OF Haberleri Tümü

Fırat’tan Engelli Kursiyerlere Ziyaret

Kaymakam Fırat yaptığı açıklamada, “ Gerçekten burada verilen eğitim hizmetini görünce sosyal devletin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlıyoruz. Devletimiz hangi yaş grubunda olursa olsun, kaç kişi olursa olsun ona eğitim veriyor. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Öğrencilerimizi de cesaret ve ortaya koydukları eserler nedeniyle tebrik ediyorum. Devletimizin bir kişinin dahi zayi olmasına tahammülü yoktur. O nedenle bir kişi de olsa vatandaşlarımız için eğitim hizmeti veriyor. Bizler de her zaman yanınızdayız. Bir sıkıntınız olursa her zaman çözmeye hazırız. Arkadaşlardan aldığım bilgiler neticesinde engelli tuvaleti ihtiyacını en kısa zamanda halledeceğiz. Onun talimatını da verdim. İnşallah daha güzel eserlere imza atacaksınız. Şimdiden hepinize sağlıklı ve başarılı günler diliyorum.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

Halk Eğitim Merkezi Resim Öğretmeni Hacı Terzi de ziyaretten duyduğu memnuniyeti, “ Sayın Kaymakamımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün ziyaretleri bizleri son derece mutlu ve onure etti.  Daha önce evlerinden dışarı çıkmayan, hayata küsmüş bu öğrencilerimiz buraya gelip hayatla barıştılar. Ürettiklerini sergileyebilecekleri hale geldiler. İnşallah sizlerin de desteğiyle ileride sergi açılışlarını da yaparız. Kursiyerlerimiz burada hem eğitim görüyor hem de rehabilite oluyorlar. Kendileri kadar aileleri de sağladıkları gelişmeden son derece mutlular. İnşallah daha güzel çalışmalara birlikte imza atacağız.” Sözleriyle belirtti.

Ziyarette öğrenciler kendileri ürettiği eserlerden kaymakam Fırat’a hediye etti. Kaymakam Fırat da öğrencileri ödüllendirdi.
Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz