SİYASET Haberleri Tümü

“Asansör yapamadınız, teleferik mi yapacaksınız!“

Of İlçesi Sahil Dinlenme tesislerinde gerçekleşen kahvaltı programı öncesi kısa bir konuşma yapan CHP Of İlçe Başkanı Erdal Özçelik, haklarında çıkartılan söylemlerden rahatsız olduklarını ve bu söylemlerin kesinlikle doğrulukla alakası olmadığını iddia ederek seçim sonrası bu söylemleri ortaya atan partilileri disiplin kuruluna sevk edeceklerini söyledi.

 
Özçelik, "Partimizin, diğer partilere destek verdiği konusunda söylemler ortalıkta dolaşıyor. şuna emin olabilirsiniz ki bizim teşkilatın öyle bir düşüncesi ve eylemi kesinlikle yoktur. Esasen bu söylemler partimizin bu seçimde ne kadar güçlü olduğunu ve diğer adaylar ile aynı kulvarda yarıştığını ortaya koymuştur. Ayrıca bu tür söylemler karşısında bizim çalışma gayretimiz daha da artmış ve bizim çalışma azmimizi yükseklere çıkarmıştır. Bundan dolayı gece geç saatlere kadar adayımız ile birlikte ev ev dolaşıyoruz." dedi.


İlçe başkanının konuşmasından sonra söz alan Belediye Başkan Adayı Emel Saral, konuşmasına neden Emel Saral sorusuna cevap vererek başladı.


Saral, "Bu sorunun tek bir cevabı var. Erkeklerin olabildiğince kirlettiği siyaset alanının ancak kadınlar tarafından temizlenebilecek olması. Kadının; korumacı tavrı, anne duyarlılığı, hakkaniyet çerçevesinde adil karar verme güdüsü, titizliği gibi özellikleri siyasette bir adım öne çıkmalarını gerektirmektedir. Bu noktadan hareketle Of’a kadın eli değmeli diyoruz." diyerek şu açıklamaları yaptı:


YENİ YAPILAN CADDENİN TAŞLARI SALLANIYOR!

Kapı önündeki ayakkabıların hizada durmuyor olmasına bile tahammül edemiyorken, şehirdeki bu keşmekeşe, bu karışıklığa nasıl tahammül edebiliriz. Ya da şöyle söyleyelim;  evde köşeye bucağa savrulan eşyaları toparlayanların, şehirdeki savrukluklara, düzensizliklere dair söyleyecek sözleri yok mudur, olmasın mı? Kısaca hayatın düzenini sağlamak misyonu biçilmişse kadınlara yüzyıllardan bu yana, şehir de bu hayatın bir parçasıdır. Şehrin düzenini de ancak biz kadınlar sağlayabiliriz. Parkesi yeni döşenmiş bir sokağı düşünelim; örneğin Yalı Caddesi,  taşlar döşeneli iki yıl olmadı, gevşek yapılması nedeniyle bir taşa bastığınızda üzerinize su sıçrıyor. Bu tahammül edilesi bir durum mudur? Bir kadın için değildir. Eminim orada yürüyenler için de değildir. Bahsettiğimiz titizlik budur. Mükemmeliyetçi yapımız basit gibi görünen ancak yaşamı kolaylaştıran bu ayrıntılarda saklıdır. Yaşanabilir bir Of özlemi de tam da bu ayrıntıda karşılık buluyor.


50 METRELİK MESAFEYİ 2 KM DE GİDİYORUZ

Halka büyük proje olarak sunulan sahil projesinde 50 metrelik yolu karşıya geçip geri gelmek için bir engelli yurttaşın 5 km yol dolaşması gerekiyor. Bu kadar küçük bir hesabı bile yapamayan bir belediyecilik anlayışı mı tercih edilmeli? Yoksa yapılan hizmetlere gencinden yaşlısına ve engellisine kadar her yurttaşın kolay erişimini sağlayan bir belediyecilik anlayışı mı?


Hayırsever vatandaşların büyük miktarda paralara yaptırdıkları binaları teslim aldıktan sonra gelen elektrik faturasını bile hayırsever vatandaşa ödeten, hatta o binaları çürümeye terk eden belediyecilik anlayışı mı? Yoksa ihtiyaçları doğru tespit edip doğru planlamalar yaparak çözümler üreten belediyecilik anlayışı mı? Yaya kaldırımlarının dükkânlar tarafından işgal edilmesine yönelik aldığı kararları bile uygulayamayan bir belediyecilik mi? Yoksa halkın yararına alınmış tüm kararların arkasında durabilen bir belediyecilik mi?

Binlerce liraya taksici esnafına durak satıp, belediyenin camından bakıldığında bile görülen korsan taksileri engelleyemeyen bir belediyecilik anlayışı mı? Yoksa yaptığı her işlemin sonuçlarını hesaplayabilen ve ona göre çözümler üreten bir belediyecilik anlayışı mı?

Basın açıklamasından sonra karşılıklı sohbet şeklinde gerçekleşen kahvaltı programında çok ilginç açıklamalar oldu.


SALİM BEYİN İSTİFASI BENİM DÖNEMİMDE OLDU!

Bir gazetecinin, 'Kamuoyununda  sizin oylarınızın bir kısmı, diğer partilere kayma durumu var gibi görünüyor' hatırlatmasına cevap veren Emel Saral, "Salim bey Cumhuriyet  Halk Partisi geleneğinden gelen insandır. Hatta Salim bey, benim dönemimde CHP den istifa etti. Bunun için seçmenimize diyoruz ki; aslı varken suretine itibar edilmemelidir. " diye açıklama yaptı.


Saral, CHP'nin Of ilçesinde güç kazanması, diğer partileri rahatsız ettiğini iddia ederek, "Bize karşı yöneltilen 'başka partiye kayma' iftirası son derece çirkindir. Biz bunu kesinlikle kabul etmiyoruz. Ayrıca bizler bu sorunun her iki parti adayı ile, aile bağlarımızın yakın oluşundan kaynaklandığını düşünüyoruz." diye ifade etti.

BELEDİYEYE ASANSÖR YAPAMAYAN, COSA TELEFERİK Mİ YAPACAK?


Projeler konusuna da değinen Saral, "Yaklaşık 30 yıllık Belediye binasının asansörü çalışmazken, bunlar nasıl cos dağına teleferik çekecekler? Ayrıca yat limanından da bahsediyorlar. Soruyum kendilerine; bu yat limanını zenginler, içki içenler, bikini giyenler vs kullanmayacak mı? Bu sizin yaşam felsefenize uyuyor mu ki bu projeyi sunuyorsunuz? " diye sorular sorarak ortaya atılan projeleri eleştirdi.


Kahvaltı programına CHP İlçe yönetiminin yanı sora Gazetecilerden, Of Medya Derneği Başkanı Yüksel Yaşar, Dernek üyesi Şefik Üstündağ,Of'un Nabzı Gazetesi Haber Muhabiri Fahri Hacıcaferoğlu,  Zaman Gazetesi Of Temsilcisi Yücel Bayrak, ve TGRT Of Temsilcisi Osman Emiroğlu katıldı.

Yorumlar
 • a.y

  değerli hemşehrimler:hep şunu söylemezmiydik yine bunlarmı başkan olacak birbirimize çayevi kapılarında,cenaze namazlarının arka saflarında kahve köşelerinde, misafirlikde bunları konuşmazmıydık evet şimdi adamın biri çıktı ve bu statükotu değiştireceğinden hal diliyle bize anlatıyor ey oflular gelecekde torunlarınızın ofda belediye başkanı olmasını istiyorsanız bu seçimde bu statükoyu değiştrme ,yenme zamanı bu bu statükonun bir parçası olacaksanız Allah ve kullara karşı vebalınız büyüktür

 • of 61

  arkadaşlar ne diyorsunuz siz başbakanimiz saadetten akp ye geçmedimi yahu....salim bey chpli idi diye akp ye geçmeye hakki yokmu.....lütfen bos konuşmayın.

 • Mesut

  Akparti yi başından beri bende izliyor ve hayret ediyorum CHP li olan biri of gibi bir yerden AKPARTİ Den aday oluyor hadi oldu ama kan uyuşmazlığı bu kadarmı olur yoksa bana mı öle geliyor

 • Nezih Bıyıkoğlu

  oflu61 kağıda bakarak yazdıklarını okuyamayan başkan adayı diyorsun insanlar bazan şaşırabilir veya dikkatleri başka bir yerde olabilir. kendi adını soyadını yazamıyorsun başkan adayını eleştiriyorsun çünkü adını soyadını yazsan daha seviyeli eleştiri yapmak zorunda kalacağının farkındasın. bazı liderler ben oğluma helal lokma yedirmedim diye açıklamalar da yapabiliyor bunları unutmayalım yapacaksak art niyetli değil seviyeli eleştiri yapalım....

 • hakan can

  acaba oy çalmaya çalışıp saldıran kimmiş şu açıklamalara bakıp kim kime saldırıyor anlamak zor değil salim beyin hiç bir açıklaması saygı çerçevesini aşmış değil

 • hakan can

  yapmayın ya emel hanım gülmemek elde değil biraz samimi olun lütfen

 • freat

  saadet ten başka çare yok...

 • dalin

  ne yani salim bey chp liyse ne olmuş insan değilmi..akp nin içinde bir sürü chp li var.

 • ofun dışı

  bu ne tutarsız bir davranıştır?chp kökenli olup akp den aday olmak düşündürücü bir olay olsa gerek.şaşkınlık yaşayarak ve hayretler içinde izliyorum salim beyi.zaten diyordum bu soğuklukta ve kibirli yapısıyla akp geleneğinden sağ tandaslı bir partiden yetişmesi mümkün değildi.

 • Süleyman Saral

  Bu Saadet partisi ve akp ne zaman CHP nin güçlendiğini fark ettimiler ahlaksizca CHP ye saldırıp oylarını çalmaya çalışırlar.biz başka oylara talibiz ama yalanlarla veya hırsızlıkla alınan hiç oyumuz yoktur.kendini saklayan Ali rumuzlu kişi birşey biliyorsan kendini saklamadan konuş senin yaptığını ancak iftiracılar ve yalancılar söyler.iftira atmak dogru deyil size diyeceğim adam gibi siyaset yapın.

 • metin

  salim chp kökenlimiymiş!

 • oflu61

  kâğıtta bakarak yazdıklarını doğru okuyamayan belediye başkanı adayına bakar mısınız ...

 • Leyla kazan

  24 yıl sonra gördüğüm of u ancak bu kadar kötü yapılaşmayı erkek yöneticiler başarır dedim of a kadın eli değmeli iyi düşünün oflilar

 • ali derdim

  yolsuzluktan zaman bulamadılar ki...size bir tavsiyem yine çıkık seçime 2 gün kala akp yi desteklemeyin ha...

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz