DERNEKPAZARI Haberleri Tümü

ZAMANSIZ ELEKTRİK KESİNTİLERİ BIKTIRDI

Halkın birinci derecede   temsilcisi  olan muhtarlar  adına Dernekpazarı Muhtarlar DerneğŸi BaşŸkanı YaşŸar Falcı YaptığŸı  basın açıklamasın da

"Hemen hemen her  gün  bölgemizde  Elektrik kesintisi yaşŸanmaktadır. VatandaşŸlar bize müracaat ediyorlar. şžikayetlerini  dile getiriyorlar. Bozulan elektronik malzemelerin parasını kim ödeyecek? Elektrik kurumu faturaları fazlasıyla tahsil etmeyi biliyor da arızaların sebebini neden bulamıyor?

 En hafif  bir  kar  yağŸışŸında  elektrik  kesintileri başŸlıyor.  Zamanı  önceden   verilen kesintileri  anladık.  Ü–nlem  almaya çalışŸıyoruz. En  azından  elektronik cihazlarımızı koruma  altına  alıyoruz. Geçen pazar  ( 19.02.2012)günü 12 saat elektriksiz   bırakıldık.YaklaşŸık  bir ay  kadar  önce de  aynı  şŸekilde.Bu zaman  zaman  tekrarlanmaya başŸladı.
Bu nasıl hizmettir? Kesintilerle ilgili hiçbir duyuru yapılmadan  olan kesintiler bıktırdı.Oturuyorsunuz bilgisayarınızın başŸına. ܖnemli bir çalışŸmanız var bir süre sonra elektrikler kesiliyor. O ana kadar yaptığŸınız çalışŸma boşŸa gidiyor. Elektrikler gelince tekrar başŸlıyorsunuz. 10 veya 20 dakika sonra tekrar kesiliyor. Hayda. Bu ne böyle ? ܖzelleşŸti dedik ,daha iyi hizmet alırız dedik ,ama maalesef yanıldık.
 Faturalarımızda adını bilmediğŸimiz bir sürü kesintiler var. Fatura ödeme tarihini biraz geciktirsek hemen elektrik kesiliyor. Daha sonra da açma kapama parası 10 tl faturaya ekleniyor.  Sokak lambalarımız sökülüyor ve meydan hırsızlara  kalıyor. Daha bir çok  sıkıntı.Sorumlu bakanımızı göreve çağŸırıyoruz. Lütfen bu sıkıntımızı giderin.” Dedi.
Kaynak: dernekpazarı.com

Yorumlar
  • ömer göktaş

    enerji mevzuatına göre dağŸotım şirketi elektrik kesintisini önceden ilan etmek zorundadır. şayet bu ilan yapılmamış ve kesinti yapılmışsa ve de bir zarar ortaya çıkmışsa yasal yollarala bu zarar tazmin edilebilir. haklarınızı arayın. bunun için yapmanız gereken şey şayet zarar 1000 tl nin altındaysa kaymakamlık bünyseinde ki tüketici hakem heyetine başvurabilrisiniz. üzerinde ise of asliye hukuk mahkemesinde dava açabilrisiniz

  • Misafir

    Bölgeye elektrik dağŸıtımı yapan firmanın elektrik dağŸıtım lisans sözleşmesi derhal iptal edilmeli ayrıca habersiz yapılan elektrik kesintileri sonucu malları zarar gören kişiler,zararlarının tazminiyle ilgili tüketici hakem heyetine ve diğŸer adli makamlara müracaat etmelidirler.

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz