EĞİTİM Haberleri Tümü

Milli Eğitim Müdüründen Okul Ziyaretleri

Ziyaretlerde öğretmenlerle bir araya gelen İdris Kabahasanoğlu öğretmen ve idarecilere yeni eğitim ve öğretim yılında başarılar diledi.

ÖĞRETMENLİK KUTSAL MESLEKTİR

Ziyarette öğretmenlerle sohbet eden Kabahasanoğlu, öğretmenliğin insan yetiştiren bir meslek olduğu için kutsal olduğunu ifade etti. Öğretmenlerle sohbet ettikten sonra bu sene TEOG sınavına girecek olan 8. Sınıf öğrencilerin de dersine girerek sınav konusundaki motivasyonlarını artıracak tavsiyelerde bulundu.

HER BİRİNİZ, BİZİM İÇİN DEĞERLİDİR

Milli Eğitim Müdürü  Kabahasanoğlu öğrencilere yaptığı kısa konuşmada, “ Yarınımızın teminatı olan sevgili öğrenciler, hepiniz bizler için ayrı ayrı değerlisiniz. Onun için sizlerin birinizin kaybına bile tahammülümüz yoktur. Bu uğurda bizler, okul idarecileriniz ve öğretmenleriniz sizlerin başarılı olması için devletimizin her türlü imkânlarını sizlere sunmaktayız. Kıymetli gençler, başarılı olma yolunda yapılması gereken iki sihirli söz vardır.  Bunlar; inanmak ve çalışmaktır. İnanırsanız, inandıktan sonra çalışırsanız başarmamanız mümkün değildir. Bizler de sizler gibi bu sıralardan geçtik. Lakin bizler sizler gibi imkânlara sahip değildik. Siz bu konuda çok şanslısınız. Şimdi sizler devlet tarafından tahsis edilen servislerle okula gelip gidiyorsunuz. Bununla birlikte öğlen yemeği yiyebiliyorsunuz. Bu imkânları kullanarak başarılı olmanız kaçınılmazdır. İnanırsanız, inandığınız gibi çalışırsanız başarılı olacağınıza yürekten inanıyorum." diyerek bütün öğrencilere eğitim ve sivil hayatlarından başarılar diledi. 

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz