18 Nisan’da başlayan ve Fatih Sporyum Tesislerinde devam
eden turnuvada grup maçları tamamlandı.
Yaklaşık bir ay devam eden grup maçlarının sonunda çeyrek
finale yükselen takımlar şunlar oldu:
Aşağıkışlacık,
Aydınöz,
Birleşik Makililer,
Saraçlı,
Geçitli,
Tavşanlı,
Serince,
şehitlik
Çeyrek
Finaller 23 Mayıs’ta
23 Mayıs Pazar günü oynanacak olan Çeyrek Final
Maçlarının programı şöyle;
17.30 Aydınöz-Serince
17.30 şehitlik-Birleşikmakililer,
19.30 Tavşanlı-Aşağıkışlacık
19.30 Geçitli-Saraçlı
Of
ve Hayrat Köy ve beldeleri Dernekleri arasında düzenlenen Futbol Turnuvası her yıl
artan ilgi ile genişleyerek devam ediyor. Üaykara ve Dernekpazarı’nın köy ve
beldelerinin de katılımıyla eski Of bölgesini kapsama alanı içine aldı.
Bölgesel
kaynaşmanın en güzel örneklerinden biri olan Futbol Turnuvası, Derneklerin
birlikteliğin bir ürünü olarak ortaya çıkmış durumda.
Her
geçen yıl daha da güzellik alan ve 30 tane derneğin içinde yer aldığı
birliktelikteki dernek sayısının gelecek yıl 40’a ulaşması bekleniyor.
2003
yılında 10 köy derneği ile başlayan Halı Saha Futbol Turnuvaları; 2004 yılında 12, 2005 yılında 15, 2006
yılında 12, 2007 yılında ise 15 köy derneğinin katılımıyla gerçekleşmişti.
2008 yılın Üaykara ve Dernekpazarı Köy Derneklerinin
de katılmasının ardından bölgesel hale gelen turnuvaya 2009 yılında 20 takım
katılmıştı.
Bu güne kadar 30 farklı derneğin katıldığı
turnuvalar her yıl Nisan ayı başında başlıyor. Her Pazar günü oynanan maçların
ardından Haziran ayında oynanan final maçı ile turnuva sona eriyor.
30
Dernek katıldı
Bölümlü, Ballıca, Aşağıkışlacık, Üataldere,
Gürpınar, Ürtülü, Saraçlı, Gökceoba Tellioğulları, Söğütlü, şehitlik,
Uğurlu, Yazlık, Zeytinburnu, Of Derneği, Cumapazarı, Serince, Tavşanlı, Birleşikmakililer,
Hamzalı, Yarlı, Yeniköy, Sarmaşık, Yıldırımlar, Aydınöz, Doğanköy, Dağönü,
Geçitli, Cayıroba, Eğridere ve Köknar Derneklerinin Takımları Katıldı.
İşte
Finaller ve şampiyonlar
Turnuvada bu güne kadar final maçlarının oynandığı
yer ve şampiyon olan dernekler:
2003 Bölümlü-Birleşikmakililer şampiyon Bölümlü
2004 Bölümlü-Saraçlı şampiyon Bölümlü
2005 Üataldere-Zeytınburnu şampiyon Üataldere
2006 Cumapazarı-Bölümlü şampiyon Cumapazarı
2007 Saraçlı-Ürtülü şampiyon Saraçlı, (Final Of İlçe Stadı’nda Oynandı)
2008 Bölümlü-Üataldere şampiyon Bölümlü
2009 Tellioğlu Köyleri-Gürpınar şampiyon Gürpınar
2010 6 Haziran tarihinde Fatih Yedikule Sporyum Büyük
Stadyumda oynanacak
4 Mayıs 2003 yılında istanbul fatih yedikule zigana
halı saha
Tesislerinde başlayan turnuvamız;
2004 yılında aynı semtte sporyum tesislerinde,
2005 yılında fatih zigana tesislerinde,
2006 yılında fatih dınarsu tesisleri,
2007 kÜ¢ğıthane seyrantepe 700 yıl parkı,
2008 kÜ¢ğıthane seyrantepede 700 yıl parkı
2009 fatih yedikule sporuyum tesislerinde yapıldı.
2010
fatih yedikule sporyum tesislerinde başladı.
Haber:hüseyin
ayaz www.medyahastikoz.com ajans