Sağlık Haberleri Tümü

GRİPTEN KISA SÜREDE KURTULMANIN YOLU

 Hastalıkları ve şifasını veren Allah Zülcelâl ve Tagâddes Hazretleri, kullarını imtihan etmek için çeşitli hastalıklar verir. Sevdiği kullar için bu hastalıkla birlikte sabır ortaya çıkar ve Rabbimize yalvarış ile nimete dönüşür.

Soğuk havalarda insanların kolaylıkla yakalandığı hastalıklardan biri de grip hastalığıdır. Bu hastalıktan kurtulmanın yolu başta, hastalığı vereni bilmek ve ondan yardım istemektir. Bunu istemenin yanında çare olarak yarattığı limonu aşağıdaki şekillerde kullanarak tedavi etmek mümkün olabilir.   

AYAKLARINIZI LİMONLA 10 DAKİKA OVUN

Topuk ve Ayaklar’ın emilimi yüksek olduğu için ayak ve topuklarımıza sürdüğümüz maddeler hızlı bir şekilde bedenimize yayılır. Limonu topuk ve ayak üzerine masaj yaparak 10 dakika uygularsanız grip enfeksiyonunu hızlıca atmış olacaksınız.

LİMON SUYU, TUZ VE KARABİBERİ KARIŞTIRIN

1 çorba kaşığı Limon suyu, Tuz ve Karabiberi karıştırın ve içiniz. Bu karışım içimizdeki tüm gribal enfeksiyonları etkisiz hale getirecektir.

LİMON SUYU İLE GARGARA YAPIN 

2 Çorba Kaşığı Limon suyu ve Yarım çar bardağı suyu karıştırın. Ağzınızda gargara yapınız. Boğazınızdaki mikropları ve ağzınızdaki yaraları yok edecektir. 

LİMON SUYUNU BURNUNUZA UYGULAYIN 

Eğer Burnunuz tıkalı ise birkaç damla limon suyunu 2 pamuğa uygulayıp burun deliklerinize uygulayın. Burnunuz hemen açıldığını ve nefes borunuzun temizlendiğini göreceksiniz. 

Kaynak: hekimzade.com

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz