OF Haberleri Tümü

2017 Siyer-i Nebi yarışması sonuçları

Sınava giren öğrencilerin merakla beklediği AGD Siyer-i Nebi yarışma sonuçları bugünlerde en fazla aranan cevaplardan biri. Sınav soru ve cevapları sınav sonrası AGD Web Tv üzerinden canlı yayında açıklanmıştı.

Anadolu Gençlik Derneği'nin (AGD) Türkiye geneli il ve ilçelerde bu yıl 5'incisini düzenlediği Siyer-i Nebi yarışmasına yüzbinlerce öğrenci katılım sağladı. 2017 AGD Siyer-i Nebi sınavına giren öğrencilerin ve ailelerin merak ettiği AGD Siyeri Nebi sınav sonuçları açıklandı.

AGD 2017 Ortaokul ve Liseli öğrencilerin Efendimizin İzinde yarışması sınavı 16 Aralık Cumartesi günü 2017 saat 11:00’da yapıldı. Yaklaşık 1 milyon öğrencinin katıldığı sınava Of ilçesinden ortaokullar kısmında 337 öğrenci 26 gözetmenin kontrolünde katılırken, Liseler kısmında 117 öğrenci 6 gözetmen kontrolünde sınava girdi.

AGD SİYER-İ NEBİ SINAV SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

Sınava katlan her öğrencinin aşağıdaki linke tıklayarak gireceği web sitesinde T.C. kimlik numarasını girerek sonucunu öğrenebilecek. Aşırı yoğunluktan dolayı Siyer-i Nebi sınavı sonuçları sitesi zaman zaman kesilebiliyor. Sonuçları bu linke tıklayıp T.C. kimlik numaranızı yazarak öğrenebilirsiniz.

SİYER-İ NEBİ SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLA - ALTERNATİF LİNK

SİYER-İ NEBİ SINAVININ KAYBEDENİ YOK

AGD Genel Başkanı Salih Turhan sınavın yapıldığı okullardan Selahaddin Eyyubi Lisesi’nde yaptığı açıklamada, AGD olarak her yıl Türkiye’nin il ve ilçelerinde Hazreti Muhammed’in (Sallallahu Aleyhi Vesellem) hayatını anlatan kitapları gençlere ulaştırdıklarını söyledi. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan aldıkları izin doğrultusunda okullarda yarışma düzenleyip, hayırlı bir çalışma yaptıklarını dile getiren Turhan, 5 yıldır bu çalışmaları yürüttüklerini belirtti. Gerçekleştirdikleri Siyer-i Nebi Yarışması’na öğrencilerin büyük ilgi gösterdiğini anlatan Turhan, yarışmada hedeflerinin gençler arasında birinci veya ikinciyi belirlemenin olmadığını vurguladı. Turhan, “Şu ana kadar ortaokul ve lisedeki 1 milyona yakın yavrumuz yarışmaya dahil oldu. Amacımız, Efendimiz’in hayatını hayatına tatbik edecek gençler yetiştirmek, onun mücadelesini, İslam’ı insanlara nasıl aktardığını gençlere aktarmaktır.” dedi.

ÖDÜLLER NE ZAMAN DAĞITILACAK?
Öğrencilerin sınav sonuçları kadar merak ettiği bir diğer soru ise ödüllerin ne zaman ve nerede dağıtılacağı sorusu oldu. Ödüllerin açıklanmasından sonra öğrencilerin ilgisini çeken ödülleri ise İl merkezlerinde ve birçok ilçede yapılan Mekke'nin ve Kudüs Fethi programlarında verilirken, Of İlçesinde dereceye girenlerin ödülleri en kısa zamanda verileceği söylendi.

Yorumlar
  • Meryem Arıcan

    sonuçlar

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz