ÇAYKARA Haberleri Tümü

Uzungöl’de Bisiklet Heyecanı

 EŞİ BENZERİ OLMAYAN PARKUR

“Sporun gücünü de kullanarak Uzungöl’ün doğasına her yönüyle uygun bu etkinlikle turizme katkıda bulunmak ve yön vermek istiyoruz” diyen Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı, “Doğa sporlarının her türlüsünün yapılmasına imkan sağlayan ortama sahip olan Uzungöl’deki bu yarışlara ilginin uluslararası alanda artacağına inanıyorum. Çünkü, gerek zorluğu ve gerekse doğa güzelliğiyle dünyada eşi benzeri olmayan, muhteşem bir doğa görseline sahip bir parkura sahibiz” diye konuştu.

HEDEF: DÜNYA ŞAMPİYONASI

Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, “Uzungöl’ün sadece doğa ve göl turizminin yanı sıra dağ ve bisiklet turizmine de açmak için her şeyi yapacağız” derken, şampiyonanın gelecek yıllarda uluslar arası platforma taşınması için çaba göstereceklerini kaydeden Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk şunları söyledi: “İlk kez düzenlenen bu şampiyonanın ışığında ileriki yıllarda Çaykara-Uzungöl-Demirkapı güzergahında bir dünya şampiyonası yapılacağına inanıyorum.” dedi.

KÜRSÜYLE ÇIKANLAR

Köprübaşı Kaymakamı Muammer Sarıdoğan, Müftü Ali Fuat Baycan, Jandarma Komutanı Üsteğmen Muammer Akman, Spor İlçe Müdürü Yusuf Kurt ile Şube Müdürleri Adnan Köseoğlu ve Yusuf Çebi ile İl Temsilcisi Tarkan Kalaycıoğlu’nun da takip ettiği yarışlarda Dağ Bisikletinde birinciliği Kocaeli’nden Abdülkadir Kelleci kazanırken, Master 35+’da kürsüye aynı ilden Nevzat Kıral çıktı. Yol Bisikletinde Konya’dan Nezir Dalgıç, Halk Yarışında ise Trabzon’dan M. Furkan İlik birinci oldu.

DAĞ BİSİKLETİ - ELİTLER KATEGORİSİ

Abdülkadir Kelleci (Kocaeli Brisa S.K.)

Emre Yavuz (Rize Gençlik S.K.)

Ömer Cumhur Poyraz (Osmaniye S. K.)

 

DAĞ BİSİKLETİ  - MASTER 35 +

Nevzat Kıral (Kocaeli – ferdi)

Oğuz Özçelik (İstanbul – ferdi)

Ataman Şekerci (Korgöz Döşemealtı)

 

YOL BİSİKLETİ – YILDIZ ERKEKLER

Nezir Dalgıç (Konya Çumra Belediyesi)

Doğukan Abaza (Giresun Lisesi B. T.)

Melih Çetin (Konya Çumra Belediyesi)

 

YOL BİSİKLETİ – HALK YARIŞI

M. Furkan İlik (Trabzon – ferdi)

İrfan Başkaya (Trabzon – ferdi)

Adil Musa Zafer (Trabzon – ferdi)


Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz