ÇAYKARA Haberleri Tümü

Ak Parti Çaykara'da Temel Şimşek yeniden başkan

 AK Parti'de ilk kongre Çaykara İlçesi ile başladı. Çaykara'da yapılan kongreye, Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Trabzon Milletvekili Erdoğan Bayraktar, Trabzon Milletvekili Safiye Seymenoğlu, AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Adnan Günnar, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümürkçüoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Dernekpazarı Belediye Başkanı Mehmet Aşık, İl Kadın Kolları Başkanı Havva Gümüş, İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Karaoğlu, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Çaykara İlçe Başkanı Temel Şimşek ile ilçe başkanları, delegeler ve teşkilat mensupları katıldı.


Divan Başkanlığı'nı İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yanmış'ın yaptığı ve tek liste ile gidilen kongrede mevcut başkan Temel Şimşek, yeniden ilçe başkanı seçildi.

Çaykara İlçe Başkanı Temel Şimşek, kongrenin hayırlar getirmesini dileyerek, "Kurucu Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde muhafazakar ve demokrat bir yola çıktık. Bizim siyaset amacımız tüm insanlara hizmet etmektir. Sadece siyaset olsun için değil, mutlu bir Türkiye için Çaykara ve Trabzon için yapıyoruz. Ustalık dönemine hazırlandığımız bu günde yükümüzün ağırlaştığını biliyoruz. Bugüne kadar bu teşkilatların başı hiç eğilmedi. Bundan sonra da gecemizi gündüzümüzü Çaykara Halkının mutluluğuna feda etmeye ekibimle birlikte hazırız" dedi. 

Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, kısa bir konuşma yaparak kongrenin hayırlara vesile olmasını diledi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, ise şöyle konuştu:

"2014 mahalli seçimleri münasebeti ile Çaykara'mızın, siz kıymetli teşkilatımızın, il teşkilatımız, ilçe teşkilatımız ile hem ilçe seçimlerinde hem Büyükşehir'de verdiği desteğe şükranlarınızı sunuyoruz. Çaykara çok farklı bir ilçemiz. Çok zeki insanları ile birlikte bu ülkeye, nüfusunun bin misli hizmeti olan bir ilçedir. Hem okuyan, hem ticarette insanları sevgiyle kucaklayan bir anlayışla birlikte çok önemli kadrolar yetiştirmiştir. Türkiye'de Çaykara'yı tanımayan yer yoktur. Büyükşehir Belediye yasası sonucunda bir takım finansal güçlüklerle mücadele etmekteyiz. Bursa'da Sayın Başbakanımız,, bakanlarımız milletvekillerimiz ve büyükşehir belediye başkanlarımızla değerlendirme toplantısı yapıldı. Büyükşehir Belediyesi'nden daha çok ilçe belediyelerimiz sıkıntıda. Çalışanların hak edişlerini dahi veremeyişlerini ortaya koyduk. Sayın Başbakanımız, bakanlarımızla birlikte yıl sonuna kadar gerekli iyileştirmeyi yapacağını müjdeledi."

AK Parti Trabzon Milletvekili Safiye Seymenoğlu ise , "Çaykara kongremiz bizim ilk kongremiz. Bundan sonra ki kongrelerimizin de böyle coşkulu geçmesini temenni ediyorum. 13 yıllık bir patiyiz. Daha yeni yeni emekleyen bir partiyiz 13 yl siyasi pati için uzun bir süre değil. Ama bu 13 yılda güzel hizmetler yapıldı. Bizim güçlü bir iktidara sahip olmamız bu dönemde çok güzel bir nimet. Bu zamanda geçmiş dönem iktidarlar olsa ne halde olurduk hayal bile edemezdik" ifadelerine yer verdi.

AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Adnan Günnar, "Kurulduğumuz günden bugüne kadar milletimizin teveccühünü hiç bir zaman boş çıkarmadık. Türkiye AK Parti ile toplumun her kesimini kucaklayarak büyük başarılara imza attı. Biz Türkiye'de ilk defa cumhuriyet tarihinde halkın seçtiği bir cumhurbaşkanına kavuştuk. Trabzon yüzde 71'lik bir oyla cumhurbaşkanımızı rekor bir şekilde makamına gönderdi. Partimizin kurucusu, Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bıraktığı yerden aynı dava ve aynı anlayışla biz teşkilatlarına güvenerek 2015 seçimlerinde daha yüksek bir oyla birlikte yükselen grafiğimizi devam ettireceğiz. 2015 yılında çok kıymetli belediye başkanlarımızın ve büyükşehir belediye başkanlarımızın gayretleri ile sandıklarda ki oylarımızı yükselteceğiz. Bizleri bugüne kadar getiren ilçe teşkilatımızda görev yapan tüm arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Yeni oluşacak ilçe yönetim kuruluna da başarılar diliyorum. Kongrelerimizi şenlik ve bayram havasında geçireceğiz. Çaykara'da Bismillah diyerek kongremizi başlattık. İstişareye önem veren ve seçimden önce seçimi yapıyoruz. Tüm ilçelerimizde büyük bir uzlaşı ile tek liste ile seçime gitmek hem genel merkezimizin hem bizlerin arzusudur. Ayrılık gayrılık olmasın diye mücadele ediyoruz. Birlik ve beraberlik zedelenmesin diye mücadele ediyoruz. Çoklu listede çok kıymetli arkadaşlarımız aday çıkıyor. Hepsi birbirinden değerlidir. Ama seçim sonucunda bazı kardeşlerimizi kaybediyoruz. Niye kaybedelim. Biz tek listeyi bir dayatma değil, istişarenin bir sonucu olarak değerlendiriyoruz. Erdoğan Bayraktar bakanımız burada. Biz sizi ilk kongrede aramızda görmekten büyük mutluluk duyuyorum. Allah sizi başımızdan eksik etmesin" dedi.

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz