banner90

Çaykaralılar Kahvaltıda Buluştu

Of Dernekpazarı ve Çaykaralılar Derneği Of'taki Kurumlarda Çalışan Çaykaralı kurum amir ve çalışanları ile Konak Kafede sabah kahvaltısında bir araya geldi.

04 Aralık 2017 Pazartesi 18:24
banner31
Çaykaralılar Kahvaltıda Buluştu
Yaklaşık 50 kişi ile kahvaltıda bir araya gelen Çaykaralıları kaynaştırmak için bu programı düzenlediklerini söyleyen Of Dernekpazarı ve Çaykaralılar Derneği Başkanı Celalettin Akçadoğan, "Yıllardır Of'ta ikamet eden ve Of'taki çeşitli kurumlarda çalışan Çaykaralı kardeşlerimiz maalesef  birbirilerini yeterince tanımıyordu. Bizlerde Dernek olarak geç kalınmış bir olguyu yapmaya çalıştık. İştirakçilerin gayet memnun kaldığı ve de devamını talep ettiği bu ve benzeri toplantılarımız devam edecektir inşallah."dedi.

Kahvaltı öncesi konuşma yapan Dernek Başkanı Akçadoğan, Derneğin kuruluşundan günümüze değin emeği geçenlere, mevcut yönetime, ortamı hazırlayanlara ilgilerinden dolayı teşekkür ederek şu açıklamayı yaptı:

"Bugün Buraya bu denli yoğun katılımın olması bizleri ziyadesiyle memnun etmiş ve bizlere ayrı bir güç ve kuvvet vermiştir. Üstlenmiş olduğumuz bu görevi Allah'ın izniyle başarıyla yürüteceğimize olan  inancımız bir kez daha  artmıştır. Bu tablo bize gösterdi ki; Yolu doğru olanın yükü ağır olmazmış!

Değerli hemşerilerimiz; düzenlemiş olduğumuz  bu tarz etkinliklerin amacı dostlukları pekiştirmek, birbirimizi daha yakından tanımak, sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak ve Of Hayrat ilçelerinde yaşayan Çaykaralı hemşerilerimizi buluşturmaktır. Bununla birlikte asıl üstlendiğimiz  misyonu kültürümüzü,  gelenek ve göreneklerimizi korumak  yozlaşmanın önüne geçebilmektir. Çünkü bizim kültürümüzde dostluk var, dayanışma var, kardeşlik var, edep var, ahlak var, İlim adamına saygı var ve büyüklere saygı küçüklere sevgi vardır.

Şunu biliyoruz ki; Kültür bir toplumun manevi değerlerinin toplamıdır. Günümüzde bu manevi değerleri koruyabilmek için maddi değerlere ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle büyük şehirlere göçlerin yoğunlaştığı yıllardan beri her toplumun kendi kültürünü koruma misyonunu sivil toplum kuruluşları üstlenmişlerdir. Bu bağlamda sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimlerin iş birliği içinde çalışması zarurettir. Bunu da gerçekleştirebilmek için bir şemsiye altına toplanılması gerekmektedir. Oda Of Dernekpazarı ve Çaykaralılar Derneğidir. Hiçbir sınıfa ayrıcalık göstermeden ortak paydası Çaykaralı olan herkese ulaşmak ve aynı şemsiye altına bulunmaktır. Bunu başaracak bilgi birikim ve güçteyiz. Olan mevcudiyetimiz köyler dahil 400 hane civarındadır. Yetkililer bizleri muhatap almak zorunda meşru isteklerimizi  yerine getirmek zorundadırlar.

Derneklerin amacına uygun hizmet verebilmesi için ihtiyaç duyduğu maddi değerleri finanse edebilecek fedakar ve cefakar kişi ve kurumlar olmalıdır. Bu imkanlardan kendi kültürüne uygun düğünlerini, cenazelerin, taziyelerini her türlü aktivitelerini hemşerilerimize duyurmak ve aktivasyona iştirak edebilmek için sağlıklı bilgi ve iletişime geçmek, iştirak etmek ve isteyenlere imkan sağlamak vardır. Bu açıdan hemşerilerimiz dernek yönetimimizle diyaloğa geçmeli ve de derneğimize üye olmalıdır.Bu konuda Belediyelerimizden siyasetçilerimiz ve siz değerli üyelerimizden bizlere destek vermesini bekliyoruz.  

Çaykaralılar derneği olarak üyelerimizin hakkını her ortamda koruyacağımıza, hiç bir siyasi ve farklı oluşumların gölgesinde kalmadan, dernek tüzüğüne uygun çalışmalar yapacağımıza, kimseye boyun eğmeden dik durmasını bileceğimize yöneticiler olarak söz veriyoruz. Şunu unutmayınız ki Derneğimize sahip çıkarsanız itilmişlikten, hakir görülmekten kurtarılacak ve de hak ettiğiniz yerlere geleceksiniz. Çalışmak bizden Takdir Allah'tan, dua sizdendir. Vesselam."

Of'un Nabzı | Of'un Büyük Haber Portalı

Yorumlar

Yorum Yaz

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x GÖNDER

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  Sayfalar
  E-Gazete
  • Ofunnabzi.com | Of'un Nabzı Gazetesi 140. Sayısı
  • Ofunnabzi.com | Ofun Büyük Haber Portalı - 21 Aralık 2016 124. Sayı Manşeti
  Karikatür
  • Of'un Nabzı logo
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv