DERNEKPAZARI Haberleri Tümü

Güzel Okuma Yarışmasında 2 Birincilik

 İlçelerde yapılan yarışmaların finalleri, 19-20 Nisan tarihlerinde İl Müftülüğünde yapılırken, yarışmalar sonunda Dernekpazarı İlçesi 2 Birincilik 1 de Üçüncülük başarısı elde etti.

18 yaş üstü ve 18 yaş altı olmak üzere iki kategoride yapılan yarışmaya ilçe birincisi öğrenciler ile öğrencilerin aileleri ve hocaları katıldı.

Bayan yarışmacılar için Komisyon başkanlığını İl Müftü Yardımcısı Sıtkı Kaya’nın yaptığı yarışmada İl Müftü Yardımcısı Mehmet Genç ve Aile ve Dini Rehberlik Bürosunda görevli Kadın Vaizi Nuray Özben de diğer komisyon üyeleri olarak görev aldı.

Erkek yarışmacılar için ise Komisyon Başkanlığını İl Müftü Yardımcısı Sıtkı Kaya’nın yaptığı yarışmada İl Uzman Vaizlerimiz Mehmet Ali Topal ve Özcan Yılmaz da komisyonun diğer üyeleri olarak görev aldı.

2 Birincilik 1 Üçüncülük Başarısı

Yapılan yarışmalarda 18 yaş altı kategoride Dernekpazarı İlçe Müftülüğüne bağlı Bölge Yatılı Kız Kur’an Kursu öğrencisi Zilan Yayık 1. oldu.

18 yaş altı erkeklerde ise Dernekpazarı İlçe Müftülüğüne bağlı Gülen Yatılı Erkek Kur’an Kursu öğrencisi Yusuf Yıldız 3. oldu.

18 yaş üstü erkek kategorinde Dernekpazarı İlçe Müftülüğüne bağlı Akköse Yatılı Erkek Kur’an Kursu öğrencisi Mustafa Bilaloğlu 1. oldu.

Yarışmaya katılan tüm yarışmacılara İl Müftüsü Keramettin Demir tarafından hediyeler takdim edildi.

**


KAYMAKAM ERKOVAN'TAN TEBRİK

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasında başarı elde eden öğrenciler ile birlikte Dernekpazarı İlçe Kaymakamı Selim Erkovan'ı makamında ziyaret eden Dernekpazarı İlçe Müftüsü Tercuman Özbek, kendilerini makamında kabul eden ve öğrencilere başarılarından dolayı hediye takdim eden Kaymakam Erkovan'a teşekkür ederek derece elde eden öğrencileri, ailelerini ve hocalarını tebrik edip, bölgeler arası yarışmada da başarılarının devamını diledi.

Ziyaret sırasında öğrencilere tavsiyelerde bulunan Kaymakam Erkovan , Kuran-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nda dereceye giren öğrenci ve hocalarını tebrik ederek, ülkemiz için nice başarılı hizmetler içinde yer almalarını, bunun içinde her alanda kendimizi yetiştirmemiz gerektiğini ve sürekli bir yenilenme içinde olunması gerektiğini söyledi.

Yorumlar
  • derya aydın

    Allah yolunu açık etsin canım kardeşim.

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz