ÇAYKARA Haberleri Tümü

Aşırı Rüzgar Çatıları Uçurdu!

Çaykara´da  gece saat 03:00 saatlerinde başlayan ve sabah saat 06:00´da etkili olan şiddetli rüzgar ilçe merkezi olmak üzere Turizm merkezi Uzungöl ve diğer mahallelerde büyük hasarlar meydana getirdi.

Son yılların en şiddetli rüzgârın olduğu ilçede, Karadeniz Turizminin en önemli merkezlerinden Uzungöl de Turizmciler Derneği tarafından gölün üst kısmında yer alan prefabrik dükkanlar yerle bir oldu.

Rüzgarın etkisiyle 10 Adet dükkan kullanılmayacak hale geldi. Çaykara merkez Hurmalı ve Akdoğan mahallesinde iki evin çatısı uçtu. Köseli Mahallesi İmamı Cemil Mutlu´nun Elmalı Mahallesindeki evinin hem çatısı uçtu hem de ev yıkıldı. Yeşilalan Mahallesinde ikamet eden İbrahim Altunbaş´a ait evin çatısı tamamen uçtu. Bazı yerlerde ağaçların kökünden yıkıldığı ilçe genelinde, diğer mahallelerde kısmen hasarların olduğu ve uzun süre elektriklerin kesik olduğu bildirildi. Vatandaşların büyük korku yaşadığı etkili rüzgârda en büyük teselli yaralanma ve can kaybının olmaması oldu.

Edinilen bilgilere göre son yılların en etkili rüzgârının yaşandığı yörede, yayla evlerinde büyük hasar verdiği gelen bilgiler arasında.Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz