EĞİTİM Haberleri Tümü

Rektör Baykal Öğrencilerle Buluştu

 ÖĞRENCİNİN HEDEFİ EN YÜKSEK ÜNİVERSİTELER OLMALI

Rektör Baykal Konuşmasında; Of’ta olmaktan ve Oflu olmaktan her zaman gurur duydum. Bunu hiçbir zaman söylemekten de geri durmadım. Of’un Uğurlu (Civaruksa) Mahallesinde doğdum ve İlkokulumu oradaki kesme taştan yapılmış okulda tamamladım. Ama o okulun yıkılmış olması içimde hep bir ızdırap verir. Karadeniz’in ve Of’un İslamlaşmasında bizim mahallemizdeki medrese önemli bir yere sahipti. Her geçen gün Of’un eğitim seviyesini görmekten ayrıca mutluluk duyuyorum. Bir ay önce Of Meslek Yüksek Okulunun kararı da çıkmış hayırlı olsun. Of’ta okuyan öğrencinin hedefi en yüksek üniversiteler olmalıdır. Size de bu yakışır. Hedefinizi neyi seviyorsanız onun üzerinde inşa ederseniz başarılı olursunuz.”  Sözleriyle açıklamasını tamamladıktan sonra öğrencilerin sorularını cevapladı.

MÜHENDİS OLMASAYDIM ÖĞRETMEN OLURDUM!

Rektör Baykal’a öğrencilerin sorularından sonra Of Belediye Başkanı Salim Sarıalioğlu bir selamlama konuşması yaptı. Başkan Sarıalioğlu konuşmasında; Yoğun programı arasında bizleri kırmayıp öğrencilerimizle tecrübelerini paylaşan değerli KTÜ Rektörü hemşerimiz sayın Süleyman Baykal Hocamıza teşekkür ederim. Rektörlük seçimlerinde de kendisine rabbimden yardım diliyorum. Mühendis olmasaydım inanın ülkemizin geleceğini yetiştiren sınıf öğretmeni olurdum. Zamanı boşa harcamayın çalışın ülkenize güzel hayırlı hizmetlerde bulunun.” dedi.

GİTTİĞİNİZ YOLDA SORUNLARDAN YILMAYIN

Of Kaymakamı Eren Arslan da bir selamlama konuşması yaptı. Kaymakam Arslan; Çalışın, gayret edin başarılı olacaksınız. Gittiğiniz yolda sorunlardan yılmayın. Bir büyüğün dediği gibi , gittiğiniz yolda ayağınıza diken batmıyorsa doğru yolda değişiniz. Bu söz de doğru yolda sıkıntı çekilmesinin normal olduğunu gösteriyor. " diyerek Rektör Baykal'a öğrencileri ve şahsı adıma teşekkür etti.

Günün anısına Rektör Baykal’a Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu plaket takdim etti. Of Kaymakamı Eren Arslan da İlkokul diplomasını takdim etti.  Baykal diplomasını alınca duygularını; “ İlçe Milli Eğitim Müdürümüze gerçekten diploma için çok teşekkür ederim. Babamın adı var burada. Babam bizim için çok fedakarlık yaptı. Elim bir kaza sonucu hayatını kaybetti. O bakımdan çok duygulandım.” diye ifade etti.

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz