EĞİTİM Haberleri Tümü

KTÜ'lü Gençler “Kardeş Okul“ Projesine Başladılar

KTÜ 4.sınıf Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Lisans Programı öğrencileri, Topluma Hizmet dersi kapsamında hayata geçirecek oldukları “KARDEŞ OKUL’’ projesi için şimdiden çalışmalara başladılar.

Türkiye’nin dört yanından destek bekleyen öğrenciler, toplayacak oldukları yardımları Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesi ortaokuluna gönderecekler.

“KARDEŞ OKUL’’ proje sözcülüğünü üstlenen Hanife Kadir yaptığı basın açıklamasında bilgiler verdi.

Geçen sene bizim ile aynı sıraları paylaşmış ve şu zamanlarda bizim yaptığımız gibi proje üretme peşinde koşmuş bir arkadaşımızın teklifi bizi bir araya getirdi. Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine atanan Meltem Sağman, yeni faaliyete geçmiş bir köy okulunda görev yapmaktadır. İlk deneyim yeri olarak karşılaştığı birçok zorluğu bizimle paylaşan Meltem Sağman ile neler yapabileceğimiz üzerine konuştuk. Yapı olarak yeni ve iyi olan okulda, materyal ve araç-gereç bakımından pek çok eksiklik olduğunu öğrendik. Ayrıca bölge öğrencilerinin sos yo ekonomik düzeyinin düşük seviyede olduğu ve ilkokulda 50 ortaokulda 50 öğrencinin yardım ihtiyacının karşılanabilmesinin bu proje için kapsamlı olabileceği konuştuk. Hedef olarak kırtasiye malzemeleri ve kütüphane üzerine düşünülmüş olsa da, sınav süreciyle mücadele eden diğer ortaokul kurumlarımız gibi Bolatlar öğrencilerinin de birer TEOG sınavı adayı olduğunu da öğrendik. Kariyer yönlendirmesini yapabilmek için ilk olarak öğrencilerini bu sınav sürecine hazırlamaya çalışması gereken öğretmen arkadaşımız Meltem Sağman, konu anlatımlı-test kitabı kaynaklarına erişimde sıkıntılarını bizimle paylaşarak dershanelere-özel eğitim kurumlarına kırtasiye donanımı için destek çağrısında bulundu. Bizde Trabzon’un il ve ilçelerinde bulunan kırtasiye ve kitapevlerinden beklenen yardımları kalem, defter, silgi, kalemtıraş, çanta vb. ihtiyaçların bireysel olarak karşılayarak öğretmen arkadaşımızın okulunda okuyan öğrencilere ulaştırmak istiyoruz. Özellikle yardımı gerçekleştirecek olduğumuz okulun kütüphane oluşumu için özellikle KTÜniversitesi öğrenci arkadaşlarımızdan destek bekliyoruz. Bu proje ile Öğrencilerin verimlilik gösterebilecekleri alanlarla birlikte sosyal sorumluluk bilinci oluşturulması hedeflenerek projenin bir ihtiyaçtan doğmuş olduğu gerçeği ile başlayalım istiyoruz.

Son olarak temennimiz ve Dileğimiz bir sonraki haberde bu yardımların yerine ulaşmış olduğuyla ilgili alacağımız dönütleri sizlerle paylaşabilmek. Böyle bir projede yer aldığımız için mutluluk duyuyor ve sizleri buna ortak olmaya çağırıyoruz. Açıklamasında bulundu.

“KARDEŞ OKUL “proje kapsamında yardım yapmak isteyen duyarlı esnaflarımız, iş adamlarımız, dershaneler, kırtasiye ve kitap evi işletmesi yapan işletme sahipleri Proje sözcülüğünü üstlenen Hanife Kadir’e 0539 960 23 05 Numaralı telefondan ulaşabilir ve yardımlarınızı yapabilirsiniz.

Ayrıca projeyi yürüten ve destekleyen diğer psikolojik danışman adaylarının isimleri şu şekilde sıralanmakta. Mehtap Taş, Merve Demir, Kübra Eyüpoğlu, Ayşe Nur Aydın, Berna Suadiye, Fatmanur Bay, Özge Kaya.

Köksal Ustaoğlu

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz