ÇAYKARA Haberleri Tümü

300 YARIŞMACI UZUNGÖL’DE YARIŞTI

 Canonlarla Harita ve pusula üzeride gölde yön bulma yarışmasının ilk finişinde sporcuları ağırlayan Çaykara ilçesi Kaymakamı İhsan Ayrancı,”Bu güzelim yarışmanın gölümüzde yapılmasından dolayı çok mutlu oldum. Bu gibi yarışmalar bölgemizin turizmine de büyük katkı sağlıyor. Bu yüzden beldemize hoş geldiniz ve hepinize başarılar dilerim .“ diyerek gençleri tebrik etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın sözleşme makamı olduğu; Millî Eğitim Bakanlığı, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ve TRT’nin faydalanıcı oldukları proje kapsamında, oryantiring yarışmalarının ilki Muğla Köyceğiz’de ikincisi ise Konya, Beyşehir’de gerçekleştirilmişti. Trabzon Uzungöl’de yapılacak yarışların ardından oryantiring yarışmaları Ekim ayında Ankara’da yapılacak. Yarışmaya katılım ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.  

Asbaşkan Peşken, ”Türkiye Oryantiring Federasyonu iş birliği ile gerçekleştirilen oryantiring yarışmaları için Katılımcıların yarışmalara katılabilmeleri için 12 yaşını doldurmuş olmaları gerekiyor. “Koşarak Oryantiring” yarışmasında katılımcılar yaş gruplarına göre 5 kategoriye ayrılacak olup her kategoride kadın ve erkek ayrı ayrı yarışacak. “Kano ile Oryantiring” yarışmasında katılımcılar sadece kadın ve erkek kategorilerine ayrılacak olup “İlk Ayak Kanosu” yarışmasında ise tercih edilmesi halinde çiftler halinde yarışılabilecek. Oryantiring yarışmalarının sonunda dereceye girenlere madalya ve ödülleri verildi.”dedi.

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz