BÖLGE Haberleri Tümü

Yaş çay taban fiyatı açıklandı!

2016 Yaş Çay sezonunda geçerli olacak yaş çay taban fiyatı bu gün  Çaykur Genel Müdürlüğü Binasında düzenlenen bir basın toplantısı ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik tarafından açıklandı.

Çaykur’daki basın toplantısına Rize Valisi Ersin Yazıcı, Rize Milletvekili Hasan Karal, Hikmet Ayar ve Osman Aşkın Bak ile  Fabrika müdürleri ve  Rize’eki STK temsilcileri katıldılar.

2015 yılında 1,58 taban fiyat 12 kuruş da destekleme bedeli olmak üzere toplam 1,70 TL olarak açıklanan yaş çay fiyatına 2016 yılı için  TABAN FİYATA  % 12  zam yapıldı. Destekleme miktarı ise daha önce 12 kuruştan 13 kuruşa çıkarılmıştı..

Bakan Faruk Çelik tarafından açıklanan 2016 yaş çay taban fiyatı, 1.77  taban fiyat, 13 kuruş da destekleme bedeli olmak üzere toplam  1.90 TL olarak açıklanmıştır..

Enflasyonun üzerinde bir zam bekleyen çay üreticisi Artvinli bir BAKAN tarafından açıklanan 2016 yaş çay taban fiyatı için bakalım Rize ve Bölgedeki çay üreticisini ne kadar memnun edecek..
Çay kanunu ile ilgili olarak da konuşan Bakan çay kanunu Rizelilerle birlikte yapılacağını belirterek .inşallah 2016 yılında çay kanunu çıkarmış olacağız dedi.

Yorumlar
  • BAŞTÜRK

    padişahım cok yaşa.

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz