GÜNCEL Haberleri Tümü

Danışmanlar kaç para maaş alıyor?

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Cumhurbaşkanlığı ve MİT Müsteşarlığı bütçelerinin sunumlarının ardından Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Kasırga, komisyon üyelerinin sorularını yanıtladı.

Milletvekillerinin sorusu üzerine Külliye'de 36 başdanışman olduğuna işaret eden Kasırga, "Danışman düzeyinde çok sayıda hizmet eden arkadaşlarımız var. Bu başdanışman arkadaşlarımızın çoğunluk itibarıyla hukukçu, ekonomi ve kamu yönetimi mensubu olduğunu biliyorum. Aldıkları ücret ise 6 bin 400 ek göstergeye tabi devlet memurlarının almış olduğu ücrettir. Özel bir ücret almazlar. Külliyede bu arkadaşlarımıza sadece uçak gideri öderiz, harcırah ödemeyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda, yurt içinde ve yurt dışında... Belkipolis memuru arkadaşlar harcırah da alıyor olabilirler ama Cumhurbaşkanlığı personeli harcırah almayız." şeklinde konuştu.

36 danışmana 230.400 TL maaş!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 36 başdanışmanının aylık olarak 6.400 TL maş alırken, her ay 36 danışmana ödenen toplam maaş tutarı ise 230.400 TL oluyor. 

Yorumlar
  • mert

    eminsin kimsenin ses çıkartmadığına

  • mert

    6400 ek gösterge maaş 10 bin

  • kaptan

    fatıh terım850 bın tl alırken kımse ses cıkarmadı

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz