Bilim & Teknoloji Haberleri Tümü

Google+'ın Kaç Kullanıcısı Var?

Google'ın sosyal ağŸ projesi Google+'ın hızı kesilmişŸ gözüküyor. Dün yaptığŸımız haberde, Google mühendislerinin iç yazışŸmalarından birinin yanlışŸlıkla paylaşŸılması sonucu ortaya çıkan durumu anlatmışŸtık. Google mühendisi Steve Yegge, Google+ konusunda hızlı davrandıklarını ve başŸarının şŸuan için uzak olduğŸunu belirtmişŸti.

Haziran ayının sonunda sadece davetiyeyle kullanıcı kabul eden Google+, çok kısa sürede 10 milyon kullanıcıya ulaşŸarak rakiplerine mesaj göndermişŸti. Eylül ayının sonunda davetiye sisteminden çıkıp herkese açılmışŸ olsa da Google+ için ilerisi pek de parlak gözükmüyor. ܇ünkü kullanıcıların çoğŸunun sadece hesap açtığŸı, ancak kullanım oranının bir hayli düşŸük olduğŸu açıklanmışŸtı.

Google, kullanıcı sayısı merak edilen Google+'ın şŸuanki kullanıcı sayısını açıkladı. Sitede 40 milyon kayıtlı üye bulunuyor. 3. ayını yeni doldurmuşŸ bir sosyal ağŸ için güzel bir rakam olsa da Facebook'un şŸuan 800 milyon kullanıcısı olduğŸunu ve 3 ayda 40 milyondan çok daha fazla yeni kullanıcı edindiğŸini düşŸünürsek Google+'ın başŸarısı gölgelenbilir.
 
Shiftdelete.net

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz