EĞİTİM Haberleri Tümü

Hilal Dostları Halkalı'da buluştu

Her yıl genişŸ katılım ile gerçekleşŸtirilen piknik şŸölenlerinin bu yıl 10. sunu düzenleyen Hilal Vakfı yönetimi genişŸ bir katılım ile İstanbul Halkalı'da pikniklerini gerçekleşŸtirdiler.
 
 
HilÜ¢l EğŸitim Kültür ve DayanışŸma Vakfı her yıl geleneksel olarak yaptığŸı piknik organizasyonunun sonuncusunu bu sene Sebahattin Zaim ܜniversitesi Halkalı Kampüsü’nde gönül dostlarının katılımıyla gerçekleşŸtirdi.
Vakfın Haznedar’daki lokalinden servislerle hareket eden vakıf mensupları tıpkı vakıfta
 
olduğŸu gibi üniversite kampüsünde de kahvaltıyı hazır şŸekilde buldu. YeşŸillikler içerisinde ağŸaçların gölgesinde yapılan kahvaltıdan hemen sonra vakfın eski ve yeni üyeleri arasında tanışŸma faslı gerçekleşŸtirildi. Burada söz alan vakıf müdürü Numan DemirtaşŸ; vakfın geçmişŸinden ve ne gibi merhalelerden geçerek bu güne geldiğŸiyle alakalı içten-samimi bir konuşŸma yaptı. ܖzellikle vakfa vefa göstermenin günümüzde yanlışŸ anlaşŸıldığŸını, vefanın maddiyatla bir ilişŸkisinin olmadığŸını belirten DemirtaşŸ, vakıf yöneticilerinin veya destekçilerinin yıllar sonra sadece hatırının sorulmasının bile çok büyük önem arz ettiğŸinin altını çizdi. Numan DemirtaşŸ’ın konuşŸmasının akabinde söz alan ve bu organizasyonun üniversite kampüsünde gerçekleşŸmesinde büyük emeğŸi olan Sebahattin Zaim ܜniversitesi SKS Daire BaşŸkanı Adem Yavuz’da aynı fikirleri paylaşŸtığŸını belirterek söze başŸladı ve üniversite hakkında genel bir tanıtım yaptı. ܜniversitenin bu günkü kurulu olduğŸu kampüste İstiklal MarşŸı şŸairimiz Mehmet Akif ERSOY’un da öğŸrencilik yaptığŸını belirten Adem Yavuz; merhum Mehmet Akif ERSOY’un birkaç güzel anısını içeren hoşŸ bir konuşŸma gerçekleşŸtirdi.
 

12 yıldır Hilal Vakfında ilmi sohbetler gerçekleşŸtiren İlahiyatçı İsmet Genç hocanın yaptığŸı ilmi sohbetin ardından, ܂dem Yavuz’un eşŸliğŸinde kampüs gezildi ve kampüs bahçesindeki meyve ağŸaçlarının yemişŸlerinden istifade edildi.

ܖğŸlen namazını kılmak için hazırlık yapılırken Somali’den Sebahattin Zaim ܜniversitesi ’ne tarım teknikleri öğŸrenmek için gelen Somalili kardeşŸlerimizin namaza işŸtiraki ortamda büyük bir memnuniyetin doğŸmasını sağŸladı. Farklı memleketlerden farklı renklerde fakat aynı inancı taşŸıyan gönüllerin birlikteliğŸi bu memnuniyetteki temel unsur idi. Daha sonrasında beraberce yenilen öğŸlen yemeğŸi bu gönül birlikteliğŸini perçinlemişŸ oldu. Yemekten hemen sonra başŸlayan yağŸmur programa olumsuz yönde etki etmenin aksine bereketini beraberinde getirdi. AğŸaçlar arasında gerilen branda altında vakfın “eski topraklarının yaptığŸı sohbetler, latifeler gençler arasında ilgiyle takip edildi. Daha sonra üniversitenin kapalı spor salonunda yapılan voleybol turnuvası hayli çekişŸmeli ve heyecanlı m açlara sahne oldu.
İ kindi namazının üniversite mescidinde kılınmasının ardından gelecek yıl tekrar buluşŸmak temennisiyle yapılan dualar ile program son buldu.
 
 

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz