Ofunnabzi.com | Ofun Büyük Haber Portalı
GÜNCEL Haberleri Tümü

KARA CUMA’YA BOYKOT ÇAĞRISI

Kara Cuma saçmalığı diye adlandırarak açıklama yapan MTTB Trabzon Teşkilatı’nın basın metni şu şekilde oldu:

“Maddeciliği ve israfı zirveye çıkartan kapitalizm, ihtirasları köpürterek insanların arzularını ve ihtiyaçlarını sınırsız hale getirmektedir. Zengin fakir arasındaki uçurumu büyütüp toplumsal huzuru baltalamaktadır. Toplumu maddesel sefalete ve manevi bir boşluğa sürüklemektedir. Maddeci, çıkarcı, kan emici, hiçbir değer algısı olmayan bu sömürü sistemine karşı en büyük direnç İslam’dır. Çünkü İslam israfı ve gösterişi reddeder; kaynakları korur. Zekâtı emrederek paylaşımı ve dayanışmayı destekler; faizi yasaklar. Helal ve haram sınırıyla özdenetimi sağlar. İşte bu yüzden kapitalist sistemin en büyük düşmanı İslam’dır. Sömürü düzeni varlığını koruyabilmek için aleni ya da gizli yollarla İslami değerlere saldırmaktır.

Biz MTTB Trabzon Teşkilatı olarak diyoruz ki: Kara Cuma adıyla düzenlenen indirim günleri değerlerimize saldırıdır. Mübarek Cuma günümüzü kara kelimesiyle anlamca kaynaştırmak, ibadet günümüzü alışverişle özdeşleştirmek maksatlı bir çabadır. Müslüman akıllı olmalı, bu saldırıları bertaraf etmelidir. İsveçli karikatüriste ya da Hollandalı film yapımcısına karşı durmak her Müslümanın gösterebileceği bir tavırdır. Önemli olan simgesel saldırıların farkında olmak, önlem almak ve taarruza geçebilmektir.

MTTB olarak bütün Müslümanları Kara Cuma adıyla yapılan reklam kampanyalarına karşı çıkmaya ve bu kampanyayı yapan markaları boykot etmeye davet ediyoruz. Sezai Karakoç üstadın dediği gibi Cuma günü bizim için hürriyet kadar kutsaldır. Cumamızı kapitalizme alet etmeyeceğiz! Kutsalımızı çiğnetmeyeceğiz “

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz