banner102

Öğrenciler tam altınla ödüllendirildi

2023 YKS'de büyük başarı gösterip Türkiye çapında derece elde eden Of Fen Lisesinden 15 öğrenci Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Erdoğan Bayraktar tarafından Cumhuriyet altını ile ödüllendirdi. Başarıda emeği geçen öğretmenler de unutulmayarak hediye çeki ile taltif edildi.

Fahri Hacıcaferoğlu
Fahri Hacıcaferoğlu
16 Eylül 2023 Cumartesi 18:19
Öğrenciler tam altınla ödüllendirildi

Kurulduğu yıldan itibaren başarısını her geçen yıl artıran Of Fen Lisesi 2023 yılı YKS sınavında büyük başarılar elde etti. Bu başarıyı sağlayan öğrenciler için “YKS Ödül Töreni düzenlendi. Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın sponsorluğunda yapılan ödül töreninde öğrencilere tam altın hediye edildi. Öğrencilerin yetişmesinde büyük emek sarf eden Destekleme ve Yetiştirme Kurslarındaki öğretmenlere de unutulmayarak hediye çeki ile ödüllendirildi.

Ödül töreni Of Fen Lisesi Spor Salonu’nda;Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, eski Çevre ve Şehircilik Bakan Erdoğan Bayraktar, Trabzon İl jandarma Vekili J. Albay Beytah Gelir,Trabzon İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu, Of Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer, İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Trabzon İl Müftüsü Selim Aydın, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Bektaş, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri,veliler, öğretmenler ve öğrenciler katılımıyla yadı.

Program aygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu Of Fen Lisesi tarihi gelişimi hakkında yaptığı sunun ile devam etti. Of Belediye Başkanı Sarıalioğlu yaptığı selamlama konuşmasında alimler şehri Of’un elde ettiği başarının tesadüf olmadığını belirtere emeği geçen öğrenci ,öğretmen ve idarecileri tebrik etti.başkan Sarıalioğlu konuşmasını,” Buranın Fen Lisesine dönüştürüldüğü gün Ankara’da yoğun trafik yaşamıştık ilçe Millğitim Müdürümüzle. Bakanlıklar arasındaki koordinasyonu sağlaması ve zamanın çok kısıtlı olması nedeniyle bayağı koşuşturduğumuz bir gündü. Bugün Allah’a hamdolsun böyle bir başarı tablosu var.
Bugün burada sadece Tıp Fakültesi ve çok kıymetli okullarda yetişen öğrenciler değil bu ülkenin geleceğine damga vuracak öğrencilerin yetişmesi adına yapılacak her hizmetin çok büyük önemi var. Ben şahsen bu ilçeden bir gün Cumhurbaşkanı çıkmasını çok arzu ediyorum. Yürekten inanıyorum. Gençlerimiz azimli. Of, Trabzon, Türkiye bunu hak ediyor. Ben sizin evladınız olmaktan yanınızda yetişmekten gurur duyuyorum, iyiki varsınız” diyerek tamamladı.

Erdoğan Bayraktar, Trabzon son on yılda çok büyük başarılar elde etti

Başkan Sarıalioğlu’nun ardından kürsüye Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar çıktı.
Bayraktar yaptığı konuşmada, “Bugün burada başarıyı takdir etmek için, başarılı çalışkan öğrencilerimize, öğrencilerimizin ailelerine, öğretmenlerine, Of’umuza ve Trabzon’umuza teşekkür etmek için buradayız. 2011 yılında açılan okulumuz özellikle son 4 yıldır çok güzel başarılara imza atıyor. Bu yıl da 15’in üzerinde öğrencimiz önemli devlet üniversitelerini kazandı. Sizlerin de bildiği üzere uzun bir dönem Trabzon’da eğitim istenilen seviyenin altına düşmüştü. İyi üniversitelere girebilen öğrenci sayımız azalmıştı. Türkiye’de 81 vilayet arasında 35 – 40. Sıralardaydık. Ama son 10 yıldır azim, inanç ve özverinin, dayanışmanın mahsulü olarak ilk 10 arasındayız. Trabzon’umuzda Of’umuzda, köyümüzde böyle bir okulumuzun olması başarılı öğrencilerin yetişmesi son derece sevindiricidir, güven vericidir. Esasında Türk dünyasına şöyle bir baktığımızda eğitimde, bilimde ve teknolojide çok mesafe almamız gerektiği ortadadır. Durum çok açıktır. Dünyanın durumuna baktığımızda, bizim eğitimde çok gayret etmemiz, çok mesafe almamız gerekmektedir. “dedi.

Trabzon’un büyük sorumluluğu var
Bakan Bayraktar Trabzon’un ve Türkiye’nin İslam dünyasındaki öneminden bahsederek; “Bu bakımdan Müslüman Türk toplumu olmanın büyük sorumluluğu var. Türkiye’nin büyük sorumluluğu var. Türkiye’nin amiral gemilerinden biri olan Trabzon’un sorumluluğu var. Trabzon’a ve Trabzon insanına şöyle bir baktığımızda, devlet kademelerinde, siyasette, iş dünyasında çok önemli yer tuttuğumuzu görüyoruz. İstanbul’da ki 39 belediyenin 12 tanesinin başkanı Trabzonlu. 50’ye yakın vakıf üniversitesinin ya sahibi, ya da rektörü Trabzonlu.Devletin üst kademelerinde hatırı sayılacak derecede Trabzonlu var. Bütün bunlar bize neyi gösteriyor? İnsanımızın çalışkan, azimli olduğunu gösteriyor. Trabzon’un Türkiye’de daha çok sorumluluğu olduğunu, amiral gemisi olduğunu gösteriyor.” Sözleri ile Trabzon'un önemini ifade etti.

Bayraktar konuşmasında öğrencilere uygulamanın öneminden bahsederek sorgulayıcı olmaktan çekinmemelerini, kendilerine güvenmeleri gerektiğini belirterek konuşmasını tamamladı.

Vali Yıldırım, Türkiye Yüzyılında Var olmaya devam edeceğiz
Trabzon Valisi Aziz Yıldırım ise eğitimin öneminden bahsederek, “ Gelecek, bugünün eğitimli olan gençlerinin omuzlarında şekillenecek. Biz de yarının dünyasında var olmak istiyorsak, bir iddiamızın olduğunu ifade etmek istiyorsak, bugünden gençlerimizi çok iyi eğitmeli ve yetiştirmeliyiz.
Devlet olarak pek çok imkanlar sağladık. Okullarımız çok daha güzel, donanımlı. Öğretmenlerimiz eğitimli, bilgili insanlar. Ailelerimiz ve öğrencilerimiz bilinçli. Dünyada biz de varız. Daha önceki yüz yıllarda nasıl varsak, Türkiye Yüzyılında da var olmaya devam edeceğiz.Bu sene cumhuriyetimizin 100. yılı. Türkiye Yüz Yılı. Bundan sonraki 100 yıllarda var olabilmek için siz değerli gençlere her zaman ihtiyacımız var. Yarınların Türkiye’sinde sizler söz sahibi olacaksınız. Omuzlarınızdaki yük ağır. Biz sizlerin büyükleri olarak bu yükü hafifletecek neler yapabilirse her şeyi yapıyoruz. Sayın Bakanımız burada, bakanlığı bırakmış ama eğitimi bırakmamış, Sivil Toplum Örgütü kurmak veya içinde görev almak suretiyle vatana millete, yetiştiği topluma, ülkesine, gençlere geleceğe faydalı olmak gayreti içinde. Kendileri gençlerimiz için büyük örnek olmalıdır. Kendilerine şükranlarımı arz ediyorum. Bizler beşikten mezara kadar öğrenmenin üzerimize farz olduğunu bilen inançla imanla büyütülen insanlarız” dedi.

Trabzon Valisi Aziz Yıldırımın konumasının ardından YKS Türkiye 607.si ve AYT net sıralamasında Türkiye 1.si Merve Kurukaya ile birlikte YSK’de yine derece elde ederek Tıp Fakültesi, Mühendislik, Diş Hekimliği ve Eczacılık gibi bölümlere yerleşen; Mehmet Yıldırım, Ozan Mete Akyüz, Zeynep Bilge Özkök, Muhammet Mustafa Yılmaz, Zeynep Aktürk, Zeynep Dinç, Halil Bayram, Doğucan Dağhan, Zeynep Bakırtaş, Fuat Cevahir, İlkay Yılmaz, Ömer Talha Bulut, Sudenur Seçilmiş ve Nisan Yeğin adlı öğrenciler sırasıyla adları okunarak alkışlar eşliğinde sahneye davet edilerek Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar ve protokol üyelerinden ödüllerini aldılar. Vali Yıldırım ayrıca öğretmenlerin ödülleri olan hediye çein verilmek üzere Okul Müdürü Vehap Kurt’a takdim etti.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner90