EĞİTİM Haberleri Tümü

Açıköğretim öğretim öğrencilerine müjde

Anadolu ܜniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, EskişŸehir Atatürk Stadyumu'ndaki mezuniyet töreni öncesinde Açık ܖğŸretim Fakültesi (AܖF ) bölümleri ile uzaktan eğŸitim veren İktisat ile İşŸletme fakültelerini birincilikle bitiren ve dereceye giren öğŸrencilere çeşŸitli hediyelerinverilmesi nedeniyle düzenlenen törene katıldı.
 
Rektör Prof.Dr. Aydın, uzaktan eğŸitim sisteminin verildiğŸi AܖF'teki, iktisat ve İşŸletmefakültelerindeki ders kitaplarının elektronik ortama alınma çalışŸmalarına başŸlandığŸını kaydederek şŸöyle konuşŸtu:
 
"Dünyada çok hızlı bir gelişŸim yaşŸanıyor. Bu bakımdan bizim 30 yıldan beri sürdüre geldiğŸimiz sistemin de değŸişŸmesi gerekiyordu. ܇ok önemli bir değŸişŸim stratejisi uyguluyoruz. BaşŸtan aşŸağŸı AçıköğŸretim sistemi sınav sistemiyle, ölçme ve değŸerlendirmesiyle, kitaplarıyla ve tüm organizasyonlarıyla yeniden yapılanıyor. Bizim yapacağŸımız yüzde 1'lik bir hata en az 10 bin kişŸiyi ilgilendirebiliyor. Bu nedenle hata yapma diye bir şŸansımız yok. Onun için çok dikkatli ve kademeli hareket etmemiz gerekiyor. Bu nedenle biz 2 yıl önce sistemi Polonya süreci dediğŸimiz Avrupa Yüksek ܖğŸretim kriterleri çerçevesinde dönüşŸtürmeye karar verdik. Her şŸeyiyle değŸişŸmişŸ bir Açık ve uzaktan ܖğŸretim Sistemi öğŸrencilere sunmuşŸ oluyoruz.

 

 

Haber 7

 

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz