banner90

Kan Grubunuzu Biliyorsanız..

2012 yılının Şubat ayında haber yaptığımız "Kan gruplarının hangi özelliğe sahip olduğunu biliyor musunuz?" başlıklı haberi bu saat itibari ile 105737 kez tıklandığı ve haberlerimizin içinde en fazla yorum alan haber olduğu için yeniden yayınlıyoruz.

13 Temmuz 2017 Perşembe 09:16
banner31
Kan Grubunuzu Biliyorsanız..
Sizlerde eğer kan ihtiyacı olanlara yardımcı olmayı düşünürseniz, cep telefonu ve memleketinizin ismini yazıp ister bu habere yorum yazarak, isterseniz özelden 0 532 395 9088 nolu telefona whatsapp tan yazarak kan grubunuzu paylaşabilirsiniz. Sizlerin izni dahilinde Türkiye'nin hangi il ve ilçesinde kana ihtiyaç duyarlarsa bize ulaşacaklar ve bizde sizin izninizle bağlı bulunduğunuz yerdeki kan ihtiyaçlısını size yönlendireceğiz. 

0 RH pozitif Her 100 kişŸiden 40'ı
0 RH Negatif Her 100 kişŸiden 7'si
A RH Pozitif Her 100 kişŸiden 34ü
A RH Negatif Her 100 kişŸiden 6sı
B RH Pozitif Her 100 kişŸiden 8´i
B RH Negatif Her 100 kişŸiden 1´i
AB RH Pozitif Her 100 kişŸiden 3´ü
AB RH Negatif Her 200 kişŸiden 1´i

 
Kan gruplarına göre kişŸilik tahlili

O grubu: Kendine güven, cesaret.
A grubu: Sinirli ve hassas.
B grubu: Uyumlu ve yaratıcı.
AB grubu: En çekici ve ilginç…

En cesur ve güçlü “O” grubu


Bu kan grubu taşŸıyan herkes gücü, dayanıklığŸı, kendine güveni, cesareti, sezgiyi ve tanrı vergisi bir iyimserliğŸi genetik hafızalarında taşŸırlar.Melodik mizaç özelliğŸine sahiptirler. Bunlar yaşŸamın tadını en iyi çıkaran, dünya nimetlerinden en genişŸ biçimde yararlanan kişŸilerdir. Hayati bir melodi gibi yaşŸar ve kavrarlar.

İçinde bulundukları ortama çok iyi uyum gösterirler. Tüm insanlarla ve bütün varlıklarla anlaşŸırlar. Onlara ters düşŸmeden, olumlu ilişŸkiler kurmayı başŸararak yaşŸarlar. Bu engin uyum düzeni içinde, önlerine sunulan olanaklardan rahatlıkla yararlanırlar.

Amaçladıkları sonuca, büyük uğŸraşŸlara kalkışŸmadan, kolayca ulaşŸırlar. Onların bu başŸarılarındaki en büyük etken, dışŸ dünyayla, sudaki hidrojenle oksijen gibi uyumlu olmalarıdır.

Modaya, havaya, zamana hemen uyuverirler. Herhangi birine çok değŸişŸik ve ters gelebilecek bir ortam düşŸünelim. Onlar bu ortam içinde dağŸılıp şŸaşŸırmaz, ürküp sinmez, bir köşŸeye çekilip donup kalmazlar. Hemen uyum gösterirler. Sivri ve uç düşŸünceleri, aykırı fikir ve eğŸilimleri yoktur. SağŸlıklı bir bünye ve iyimserlikle desteklenmişŸ liderlik özellikleri (güç, etki, güvenirlik) ve başŸarı için gerekli güdüler size kalan 0 grubu mirasıdır.

En paylaşŸımcı “A” grubu

Kalabalık insan toplulukları ve yerleşŸik ama daha kırsal yaşŸam gerilimleri başŸ edebilmek üzere ortaya çıkmışŸtır. Psikolojik özelliklerinin bazıları, kalabalık çevresel kitlelerin ihtiyaçlarına katlanabilmekle gelişŸir. Uyumlu mizaç özelliğŸine sahiptirler. Bu grup içinde yer alanlar, duyan, hisseden, sürekli olarak araşŸtıran, çevrelerindeki kişŸiler ile bağŸlantı ve uyum sağŸlamaya çalışŸan kişŸilerdir. DışŸ dünyadaki tüm değŸişŸikliklere karşŸı duyarlıdırlar. Ancak aşŸırı duyarlılıkları, çevrelerinde büyük uyum güçlüğŸüne düşŸtüklerinde onların geriye doğŸru kaçmalarına ve içlerine kapanmalarına neden olur.

Uyumlular, içinde bulundukları toplumun en ilgi çekici ve en renkli varlıklarıdır. Ancak dayanma ve uyum sağŸlama yeteneklerinin yetersiz kaldığŸı ortam ve koşŸullarda çözülürler. Acınacak, zavallı insanlar olurlar.
Büyük bir olasılıkla, bu oluşŸumun içindeki bireyde olması gereken en önemli özellik, paylaşŸımcı yapıdır. İlk A´lar, karmaşŸık bir hayatın meydan okumalarına karşŸı duyarlı, kurnaz, istekli ve akıllı olmak zorundaydılar.
Ancak bütün bu niteliklerin tek bir yapıda toplanması gerekiyordu. Belki de bu bugün bile A´ların daha gerilimli bir yapıya sahip olmalarının bir nedenidir. Sıkıntılarını içlerine atarlar. Fakat patladıklarında da dikkatli olmalısınız. O gruplarının çok başŸarılı olduğŸu gerilimli ve sıkışŸık liderlik pozisyonlarına A´lar pek uygun değŸildir. Bu onların lider olamayacakları anlamına gelmiyor. Ama içgüdüsel olarak, çıkar gözeten liderliğŸi istemezler. A kan grubunda diğŸer gruplardan daha az grip görüldüğŸü bilinmektedir. Ayrıca virüslerin etkisi, AB grubunda da diğŸer gruplara göre daha azdır.

En uyumlu “B “grubu

Irkların karışŸması, yeni topraklar ve yabancı iklimlerle karşŸı karşŸıya kalan ilk B gruplarının yaşŸamlarını sürdürebilmek için uyumlu ve yaratıcı olmaları gerekiyordu. B grupları yerleşŸik A grupları kadar düzenli ve uyumlu bir konfora gereksinim duymazken O grularından da daha az kararlılık sahibidirler. Bu özellikler B gruplarının her hücresinde mevcuttur. Biyolojik olarak B gruplar diğŸer gruplardan daha uyumludur. Ritimli mizaç özelliğŸine sahiptir. DavranışŸlarında akılcı, sistemli, düzenli ve iradelidir. BaşŸkalarının tepki ve eğŸilimlerini dikkate almaksızın, kendi düşŸünce ve kararları doğŸrultusunda ilerler. Onu bir demiryolu üzerinde giden, önüne çıkan engelleri ezen veya birlikte sürükleyen bir lokamotife benzetebiliriz.

Çevrelerine egemen olmak ve yönetmek isterler. Gözüpek, inatçı, otoriter ve serttirler. Mantık ve irade, onlarda daima duygulardan daha önce gelir. Bu mizaca sahip bulunanların tipi, asker, uzman ve danışŸmandır.
Bir çok yönüyle B grupları bütün olası seçeneklerin en iyisine sahiptirler. A gruplarının zihinsel ve duygusal olarak uyarılmışŸ edimlerinin yanı sıra O gruplarının saldırgan ve keskin fiziksel tepkilerine ait öğŸeleri de içlerinde barındırırlar. B gruplarının farklı kişŸiliklerle daha kolay ilişŸkiye girebilmelerinin nedeni, genetik doğŸaları gereğŸi daha uyumlu olmalarındandır. ܇ünkü kendilerini rekabet ve savaşŸlara karşŸı daha az eğŸilimli hissederler. Onlar diğŸerlerinin bakışŸ açısından da bakabilirler. Empati yetenekleri vardır.

En çekicisi “AB” grubu

Bu grup sinirli ve hassas A´larla dengeli B´lerin birleşŸmesiyle oluşŸmuşŸtur. Sonuç ise tinsel, yaşŸamın özellikle sonuçlarının pek farkında olmadıkları bir takım etkenlerini kucaklayan, biraz parça parça bir karakterdir. Kompleks mizaç özelliğŸi gösterirler. diğŸer üç mizacın tüm özelliklerini, karmaşŸık ve karışŸık bir biçimde bu kümede yer alan kişŸilerde görülür. Bu üç özellik, farklı yoğŸunluklarla bir arada bulununca, kişŸi birbiriyle uyuşŸmaz eğŸilimlerin elinde adeta oyuncak olur.

Böyleleri, dengeleri için gerekli olan dinamik bir düzenleme, güçlü bir irade ve iyi bir disiplinle karşŸılaşŸana değŸin, çelişŸen, karmaşŸık duygu, düşŸünce ve eğŸilimlerin elinde bocalayan, kaprisli, kararsız ve tutarsız bir kişŸi olur çıkarlar. Bununla birlikte çevrelerine önem vermeleri, sosyal tutum ve yargıları önemsemeleri, mantıklı düşŸünme yetisine sahip olmaları gibi olumlu yönleri onları başŸarıya ulaşŸtırabilir.” ܇oğŸu kez onlar detaylarla uğŸraşŸıp kendilerini yormazlar. AB grubu, kan grupları arasında en çekici ve en ilginç olanıdır. Ama onların doğŸal karizması ardında hep kırık kalpler bırakır.

Kan grupları arasında AB çok ender görülür. A grubuyla B grubunun karışŸmasından meydana gelen bu kan grubuna dünya nüfusunun ancak %5 ´i dahildir.Ve de bu grup,kan gruplarının en yenisidir.Bundan 10-12 yüzyıl öncesine kadar böyle bir kan grubu yoktu.DoğŸudaki istilacı güçlerin batıdaki ülkeleri ele geçirmeleri üzerine farklı uluslar birbirlerine karışŸtılar. DoğŸuyla batı uygarlığŸının karışŸması sonucunda AB kan grubu ortaya çıktı. M.S. 900 yıllarından itibaren AB kan grubu oluşŸtu. A ve B gruplarındaki Avrupalılar´ın evlilik yoluyla bir araya gelmedikleri kesindi. Ancak doğŸudan batıya akın başŸladıktan sonra farklı kan grupları birleşŸebildi.

Kan Grubu ve KişŸilik İlişŸkisi

Kan gruplarının insan kişŸiliğŸi ile yakından ilgisi olduğŸu anlaşŸıldı. Japon uzmanlar farklı kan gruplarının erkekler ve kadınlar üzerindeki etkilerini konu alan bi araşŸtırmasının sonuçlarını açıklarken, “İnsan vücudunun kimyası ile kişŸilik arasında önemli bağŸlar var. Kan grupları bunlardan biri.” dedi.
 

Yorumlar

Yorum Yaz

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x GÖNDER

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 94 yorum mevcut

  • Ümit bak 6 ay önce yorumlandı

   B rh (-)

  • erdal @azra su 11 ay önce yorumlandı

   Br-

  • Adsız 11 ay önce yorumlandı

   A Rh + ❤❤

  • sevgi can @Mehmet yanaroğlu 11 ay önce yorumlandı

   Bende brh- im

  • Ülkü çapaş 1 yıl önce yorumlandı

   Ab rh + ihtiyacı olan 05437115225

  • Hüseyin balcı 1 yıl önce yorumlandı

   0rh- ihtiyacı olan 05437115225

  • Şahin basak 1 yıl önce yorumlandı

   Benim kan gurubum b eraç negatif

  • (İsimsiz) @Hatice duyğun 1 yıl önce yorumlandı

   iyide o bi sendrom yani hastalık gibi bişey kan grubu sayılamaz

  • Irrua Specialist Hospital 1 yıl önce yorumlandı

   Benim adım Irrua Uzman Hastanesinin Dr Wilson Jones'u, organ cerrahisinde uzmanım ve satmak isteyen insan organıyım. Böbrekinizi satmak ilginizi çekiyorsa Lütfen bize geri dönmekten çekinmeyin, böylece devam edebiliriz. Aşağıdaki bilgileri kullanarak bizimle iletişime geçin

   E-posta Adresi: irruaspecialisthospital@gmail.com

  • Hatice duyğun 1 yıl önce yorumlandı

   0RH+ihtiyaç olursa ulaşabileceğiniz numara 0546 9549966 Gaziantep Antalya

  • Özgür KÜÇÜK facebook/bmrng 1 yıl önce yorumlandı

   Aslında En Nadir Kan RhNull İsimli Kan Grubudur ve Dünyada Yaklaşık 45 Kişide Bulunur

  • hüseyin Beytüt @azra su 1 yıl önce yorumlandı

   AB rh+ kana ihtiyaÇ varsa 05388369337 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

  • Adsız 1 yıl önce yorumlandı

   Ab negatif ihtiyaç olan olursa 5413408382

  • Erdinç erduvan 1 yıl önce yorumlandı

   Brh (-) kan grubum ihtiyaç durumunda ulaşabilirsiniz 0553 840 16 16

  • kansız 1 yıl önce yorumlandı

   AB RH - DÜNYANIN SADECE YÜZDE BİRİNDE VAR

   ÇOK DEYERLİ KAN :)

  • cengiz kilic 1 yıl önce yorumlandı

   Siz bu kafayla karadelikleri de çözersiniz:)
   bi çocuğa bi masal anlatılır masalın içindeki kötü adam masalın sonunda iyi adama çevrilir ki çocuk iyiliğe meğillensin diye! sizin de yaptığınız bu önce ab grubuna resmen hakaret ediyorsunuz o saçma yorumunuzun sonunda da abyi az överekten ağzını tatlandırıyosunuz da kırılmasın:) şaka mısınız? benim grubum ab bir sözü bir kez söylerim burada söylediğim gibi yok kararsızlar da yok kendileriyle savaştalar da vss vss gibi masalsı yorumlarla insanların kafasıyla şakalaşıp onları şüpheye düşürmeyin

  • Küçükçetin 2 yıl önce yorumlandı

   Mustafa ali küçükçetin fc adresim mustafaali.kucukcetin.1 instigram adresim il konya merkez arh- 7/24 ulasabilirsiniz Facebook Çetin dekorasyon a bakarsiniz numaram orda mevcut

  • Fırat.bilgi 2 yıl önce yorumlandı

   Kan gurubum 0-Eraş negatif

  • Alişan Gedik 2 yıl önce yorumlandı

   B RH (+) pozitif aynı ben tam yerinde yazmışlar

  • Taner durukan 2 yıl önce yorumlandı

   İstanbul kartalda yaşıyorum kan gurubum B- ihtiyac sahipleri bana 0545 671 13 00 nolu numaradan bana ulaşabilir herkese saglikli bir yaşam dilerim

  • Ahmet yılmaz 2 yıl önce yorumlandı

   Sözde trde ve dünyada 2. En az bulunan brh- herkes brh- yazmış hani bizdik marjinal

  • Saim 2 yıl önce yorumlandı

   Kan gurubum Arh pozatif istanbul silivrideyim

  • Mustafacan karakoç 2 yıl önce yorumlandı

   AB rh (negatif) manisadayım ihtiyacı olan olursa sosyal medya ins. Face gibi yerlerden ulaşabilirsiniz

  • cüneyt aladağ 2 yıl önce yorumlandı

   arkadaslar benim kan gurubum A RH-- KAN IHTIYACI OLAN ABILERIME ABLALARIMA KARDESLERIME BACILARIMA KANIM FEDA OLSUN KAN IHTIYACI OLANLAR BU NUMARADAN ULASABILIRLER
   05316653397 /DİYARBAKIR

  • Ibrahim tozan 2 yıl önce yorumlandı

   Çok yorum atanlar kan vermek istemiş fakat ilini bile yazmıyor kimisi telefon numarasını duygusal kararlar veriyorlar, mantıklı olsa iyi olur ihtiyaci olan kişi sizinle aynı şehirde bile olmaya bilir en güzeli düzenli kan bağışında bulunma.

  • adam 2 yıl önce yorumlandı

   ilginç, benim için de çoğu bilgi doğru görünüyor. ilgi çekici bir araştırma olmuş.

  • Erdinç erduvan 2 yıl önce yorumlandı

   Brh (-) kan grubum ihtiyaç durumunda ulaşabilirsiniz 0534 726 58 93

  • Bekir karaman 2 yıl önce yorumlandı

   B rh (+)
   ♡♡♡♡♡♡

  • Burak şişman 2 yıl önce yorumlandı

   BRH+

  • FatihMercan 2 yıl önce yorumlandı

   Ankara AB rh- kan ihtiyacında 05326519545ulaşabilirsiniz

  • Fatih budak 2 yıl önce yorumlandı

   0 rh - ihtiyaci olan araya bilir erzurum 542 562 62 29

  • MERVE ALTUN 2 yıl önce yorumlandı

   GERCEKTEN HEPSI UYUYOR BEN AB NEGATIF BILDIGIM KISILERIN KAN GRUPLARIDA AYNENE UYUYOR

  • Aykut kazan 2 yıl önce yorumlandı

   Benimkinde B Rh-

  • Firat acar 2 yıl önce yorumlandı

   Gucci ve cesur

  • sibek 2 yıl önce yorumlandı

   Ee

  • Merve karadeniz 2 yıl önce yorumlandı

   0 rh (+)

  • Deniz 2 yıl önce yorumlandı

   AB Rh +

  • Alper 2 yıl önce yorumlandı

   B + vallaha yazarlarla ben tıpkısının aynısı çok iyi çok iyi

  • Arafat 2 yıl önce yorumlandı

   0 RH POZİTİF

  • Mehmet_46 2 yıl önce yorumlandı

   AB Rh (-) Negatif , Acil Durumda Arayın. 05435413120

  • 2 yıl önce yorumlandı

   Benimki de A Rh +

  • Ferhan 2 yıl önce yorumlandı

   0 rh negatif

  • Ferhat erkmen 2 yıl önce yorumlandı

   Ab _ kan ihtiyaç olan arasın 05462103200

  • gdvyb 2 yıl önce yorumlandı

   Gdgehtchh

  • yusuf kurt 2 yıl önce yorumlandı

   0 Rh negatif

  • Cano 2 yıl önce yorumlandı

   0 Rh pozitif

  • Osman şahin 2 yıl önce yorumlandı

   Ab- (negatif) liler dernek kurup irtibat halinde olmalılar diye düşünüyorum

  • Onur Kalay 3 yıl önce yorumlandı

   AB Rh + im ve en çekici ve en ilginç kan damarlarımda.Ve dünyada en zor bulunan kanlardan biri

  • Fırat coşuner 3 yıl önce yorumlandı

   Ab. e - lazım olursa bana ulaşın 05059956353

  • sıla dal 3 yıl önce yorumlandı

   bence en çok bulunmayan kan b eraş negatif olmalıydı ve zatende oyle

  • zeynep zilannn 3 yıl önce yorumlandı

   A rh pozitif ama sinirli ve hassas mışım :(

  • zeynep zilannn 3 yıl önce yorumlandı

   A rh pozitif

  • Şeval 3 yıl önce yorumlandı

   Ben 0 rh+ grubundayım

  • karatas 3 yıl önce yorumlandı

   AB. rh. negatif :(

  • Mehmet kaplan 3 yıl önce yorumlandı

   0RH-NEGATIF

  • ceyda 3 yıl önce yorumlandı

   gerçekten süper

  • Cenk 3 yıl önce yorumlandı

   Negatif

  • Gf vvfvfvg 3 yıl önce yorumlandı

   Yalaaaaaaaaaaaaaaannnnnnnnn

  • usta 3 yıl önce yorumlandı

   B RH -

  • İsimsiz 3 yıl önce yorumlandı

   Kendi kan grubumu bilmiyorum ama kardeşim B RH POZİTİF

  • ÖMER YÖYEN 3 yıl önce yorumlandı

   AB rh(-) ihtiyaç anında facebook instagram gibi sanal ortamdan ulaşabilirsiniz.zaten her 3 ayda bir kan wermek zorundayım.kan ihtiyacının ne demek olduğunu iyi bilirim zaten bende ambualnsta sağlık görevlisiyim.(ATT)

  • ata gündoğan 3 yıl önce yorumlandı

   B pozitif

  • murat şener 3 yıl önce yorumlandı

   AB rh - lazım olursa bana ulaşınız

  • nejat çakırerk 3 yıl önce yorumlandı

   ab(+)pozitifim 15 temmuz 2015 de trombosit verdim 3 ay sonra trombosit verebilirim ihtiyacı olan varsa yardımcı olabilirim

  • buket yılmaz 4 yıl önce yorumlandı

   AB Rh + daha dün kizilaya kan verirken öğrendim kan alan adam az görülen bi kan grubu dedi bundan sonra anonslari dikkatli dinleyip ihtiyacı olana kosucam valla

  • Emre Şabudak 4 yıl önce yorumlandı

   AB - ALLAH KORUSUNDA LAZIM OLMASIN LAZIM OLAN BİRİ OLURSADA BANA ULAŞSIN

  • sena perdona @orhan 4 yıl önce yorumlandı

   benim AB RH(-) bulunamıyor ve bu profildeki senaya ihtiyacımız var eğer verirsen çok memnun olurum çünkü ölüm kalım meselesi buu.İhtiyacımız var ve kımsede yok

  • Zeynep yusuf 4 yıl önce yorumlandı

   Benim kanım Arh- yinede çoğu kişide bulunamıyor

  • sami toprak 4 yıl önce yorumlandı

   0-

  • orhan 4 yıl önce yorumlandı

   AB RH negatif

  • hamza dalkıran 4 yıl önce yorumlandı

   ben b rh +

  • Unal Cam 4 yıl önce yorumlandı

   Ben kendime ait kan bankasi aca bilirmiyim oraya kan bagisi yapip aileme veya yakinlarima bagisladigim kanlarla yardimci olabilirmiyim....

  • emre eraş negatif 4 yıl önce yorumlandı

   Benim kan grubum 0 eras pizitif ne yapmam lazim ??

  • emre 4 yıl önce yorumlandı

   ben ab eraş negatifim

  • Melike içyüz 4 yıl önce yorumlandı

   Benim AB Rh +

  • trriiikko 4 yıl önce yorumlandı

   Zigad

  • beyza güneş aydın 4 yıl önce yorumlandı

   benimki b rh - çok iyi uyumlu

  • Hüseyin POLAT 4 yıl önce yorumlandı

   Benimkinde AB RH+ eyvah eyvah

  • onur kucukgozlu 4 yıl önce yorumlandı

   Bnim ki a rh-

  • Büsra 4 yıl önce yorumlandı

   Ben 0-

  • Mehmet yanaroğlu 4 yıl önce yorumlandı

   Ben b rh-:(((((((

  • mustafa demirel 4 yıl önce yorumlandı

   AB -

  • .M.Arda Küçük 4 yıl önce yorumlandı

   ben 0 rh pozitif

  • oya 4 yıl önce yorumlandı

   heheeee

  • İpoşş 4 yıl önce yorumlandı

   ben b rh -

  • İpoşş 4 yıl önce yorumlandı

   ben b rh -

  • Selocan 4 yıl önce yorumlandı

   ben 0rh - yim :)

  • furkan Irfanoglu 4 yıl önce yorumlandı

   AB + :) ilginç

  • sebahat sarı 4 yıl önce yorumlandı

   çokkk güzellllllllll

  • Icabet benis 4 yıl önce yorumlandı

   Bu haberi yapan yada uyduran arkadaş a gurubuna karşı düşmanmış gibi sanki kuyruk acısı varmış gibi yazmış bence zavallı acınacak halde olan sensinki bukadar kim ve öfke kusturmuş sana ahmakkkkk...!

  • kerim yildizsoy 5 yıl önce yorumlandı

   0kan gurubum ama bi sey anlamadim

  • zeynep demir 5 yıl önce yorumlandı

   ben 0 rh negatifim

  • nazlı tayfur 5 yıl önce yorumlandı

   Bende B Rh+kana sahibim bence en iyiside bu kandir .cok güzel yazmışsınız kesinlikle aynen yazdiklariniz gibi çok tşk ler

  • azra su 5 yıl önce yorumlandı

   (İlginç ve iyi) sevap olsun die yazdim :)

  TÜM YORUMLAR
  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  Sayfalar
  E-Gazete
  • Ofunnabzi.com | Of'un Nabzı Gazetesi 140. Sayısı
  • Ofunnabzi.com | Ofun Büyük Haber Portalı - 21 Aralık 2016 124. Sayı Manşeti
  Karikatür
  • Of'un Nabzı logo
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv