ÖZEL HABER Haberleri Tümü

Of'un Nabzı, Yeni Terminalin Nabzını Tuttu

Of halkının sorunlarını ve şŸikayetlerini Of'un Nabzı medya aracılığŸı ile gerekli merciilere duyurmaya devam ediyoruz. Bu anlamda geçici olarak Of İlçemizin liman tarafına yapılan yeni terminal yazıhane sahipleri ile birebir görüşŸerek buradaki çalışŸanların konu hakkındaki düşŸüncelerini aldık.

Of'un Nabzı Medya ekibimizin özenle yaptığŸı çalışŸma ile yeni terminalde bulunan bütün yazıhaneler tek tek ziyaret edilerek görüşŸleri soruldu. Yazıhane sahipleri terminalin kendilerine istenildiğŸi gibi teslim edilmediğŸinden yakındı. Terminalin yolcu güvenliğŸinin de sıkıntıya yolaçtığŸını ifade eden yazıhane sahipleri bu konularda derhal önlem alınması gerektiğŸini vurguladılar.

İşŸte OF'UN NABZI objektiflerine yansıyan röportajlar:

İrfan Saral (ܖzemniyet Seyahat)

Bu terminal, bize vaat edildiğŸi şŸekilde teslim edilmeyişŸi bizi bazı sıkıntılara soktu. Yazıhanelerde ek işŸ yapmamıza sebep oldu. Bu yaptıklarımızı kiralardan düşŸeceklerini beyan etselerde bu eksikliğŸin olmadığŸı anlamını taşŸımaz.

Bu terminalin burada olduğŸu ve buranın uygun bir yer olmadığŸını düşŸündüğŸü için  çok şŸikayetçi. ܖnceki terminalde yolcularımız terminalde inip bilet işŸlerini hallediyordu. şžimdi ise Of ilçesi girişŸinde yolcu iniyor veya buradan gidecek yolcular, ya yoldan binip gidiyor yada bir şŸekilde buraya gelip buradan binerek gidiyor.

Ayrıca terminalde berber ve girişŸindeki güvenlik sorununun çözülmesi gerekiyor. Bir diğŸer sorunda, yazıhane önündeki saçakların çok kısa oluşŸudur. Bu bizim ve yolcularımız için çok sorundur. İçeride bulundurulmaması gereken bazı paketler oluyor. Bunları yağŸmurlu havalarda dışŸarıda bırakmamız sorun oluyor.

Bir diğŸer hususta, terminale Trabzon tarafından gelecek otobüslerin Of'un girişŸindeki trafik sıkışŸıklığŸına takılması, başŸlı başŸına sorun teşŸkil ediyor. Sanki otoparkmışŸ gibi, araçlar yol üzerinde park halinde duruyor. Bu sadece otobüsleri değŸil özel araçları da etkiliyor. Birde Rize durağŸının Ana yol üstünde oluşŸu da ayrı bir vahim olaydır. Ana yol üstünde bir durağŸın olması düşŸündürücü olduğŸu kadar büyük bir sorundur.

Bu terminalle ilgili en büyük sıkıntı, geçici olan bir terminal, bize eski bulunduğŸumuz yerde TOKİ'nin Hükümet konağŸı yapacağŸı vaadi ile buraya geldik. Fakat hem Hükümet konağŸı yapılmıyor, hemde farklı bir projede yapılmıyor. BoşŸ atıl şŸekilde beşŸ aydır duruyor. EğŸer bu kadar atıl durumda duracaktı, Belediyenin sıkıntıda olan o bütçesini kullanarak neden geçici terminal kurdunuz? EğŸer bu terminali başŸka bir yere kalıcı olarak koyacaktın, bekleyip kalıcı yeri yapsaydın. Bu kadar geçici bir mekan için yatırım yapmaya değŸermiydi?

Furkan ܇akıroğŸlu (İstanbul Seyehat)

Bu terminal eski terminalden kendi açımızdan daha iyi fakat yolcular açısından iyi olmadı. ܇aykara boğŸazındaki yolcular artık buraya gelmiyorlar. Birde buraya gelecek ve burada inip çarşŸıya gidecek yolcular için eski yerimiz daha iyiydi. Buradan çarşŸı içerisine birçokları taksi tutup gitmek zorunda kalıyor. Bu sorunu çözmek için dolmuşŸ servisleri ayarlanması gerekiyor. Bu dolmuşŸların da uygun fiyata servis yapmaları, yolcularımız açısında daha faydalı olacaktır.

Bir diğŸer sorun da yazıhanelerimizin önündeki saçaklar çok kısa. Bu yaz ve kışŸ aylarında hem bizim hemde yolcularımız için büyük sorun teşŸkil ediyor.

-sayfa-

Mustafa ܇apoğŸlu (Metro Turizm)

Bu terminal bizim için dört dörtlük bir yer. Sadece halk için bazı sorunlar var bu sorunların giderilmesi gerekiyor. Bunlar; halkın buraya daha rahat gelebilmeleri için araçların temin edilmesi gerekiyor. Bizim için rahat olan bir terminal yolcular içinde rahat olması gerekiyor.

Bir diğŸer hususta, terminalimize gelecek olan araç ve otobüsler, Of ilçesine girişŸ yaptıkları yerde (BİM Marketin olduğŸu yer) park eden araçların kaldırılarak rahat bir trafik akışŸının sağŸlanması gerekiyor. Bu otobüslerimiz için başŸlı başŸına bir sorundur.

Bunların dışŸında bir sorunumuz olmadığŸı gibi, burasının bizim için çok daha rahat bir yer olduğŸunu söylemek istiyorum.

Selahattin KasapoğŸlu ( Ulusoy Turizm)

Bu terminal biz çalışŸanlar açısından hem görsellik hemde rahatlık açısında çok daha iyi. Fakat bu güzellikleri gölgeleyecek bazı eksiklikler var. Bunlarda, bulunduğŸumuz yazıhanelerin dışŸarıdaki yağŸmurluk saçakları çok kısa. İçeriye koyulamayan malzemeler yağŸmurlu havalarda ıslanma tehlikesi ile başŸbaşŸa kalıyor. Bir diğŸer sorun da, Terminalin girişŸindeki güvenliğŸin olmayışŸıdır.

Ayrıca terminalin girişŸinde bulunan köprü altı, hem ışŸık sıkıntısı hemde otobüslerin durması gerekirken kamyonlar tarafından işŸgal ediliyor. Bu sorunların giderilmesiyle terminali çok daha güzel şŸekle sokabiliriz.

Servet Civelek (VIP Turizm)

Terminalimiz şŸehirde çok uzak ve bu uzaklık sorununu çözecek olan dolmuşŸun olmayışŸı yolcularımız için başŸlı başŸına sorun teşŸkil ediyor. Bu da bizim işŸlerimize olumsuz yönde aksama yapıyor. Bu yönde eski yerimiz buraya göre çok daha iyi idi. ܇aykara tarafından gelen birçok müşŸterimiz buraya gelmemizle birlikte kesildi. İşŸlerimizde de aksamalar oldu. UlaşŸım sorununun çözülmesi gerekiyor.

 

Yakup Albayrak (Terminal Simitçisi)

Yeni terminale gelişŸ gidişŸlerim biraz zorlaşŸtı. Fakat bu zorluk bizi fazla etkilemiyor ama, bizi en çok etkileyen yazıhane önlerindeki saçakların çok kısa olması. Benim simit satarken yağŸmurlu havalarda duracak yerim saçak altlarıdır. Bu saçaklar  kısa olunca ha dışŸarıda yağŸmur altında durmuşŸum ha kısa saçak altında, birşŸey fark etmiyor. Eski yere oranla işŸlerim kötü olsa da saçak sıkıntısının haricinde bir sıkıntıyı dert etmiyorum.

 

Yalçın Saral (KamberoğŸlu)

Bizim için eski terminal bu yeni terminalden çok daha iyi idi. ܇aykara boğŸazından gelen bütün müşŸterilerimiz buraya gelmemiz ile bıçak gibi kesildi. En çok işŸimizi de o boğŸazdan yapıyorduk.

Buranın en büyük avantajı otobüslerin rahat girip çıkmalarıdır. BaşŸka bir avantajı yoktur.

Ayrıca araba sahibi olanların hepsi şŸikayetçi fakat şŸoför olanların hepsi rahat. Mal sahiplerinin yüzde yetmişŸi buradan rahatsız. Kısaca bizim için buranın bir artısı yok.

 

Yavuz Saral (Sahil Seyehat)

Bu terminal bizim için çok daha iyi. Biz yazıhane çalışŸanları olarak kafamız rahatladı. Gereksiz kalabalıktan kurtulmuşŸ olduk. Rahat bir ortamda rahat bir kafa ile çalışŸıyoruz.  Kısaca eski terminalden burası çok daha iyi.

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz