektiğŸini savunuyor.
 
Ttnet
 

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz