SİYASET Haberleri Tümü

Of Gençliğinden Yayla Etkinliği

Türkiye Din Görevlileri Birliği (Din-Bir-Der) ve Sultanmurat Camii ve Külliyesi Yaptırma Derneği Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım tarafından ağırlanan Saadet Gençliği, eğitim ağırlıklı yayla etkinliği programına Camii Külliyesini gezerek başladı.

Saadet Partisi Of Gençlik Kolları üyeleri, Eğitim programı öncesi Camii Külliyesinde insan gücüne gerek duyulan bazı önemli işlerde, yağan yağmura rağmen inşaat ustalarına yardım ettiler.

Aynı zamanda Saadet Partisi GİK Üyeliği görevi de bulunan Muhittin Hamdi Yıldırım öncülüğünde külliyeyi gezen Of Genç Saadet üyeleri, külliyenin tarihi geçmişi ile yeni yapım çalışmaları hakkında Muhittin Yıldırım'dan bilgiler aldılar.  

Yemek ve namaz arasından sonra Külliye içerisinde eğitim programı gerçekleştiren Genç Saadet Üyeleri, Muhittin Yıldırım'dan dünya ve ülke gündemi hakkında bilgiler aldılar. Aynı zamanda Müslüman gencin nasıl olması gerektiği konusunda da bilgi veren Yıldırım, "Müslüman her gencin idealleri, yani inancı uğruna her türlü fedakarlığı yapabilmesi gerekiyor." dedi.

İkindi namazı sonrası Külliyeyi ziyaret eden Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Saadet Partisi Of Gençlik Kolları üyeleri ve  Camii Derneği Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım ile çay için sohbet ettiler.

Eğitim programının sonundan Sultanmurat Şehitliğini ziyaret eden Saadet Gençliği, şehitler mezarlığına Yasin-i Şerif okuyarak dua yaptılar.

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz