Ofunnabzi.com | Ofun Büyük Haber Portalı
ÇAYKARA Haberleri Tümü

Bu yol yapılacak!

Haber-Foto: Gökhan Karataş

Çaykara Ulucami Köyü Muhtarı Ali Koçinoğlu, 20 yaylayı birbirine bağlayan, Bayburt Lisrat yayla yolunun açılması adına tüm engelleri kaldırmak için düğmeye bastı. Koçinoğlu, sözlerine söyle devam etti; Bu yol, 1957 yılından bu yana bir türlü bağlanamıyor. Nedenini bir türlü anlamış değiliz.

Bu yol Of ilçemizden, Dernekpazarı ve Çaykara'nın bütün köylerini kapsayan bir yol, etütünü yaptırmış olmama rağmen Trabzon İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü bizim haberimiz olmadan bir rapor hazırlamış.


Bizim haberimiz olmadan bu raporun nasıl hazırlandığını merak ediyoruz? Bu yolun, 2011 yatırım programına geçmesine rağmen İl Özel İdaresi bu işe yanaşmıyor. Bir an önce jeoloji mühendislerinin bölgeye gelerek, gerekli etütlerin yapılmasını rica ediyorum.Gereği yapılmazsa da, Ulaştırma ve Çevre Bakanlıkları'na şikayet dilekçesi gönderilecektir. Ulucami Köyü muhtarı Ali Koçinoğlu, İstanbul Milletvekili Oktay Saral’ı arayarak bu sıkıntıyı çözmesi için yardım istedi. Koçinoğlu, “bu yol bizim bölgenin onurudur, tüm kısıtlamalara rağmen bu yolu Allah’ın izni ile yaptıracağız dedi.

Yorumlar
  • Adem

    Eygidi rahmetli allah rahmet eylesin Cok ugrasti degeri simdi belli oldu

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz