SİYASET Haberleri Tümü

Oktay Saral'dan , CHP ve Hüseyin Aygün'e tepki

Ak Parti Milletvekili Saral, “Bir dönemler kendinden olmayan herkesi Atatürk düşmanı olarak ilan eden ve kendi kurduğu düzeni, yaptığı düzenbazlığı Atatürk’ün kurduğu düzenmiş gibi dayatan CHP, hiçbir zaman milli vicdandan ruhsat alamamış, gecekondu bir yapılanmadır. Laiklik, çağdaşlık, modernite kavramlarıyla da mütemadiyen millet vicdanını kanatan bu yapı, milletin değerlerine ve ruh köküne düşmanlık için kurumsallaşmıştır”ifadesini kullandı.

CHP’nin, şimdilerde din istismarcılığına soyunduğunu ve kendinden olmayan herkesi, din düşmanı ilan ettiğini iddia eden Saral şöyle devam etti:

“ ‘’Yasalarla dayatılan bu din, bizim dinimiz değildir.’ diyen Hüseyin Aygün’e, cari olan yasaların hangisinin içerisinde dinin dayatıldığını doğrusu sormak isterim. İkincisi, mevcut yasalarımızın çoğu, CHP eliyle ve mütercim bir üslupla Hristiyan batıdan devşirilmemiş midir? Yasa Hristiyan ve batılı olunca çağdaş; Müslüman ve doğulu olunca gerici mi oluyor?”

“Çocuklarımıza cennet ve cehennemin öğretilmesinin sakıncalı olduğuna inanan Hüseyin Aygün, hangi dinin mensubudur?” diyen Saral şunları kaydetti:

“ Zebur’da, Tevrat’ta, İncil‘de, Kuran-ı Kerim de ihbar edilen cennet ve cehennem hakikatini çocuklarımızın idrakinden gizlerken nasıl bir eğitim anlayışının ve hangi dinin sözcülüğünü yapıyor? Ahireti (cennet, cehennem) olmayan bir dünyanın Alah’ı olabilir mi? Allah’ı olmayan bir dünyanın ahlakı olabilir mi? ‘Bu din, bizim dinimiz değildir’ derken ’biz’’ ifadesiyle vurgu yaptığı topluluk, kimlerdir? Bizim inancımıza düşman, her türlü ideolojiye kapı aralayan sonrada bize din öğretmeye kalkan Hüseyin Aygün’ün, cahil ve küstah üslubu bir dayatma değil midir? “

“Ölüm yasalarının değiştirilmesi namına meclise bir yasa teklifi sunsun; bundan sonraki süreçte de dünyanın kendi ekseni etrafında dönmesini teklif etsin” ifadelerini kullanan Saral, şunları dedi:

“İlaveten, cennet ve cehennemin kaldırılmasını da bir yasa teklifi olarak meclise getirebilir. Sen ve senin gibileri, içine düştüğünüz cehalet çukurunda, evham zebanilerine havale ediyorum. Diğer taraftan, seküler bir anlayışı dinleştirip, semavi dinlere düşman olmak çağdaşlık ya da modernite mezhebinin bir gereği midir? Bilimselliği çağdaşlık ve modernite kavramları üzerinden dinleştiren ilgili batı, bu ülkede Hüseyin Aygün gibi ideoloji amigolarını bulmuştur. bugün pedagoji bilimselliği dediğiniz ve eğitimde esas telakki ettiğiniz hakikat, S. Freud yahudisinin psikanalizminden ilham alan, ideolojik hatta teolojik bir dille kurumsallaşmış bir tutarsızlık değil midir? Fizyolojik alt yapısını Pavlov’un oluşturduğu, John B. Watson tarafından örgüleştirilen ve son terkipte ruhu inkar eden davranışsalcılık ekolü üzerinden bir eğitim sistemi mi kurguluyorsunuz? Çocuklarımıza köpek muamelesi yapmayı mı teklif ediyorsunuz? Çocuklarımızın eğitiminde cennet ve cehennem kavramlarını yasaklayarak Pavlov’a köpek yetiştirme davasında mısınız? Biz biliriz ve inanırız ki; Kıtmir’den başka köpek cennete giremeyecektir. Daha farklı bir ifadeyle Pavlov’un köpekleri cennete giremeyecektir. Biz insanı ebedi kılacak ve insan olarak cennete sokacak bir eğitim sisteminin arayışı içerisindeyiz. Bu anlamda bir sistem faşist ise ve cennet bir dayatma ise milletimiz asırlardan beri bir dayatmanın özlemi içerisindedir. Aşere-i Mübeşşere’yi ortaya çıkartan bir eğitim sistemini hayal etmek faşizm midir? Cenneti büyük bir lütuf değil de dayatma telakki eden zihniyetin herhangi bir dine mensubiyetinden önce hangi akıl hastanesine ait olduğu tartışılmalıdır. Hüseyin Bey’i ilim haysiyetine sahip psikologlara havale ediyorum“.

Milliyet

Yorumlar
 • emre

  aşağıdaki yorumlarınözellikle yolsuzlukla ilgili oanlarına sonuna kadar katılıyorum. kimse hikaye anlatmasın. sorumlular gerekli cezaları alsınlar. yolsuzluk yapmadıklarını söylemek bu milletin zekasına hakarettir.

 • ismail

  of kko bakara makaracilar ve papazcilar da dahil mi.ancak hikaye anlatiyon ve hala bakara makara yanlis diyemedin.ne olacak bu halin hep celiskiler icindesin ve hala meclisi cennet kapisi zannediyorsun

 • ebuzer

  ÜLKEMİZDE GERÇEK GÜNDEM DIŞINA ÇIKILARAK YAPILMAK İSTENEN KAYIKÇI KAVGASINA BAKIN. SİZ ÖNCE YOLSUZLUKLARIN HESABINI VERİN YALANDAN ÜÇ BAKANI DİVANA GÖNDEREK ORDA AKLAMANIN HESABINDALAR. YAZIK CUMHURİYET KURULALI BERİ MİLLİ GÖRÜŞÜN İÇİNDE OLAN BİRTAKIM ŞEYTANI DÜŞÜNCELERE MENSUP İNSANLARIN OLUŞTURDUĞU SÖZDE ADALET İSİMLİ PARTİNİN DÜŞTÜĞÜ DURUMA BAKIN. SADECE KONUT YOL YAPMAKLA VE ÜLKEMİZİN VAR OLAN BORCUNU NEREDYSE DÖRT KATINA ÇIKARAN BU İŞBİRLİKÇİ GURUH ORTADOĞUDA AKAN BÜTÜN KANLARDAN SORUMLUDUR. HALA CHP EDEBİYATI OSMANLIYI SAHİPLENMEYE BAK SİZ KİM MÜSLÜMANLIK KİM SİZ KİM OSMANLI KİM İŞBİRLİKÇİLER SİZİ

 • mertoflu

  sen hangi akla hizmet ettiği belli olmayan oflu tahrik amaçlımı burdasın belli değil. Oktay efendiye sıra gelince o anlatsın bu kadar hırsızlık yolsuzluk pislik üzerine oturan akpartinin dini hangi dindir. Bizim peygamberimiz bir seccade bıraktı geriye bu saltanat hangi dinde var onu anlatsın. Oniki senedir CHP karşıtlığı ile tiyatro oynatıyorlar bu milleti soyuyorlar hangi adaleti savunuyorlar. Dün torpil listesi yayınladılar şehit olmakta eşit olan bu halk işe adam yerleştirmeye gelince sakallı hüsnülere bile şans tanımıyor zalimler. Sizin zalimliğiniz chpyide bütün partileride geçti . Allah bildiği gibi yapsın sizi

 • OF k.k.o.

  Sadece CHP değil,,,,TBMM ye giremeyenler'de DAHİL.

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz