ÖZEL HABER Haberleri Tümü

Hacıkerimoğlu hükümeti topa tuttu!

Ak Parti Hükümetinin terör örgütü elebaşŸısı Abdullah ܖcalan ile terörü çözme pazarlıklarını başŸlatması sonrasında gelen en sert tepkilerden birisi de Milliyetçi Hareket Partisi’nden oldu. OF’UN NABZI, MHP Of İlçe BaşŸkanı Mehmet HacıkerimoğŸlu’na partisinin bu yöndeki duruşŸunu sordu. 

Pazarlıkları sonrasında yeni tavizler gelecek diyerek endişŸesini dile getiren HacıkerimoğŸlu, ‘terörle mücadele eden komutanlar ile terörist başŸının aynı kefeye konması düşŸündürücüdür, dedi. HacıkerimoğŸlu’ şŸöyle konuşŸtu: 

BEBEK KATİLİNİN MUHATAP ALINMASI VİCDANLARI YARALIYOR

“Terör örgütü ile yapılan pazarlıklar yanlışŸtır. Milliyetçi Hareket olarak en başŸtan beri ܖcalan’ı muhatap alarak yapılan pazarlıklara tepkiliyiz. Tepki göstermeye de devam edeceğŸiz. Bugün ܖcalan’ın muhatap alınması yarın neler getirecek? Asıl düşŸünüdürücü olan budur. Sürekli taviz veriliyor. Bugün salıverilmesi, yarın affedilmesi, başŸbakan mı yapılacak, reis-i cumhur mu yaılacak? Bu tür konuşŸmalar sıkça konuşŸulmaya başŸlandı. Bu konuda halk da çok tepkili. 30 Bin kişŸinin katili, bebek katili ܖcalan’ın muhatap alınması vicdanları yaralıyor. TeröristbaşŸının terörle mücadele eden komutanlar olan eski genel kurmay başŸkanı İlker BaşŸbuğŸ ve eski generallerden Engin Alan gibi isimlerle aynı kefeye konulması oldukça düşŸündürücü.“ 

Haber sorumlumuz Fahri HacıcaferoğŸlu’nun her şŸeye rağŸmen pazarlıklar sonucunda terör örgütünün silah bırakması sözü karşŸılığŸında, yine terör örgütüne istediğŸi tavizlerin verilmesini doğŸru buluyor musunuz? Sorusuna HacıkerimoğŸlu şŸöyle cevap verdi: 

BİZ ASAMADIK DA SİZ ASTINIZ MI?!

“Bu kesinlikle olamaz. Bu konuda taviz verilemez. Hatırlayın 57. Hükümet döneminde MHP camiasına bu yönde oldukça tepki gösterilmişŸti sayın başŸbakan tarafından. Sayın genel başŸkanımız da biz 126 milletvekili ile asamadık, buyrun siz asın 369 milletvekili ile diyerek ip atmışŸtı. Fakat sayın başŸbakan o gün bugündür bunu malzeme olarak kullanmaktadır. Asmak bi kenara ne tavizler verilmişŸtir. Buna ne söz verilmişŸ Amerika’da bu hükümet kurulurken! Bunlar gerçekten düşŸündürücüdür 

“Habur’da başŸlayan rezalet devam ediyor. Bugün halen daha askerimize kurşŸun sıkılmaya devam ediyor. Maalesef aldığŸımız duyumlara göre bunlar eylemlerini artıracaklar, provokasyonlara devam edecekler” dedi.

OF'UN NABZI
ܖZEL HABER

Yorumlar
 • AH AH

  Zamanında abo leşini asmadınız siz adamı aldınız tamimatlarla imralıya koydunuz şimdi genel başkanınız dahil olmak üzere ahkam kesiyorsunuz 30 yılda ne mesafe aldınız söylermisiniz inş ak parti bu işi kısa zaman da halleder

 • EMRE

  Bizim tartışmalarımız aslında boşuna. Nihayi kararı halk veriyor. Halk enayi değŸil. Kimi kendine yakın ve güvenilir buluyorsa ona oy veriyor. Sonuç ortada değŸilmi. Gerisi hikaye.

 • Emre

  Öncelikle şu koalisyondaydık mazeretini bırakın yemiyoruz biz bunları. Madem öyle girmeyeydin kardeşim koalisyona. Madem iş yapmayı beceremeyecektin senin ne işin vardı DSP ile. Madem asamayacaktın idamın kaldırılması sırasında istifa edeydin. Oynamayacak gelin yerim dar der. AşağŸıdada yazdım hatta şamil tayyarın yazısınıda ekledim. MHP red oyu kullandı doğŸrudur. Ama isteseydi komisyonda bunu reddedilmesini sağŸlardı. Mercliste yeterli çoğŸunluk olmasaydı oradada 122 kişi evet zaten diyecekti. Yazıyı iyi okuyanlar gerçeğŸi bilecektir. Ben bıktımm bunları yazmaktan ama niyeyse siz gerçeğŸi kabullenmekten bıkmadınız. Ayrıca tekrar söylüyorum AKP nin idamla ilgili olarak verdiğŸi bir söz zaten hiç bir zaman olmadı.

 • ze_mahşer

  elalemin köşe yazısını kopyala yapıştırla burada beyan eden arkadaş keşke kendi fikirlerini de yazabilsen.........

 • bayram ali çakıroğlu

  emre bak burdan doğŸru bılgılendır ınsanları bılmıyorsan gel senı ben bılgılendırım boş zmaanında bana gel pekı alt komısynda böyle dıyen akp lıler meclısde dediğŸin yasa oylanırken akp nın vekılerının nreye oy kulandiğŸinı neden buraya yazmıyorsun demegoji edıyorsun 38 vekılının ıdamın aklkması noktasında oy kulanmasına nedıyeceksın şimdı ben sna soruyorum o onergeyı neden verdıler sus olsun dıyemı netıcede kanun meclisden çikar oraları hesap yapiyorsunuzda gerçek kanun oylanırken ıdam kalksın dıyen bır akp zıhnıyetını nasıl anlayacaz gerçekmı sahte olduğŸunu sana soruyorum emre efendı ıdamın akldırılmasında neden hayır oyu vermedıler mhp lıler gbı 122 ret oyunun yanı ıdam kalkmasın dıye oy veren mhp lılerın yanında neden yer almadılar kanun yapiyor yoksa amerıka babasından öylemı emır aldılar ben meclısde kanunlaşarak kımın evet kımın hayır vermesıne bakarım umarım onlarıda gözden geçirirsınde yadıklarındanda utanırsın tabıkı o yüz varsa sızlerde yanı akp lılerde başka bıldiğŸin konu varsa yazda yadınlatım senı

 • bayram ali çakıroğlu

  Velilerle el ele verenler bize bu vatanı bağŸışladılar, onların maneviyattan mahrum materyalist torunları kendi ocaklarını söndürmekten başka varlık gösteremiyor."

 • bayram ali çakıroğlu

  ilçe başkanımızin açiklamalarını okuudm yerınde cevaplar yazdi hatta eksık bıle yazdi siyasi partilerı konuşurken veya değŸerlendirirken sıyası partilerın meclisdekı vekıl sayısısna yanı tek başina ve ya kualisyon durumuna göre değŸerlendırmek lazım bakın arkadaşlar akp nın lideri 3 dönemdır tek başina ıktıdar dir mhp yı eleşdırırken 3 partili kualisyonda olduğŸunu unutmayalım sayet siyaset edecksenız her hangı partıyı değŸerlendıreceksenız verdıklerı sözlere göre değŸerlendırmek lazımdır evet yukarda bazı arkadaşlarımız bazı konulara değŸinmış doğŸrudur akp nın apoyu asma gbı bır sözü yok veya türbanı haledeceğŸim dıye bır sözü de yok fakat ne hıkmetse herzman bunların üzerınden mhp ye yüklenıyor sızce bu etıkmı adam sormazlarmı tek başina ıkdıdarsın neden haleltmıyorsun da mhp yapamadı dıyorsun tek başina ıkdıdarın aczıyetsızliğŸinden başka bişedeğŸil bu üsdelıkde sız değŸerli seçmenlerle dalga geçmesıdır nasıl olsa bana oy verıyorlar çok önemlıdeğŸil diyor ama ne hıkmetse her tv ye çikışinda mhp edemedı yapoamadı dıyor oysa ben şimdı soruyorum tayyıp efendıye ve akp lılre 12 sene önce alahın çayına kotamı olur derken çayın 1000 tl olması alzım derken 12 yıl sonra bızler yanı sızler bu ınsanların ekmeğŸi olan çayı 650 tl den satmadıkmı tayyıbın dercesıne nerden nenereyeeeeeee fatıh altaylılan yapmış olduğŸu roportajda ilk 6 aylık ıkdıdar dönemınde namus sözü vverdığŸi dokunulmazlıkları kaldıracam demesı 12 yıl geçmesıne rağŸmen kaldırmaması namussuzluk değŸilmı sızce bu arada meclise sokduğŸu pkk lıların dokunulmazlşıklarını akldıracam deyıp sonra üzerıne bırbardak su içmesı bence namussuzlukdur ve sız değŸerlı ınsanlarımıza yalan soyleyıp sızlerle dalga geçmesıdır diğŸer konuları demıyorum bır arkadaşimızızn yerel le alakanı sorusuna katılıyorum evet başkanımız bu konuda daha katı olması alzım ama ondan önce yerleden nemalan bu gazetelerınde yazdiğŸi gbı vermesılazım mhp lıyım deyıp de bu güne kadar hıç bır dosyası lekesı olmayan devlet beye çikışlar yapan mhp lılerede bır sözüm var eğŸer sayın boş bakan gbı hızrsız bır lıder arıyorsanız çopkdaha ararsınız sızın gbı mhp lı ısdemıyoruz sız gidın evınıze bakın orayı halledın ilk önce evınıze hakım olun karılarınız bakın nere oy verıyor bıze oyle mhp lıler lzımdeğŸil bıze adam gbi teşkılatına ve liderıen sahıp çıkan mhp lıler lazım saygılarımla allahım turk olanları korusunn gerısı benım için angarya

 • serdar

  çok güzel hareketler bunlar.halkımızı,üç hilal aşıklarını ki bende öyleyim tenzih ederim ama bahçeli bu işin adamı değŸil malesef.fantazıye gerek yok gecmış ortada.üç hilalımı yanıma alır bozkurtun özünü ararım.üç hilalın hakkını veren hakikat erleriyle davama devam ederim.nefisleri konuşturmaya gerek yok.

 • Emre

  Siz şahsen iyi biri olabilirsiniz. Ben of ta yaşamıyorum. Ama hem üniversite hayatımda gördüklerim hemde halihazırda etrafımdaki MHP lilerden gördüklerime göre yorum yazıyorum. Kusura bakmayın ama sizi tenzih ederek söyleyeyim içlerinden geçen şeylerin tamamı faşizan duygulardır. Tekrar ediyuorum açıkça da söylüyorlar kendi arlarında Bu k...in tamamını keseceksin diye. Realite budur. Başlarındaki adamların bu düşüncelerden pek bir farkları yok. Neyse bunu uzatmanında bir anlamı yok. Ben sadece başkanı eleştirmek istedim bunuda yaptığŸımı düşünüyorum. Haklı olup olmadığŸımıza nasılsa halk karar veriyor. Bu konuda kim ne derse desin farketmiyor.

 • ahmet c.

  çok saçma yorumlara giriyorsunuz. emre bey olayı güzel izah etti bence, kimse suçunu kabul etmiyor. mahmut bey ve kerim hocada doğŸruları yazdı. kısaca kimse suçunukabul etmiyor ama hep karşı tarafın suçlarıı yazıyor. akp ak süt de mhp kara süt mü yani. evet emre mhp o dönem dik duruş yapamadı, adam gibi istifasını verse idi mhp şimdi daha güçlü olacaktı. bu arada akp de bilerek yapılan siyaset var, mesela ağŸlayan bakan bülent arınç her törör olaylarında sanki törör yanlısı gibi açıklama yapıyor başbakan ise tam aksine ters sert acıklamalar yapıyor. bunlar ülke siyaseti. tabikide bizler icraatlara bakarız. bana göre akp başarısı mhp den çok çok daha başarılıdır. bir kere sırf açıklama yapmak için internet sitesinde bizimde açıklamamız olsun diye açıklama yaparsan böyle vatandaşlarda benim gibi yorum yazar size. sayın hacıkerimoğŸlu neden belediyenin yolsuzluklarına beceriksizliklerine karşı acıklamalar yapmıyorsunuz. neden dik duruş sergilemiyorsunuz. neyin muhalefetisiniz. çekiniyormusunuz. bizler sizden ulusaldan daha çok yerel acıklamalar muhalefetler bekliyoruz. saygılar.

 • Mahmut İSMAİLOğLU

  Emre kardeşime:(Size kardeşim diye hitap etmeye devam ediyorum.)Beni faşizan tutum için olduğŸumu söylemeniz ben ve benim gibileri tanımadığŸını anlıyorum.Bu yorumunuzu protesto ediyorum.Size bu sayfayı açanların kabahat.Madem muhatap olmyacaksınız.Nediye suçluyorsun.

 • EMRE

  Uzun uzun yazmışın yazmışsında sen işi AKP ye niye bıraktın diye soruyorum. AKP nin bu adamı asacağŸız diye bir vaadi yokki assın. Ayrıca bu kafa tasçı zihniyetle siz ancak milleti kendinize düşman edersiniz. Yani ne yapalım bütük kürtleri cezalandıralım. Ben eminim elinizde imkan olsa birine bile nefes aldırmazsınız. Vatanına göz dikeni ezeceksin diyorsun. Merak ediyorum onların yaşadığŸı bölge nasıl senin vatanın oldu. Git gez bakalım ben MHP liyim asarım keserim diye dolaş bakalım oralarda. Görelim ne kadar vatanına sahip çıkıyorsun. Burdan bol keseden atmak kolay nasılsa.

 • Emre

  O gün çekimserdiler şimdi ip atıyorlar MHP lideri Bahçeli’nin meydan konuşmalarını yakından takip edince görüyoruz ki, en önemli argümanı terör sorunu. Daha dar anlamda Abdullah Öcalan’ın idamı. Seçim günü yaklaştıkça, terör dozunun daha da arttırılacağŸı anlaşılıyor. Sanıyorum, bu yaklaşım, bir seçim stratejisi olsa gerek. Son birkaç aydır yeniden tırmanan terörün toplumda oluşturduğŸu öfkenin dalga boyu, MHP’nin iştahını kabartmış durumda. Bahçeli, Erzurum meydanından halka yağŸlı ilmik atıyor: ‘Benim 129 milletvekilim olduğŸu için asamadım, haydi sen as.’ Oysa gerçek hiç de öyle değŸil. Tarih 31 Temmuz 2002. İdam cezasının kaldırılmasını öngören düzenlemenin de yer aldığŸı 14 maddelik anayasa değŸişikli paketi Adalet Komisyonu’nda görüşülüyor. Öcalan’da İmralı’da yatıyor. İktidarda DSP, ANAP ve MHP var. DSP’den YTP doğŸmuş. AK Parti ise henüz yeni kurulmuş ve Fazilet’ten devraldığŸı 53 milletvekili var. AK Parti bir önerge veriyor. Diyor ki, idam cezası, paketten çıkarılsın. Önerge 7 oya karşı 10 oyla reddediliyor. MHP’li üyeler ne yapıyor dersiniz? 5 üye çekimser kalıyor. Yani o tarihte Öcalan’ın idamı, MHP için ‘çekimser’ kalacak kadar önemli bir vaka değŸil. MHP’li üyeler önergeye destek verse, 10’a karşı 12 oyla idam cezasının kaldırılması önerisi paketten çıkarılmış olacaktı. Demek ki, ‘idam’ için MHP’nin sayısı yeterliymiş. Sonrasına bakalım. İki gün sonra paket Genel Kurul’da oylanıyor. 162 ret oyuna karşılık 262 kabul oyu çıkıyor. MHP’li vekiller ret cephesinde. Neden? LJünkü verilen ret oyları, paketi tehlikeye düşürmüyor. Herhalde tehlikeli durum olsa, tıpkı Adalet Komisyonu’ndaki gibi çekimser kalırlardı. Vahim olan bir durum daha var. Koalisyon ortakları idam cezasını kaldırıyor ama MHP ‘Benim için hükümet sorunu olmaz’ diyebiliyor. Tüm siyasetinizi dayandırdığŸınız Öcalan’ın idamı sizin için hükümet sorunu olmayacak kadar önemsizse, önemli olan nedir? Ne olursa hükümeti yıkarsınız? Cevabını 5 gün sonra Bahçeli veriyor. O tarihte MHP’siz hükümet formülleri konuşulmaya başlanınca Bahçeli, Bursa’dan açıklıyor: ‘Seçimler 3 Kasım 2002’de olmalı. Yoksa bu hükümet bozulur.’ Yani, iktidar için her yol mubah. Pes doğŸrusu...

 • emre

  Siz asarız derseniz asamassınız. Asabilecek cesaretiniz olsaydı idamın kaldırılmasına evet demez ve o 3 lü koalisyondan anında ayrılırdınız. Gerçekler sizi maalesef rahatsız ediyor ve sürekli bunu kabullenmek yerine başka başka konulara atlayıp duruyorsunuz. Evet ayrıca emreler çok buna şüphe yok. Ama sizin gibi faşizan tutumla hareket edenlere kendimizi tanıtırsak maalesef başımız beladan kurtulmuyor. İşniz gücünüz kabadayılık başka bir şeyde değŸil. O yüzden kusura bakmayacaksınız. Fikirlerinizi buradan yazarsanız bizde nasılsa okuyoruz. Önemli olanda bu değŸilmi.

 • Kerim hoca

  ben mhpli değŸilim. Fakat başbakan ErdoğŸanın iktidarı boyunca hemen her söylediğŸinin tersini yaptığŸını rahatlıkla söyleyebilirim. Libyada natonun ne işi var deyip çıkıştı, arkasından nato libyada barış için olmalı dedi. Ben Davosa bi daha gitmem dedi, arkasından defalarca bakanlarını gönderdi bi davosta Türkiyede yapıldı. Terörist başı ile görüştüğŸümü kanıtlayamayan şerefsizdir dedi, şimdilerde açık açık kendisi ilan ederek görüştüyor. Faiz lobisine güya dur dedi, ama onun iktidarı döneminde milletin bankalara olan borcu 26 kat arttı. Say say bitmez. ErdoğŸan dün ne dediyse bugün tersini yaparak bugünlere gelmiştir.

 • Mahmut İSMAİLOğLU

  Emre kardeşim kendini bir tanıtsanda seni muhatap alsak.Emreler çok ama,muhatap yok.Siyasette çamur atmak bize yakışmaz ,bilmediğŸiniz meselerde fikir beyan etmeyin.Biz asarız demissek asarız. Ama 129 millet vekilki ile ve 3 lü koalisyonla değŸil. Bir başka mesele daha Ocalan yakalandığŸında MHP meclite değŸildi.Bunlara gel istersen yüz yüze görüşelim. MHP Of İlçe sekreteri

 • ze_mahşer

  dolu konuşan arkadaş; hükümet tarafından bebek katilinin asılmamasına kızılan bi durum yok, kaldı ki asamazlar bu bi realitedir. ama MHP asmadı demek te bu realite kadar aşağŸılık bi iftiradır. 5 partili bir mecliste 3 partili bir koalisyonun ortağŸı olan MHP tüm milletvekilleriyle idama evet derken geri kalan et yığŸınları hayır oyu kullanmışlardır. kim mi bunlar, bugün ki reisi cumhur, sürekli ağŸlayan arınç zerzevatı(PKK lıların dağŸa çıkıp senin benim evlatlarımıza kurşun sıkmasını "ben de olsam çıkardım dağŸa" diye ifade ediyor maalesef), şimdi mecliste olan olmayan bir çok hükümet vekili, anavatan partisi mensupları, doğŸruyol partisi mensupları, refah partisi mensupları ve dsp mensupları..şimdi de onlardan arta kalanlarla hükümet kurulmuş ve bu iti serbest bırakma gayreti içine düşmüşlerdir. senin " biz bunlarla görüşmeyiz bunu diyenler şerefsizdir diyen daha sonrada evet görüştük yine görüşürüz bu görüşmeler benim talimatımla oluyor" diyenlerde şeref kelimesinin karşılığŸı olmadığŸını bilmen gerek....çözüm vatanına göz dikeni ezeceksin yoksa maazallah dinsiz vatan vatansız din olur buralarda...bide idamın yürürlükten kaldırılması konusuna değŸinmişsin ki evlere şenlik, 57. hükümet adi suçların idam cezasını kaldırmıştır bu doğŸru ama bi doğŸru daha var ki 2003 yada 2004 yılında bu hükümet terör ve yakın savaş suçlarıyla vatana ihanet kapsamında ki idam cezasını bir gece yarısı kaldırmış ve bunu kimse konuşmaz hatta bilmez biraz araştır da öğŸren sadece başkalarının uydurmalarını doğŸru kabul edip te gerçek doğŸruları yok saymak şirk koşmak kadar günahtır....hıh aaahh şu delikanlılık meselesini de nerden uydurdun senin delikanlı bildiklerin önce "one minut" deyip sonra özür dilerim ariel şaron bey ben size ve israil halkına demedim onları deme alçaklığŸında bulunmuş ama kimse bunu konuşmamıştır, mavi marmara gemisinde yaşananların durumu ortadadır, ülkemizi bombalıyor uçağŸımızı vuruyor yanımızda suriye ama bi "delikanlı" çıkıpta hoop hemşerim öyle vurulmaz böyle vurulur şöyle bombalanır diyemiyor... neden mi basit aslında koltuğŸunu kaptırmak istemiyor da ondan yani neymiş koltuğŸundan korkandan "delikanlı" olmazmış dimi......

 • emre

  Sayın başkan boş boş konuşmuşsunuz. Bir tane bile çözüm öneriniz yok. Başbakan sizin genel başkanınız gibi asacağŸız demediki asmamasına kızıyorsun. Başbakan delikanlıdır ve ne dediyse arkasında durmuştur. Hangi sözünü yerine getirmemiştir. Ama sizin genel başkanınız o sözü vermesine rağŸmen yerine getirmediğŸi gibi üstüne idam edilmesini sağŸlayacak yasayı yürürlükten kaldıracak imzayı atmıştır. Birde askerleri savunmuşsun merak ediyorum sizde yanlarındamıydınızda bu kadar emin konuşuyorsunuz. Ayrıca öcalan muhatap alınmasın demişsiniz güzel demişsinizde bu işin çözümü için kimi muhatap alacağŸımızı zahmet edip söylememişsiniz. Needen biliyormusunuz. Bu konuda söyleyecek tek kelimeniz yokta ondan. Bu iş size prim yaptırıyor ama oda en fazla % 15 o kadar. Bırakın artık bu işleride millete ayak bağŸı olmayın.

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz