HAYRAT Haberleri Tümü

Hayrat Hükümet Konağı'nda "T.C." neden yok?

SağŸlık BakanlığŸının Aile SağŸlığŸı Merkezlerinden Türkiye Cumhuriyeti’nin kısaltılması olan T.C. ibaresini kaldırması tüm Türkiye’de tartışŸma konusu olurken sonunda bakanlık bu uygulamadan vazgeçti.


Bu durumun bir benzeri de Hayrat’ta yaşŸanıyor. Trabzon’un Hayrat İlçesinde Kaymakamlık binasında T.C. ibaresinin yer almayışŸı muhalefet partilerinin tepkisini çekti. 

Trabzon’da ki diğŸer bir çok ilçenin hükümet konaklarında T.C. ibaresi yer alırken Hayrat’ta yer almaması üzerine CHP İlçe BaşŸkanı Ahmet Akay, bu durumu Kaymakamlık yazı işŸleri müdürü ile görüşŸtü. Ancak Akay’ın iddiasına göre müdürden aldığŸı cevap  bir hayli ilginç.

Akay yaptığŸı açıklamada, “Müdüre hanım bize, “bununla bu kadar niye uğŸraşŸıyorsunuz , sizin başŸka işŸiniz yok mu,  boşŸta mı kaldınız? “ şŸeklinde oldu!
Bizde, “burası Türkiye Cumhuriyeti değŸil mi,başŸta bizler olmak üzere tüm ilçe halkı bundan rahatsız” dedik.
Bunun üzerine  Müdüre hanım, “ ben not  alıyorum bunu kaymakam beyle görüşŸeceğŸim” dedi.Fakat aradan uzun zaman geçmişŸ olmasına rağŸmen değŸişŸiklik yok!  Biz Cumhuriyet Halk Partisi Hayrat ilçe örgütü olarak bu olayı kınıyoruz.Bu duyarsızlığŸa bir anlam veremiyoruz!
Ayrıca,  Müdüre hanımın tavrı bizleri çok rahatsız etmişŸtir. Türkiye Cumhuriyeti Trabzon ili hayrat ilçesi kaymakamlığŸının bir an önce bu vakaya el koymasını istiyoruz” dedi.

Yorumlar
 • HACI ERDOğAN

  HAYRAT RUSLARIN ELİNE Mİ GELJTİDE HABERİMİZ YOK

 • SÜLEYMAN SAKARYA

  KİMLIKSIZ KİŞİLİKSİZLER ÜLKE YÖNETİRSE TABİKİ BÖYLE OLUR.KİMİN HÜKÜMET KONAğžI BU. T.C SİLMEKLE PKK NIN GÖNLÜ HOŞ OLUYOR.ZAMANLA ,MUZ CUMHURİYETİ HAYRAT HÜKÜMET KONAğžINA ,DÖNÜŞÜR. BU ğžİDİŞLE HABERİNİZ OLA!...

 • oflu

  arkadaşlar ben akpyi size savunmuyorum ama mantıklı düşününce gerçekten boş işler bunlar

 • dünyalı

  doğŸru diyor bırakın bu boş işleri yauuu..akp gibi koşun paranın ve ihalenin peğŸine ..sizene vatandan..

 • Behram YILDIZ

  Ülkemizde son dönemde cereyan eden olaylardan ilçemizi tabiiki soyutlayamayız, ama toplumsal reflekslerimiz nerde.. Bir Hayrat sakini olarak bu oluşuma direnmek gerektiğŸine inanıyorum. Akil adamlar vasıtasıyla bu milletin gazını alarak binlerce şehit verdiğŸimiz terörist örgüt aktif siyasete çekilmek isteniyor Başkanlık sistemi her platformda tartışılıyor. Oluşacak eyaletleri bünyesinde barındıracak T.C ibaresi özellikle PKK tarafından asla kabul görmüyor. Siyonizmin ARZI MEVUD topraklarını elde etmesi için tezgahlanan son arap baharı harekatı içinde ülkemiz yönetiçileri eşbaşkan olarak aktif röl aldılar ve bunu halkımızdan maalesef saklamaktadırlar.Son olarak Suriyedeki operasyon Libyadaki gibi başarılı olmadığŸı için PKK bu mücadelede aktif röl üstleniyor. Daha dün İstanbulda Amerika İngiltere ve Fransa bakanlarının katıldığŸı Suriyenin Dostları grubu ne istiyor bizden dikkatlıce baktınızmı.. bütün bu olanları iyice tahlil etmek ve ülkemiz üzerine oynanan oyunu iyi algılamak gerektiğŸine inanıyorum. Gelinen son nokta olarak ülkenin birçok resmi kurumndan T.C. ibaresi kaldırıldığŸı zaman gösterilen tepki sadece devede kulak kalır. Bu tepki patriotlar ülkemize geldiğŸi zaman, imralı ile görüşmeler yapılırken, arap baharı ve BOP eşbaşkanlığŸı açıklanırken gösterilmeliydi. Bu asil milletin en önemli kusuru aşırı derecede kandırılmaya müsait olmasıdır. Uzun vadeli düşünmüyoruz. Bu oluşumu verdiğŸimiz bol oylarla biz ödüllendirmedik mi.. selam ve dualarımla

 • oflu

  arkadaşlar boş işlerin beşini bırKIN tc olmadığŸı zaman başka ülkemi olur burası hayret bir şey daha faydalı birşeylerin beşinden gisin.boş işler bunlar...

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz