banner90

Erbakan'a dünyanın her yerinden tebrik telefonları yağdıran olay

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Necmettin Erbakan, Yeni Akit gazetesine verdiği röportajda ilginç açıklamalar yaptı.

08 Kasım 2010 Pazartesi 13:59
banner31
Erbakan'a dünyanın her yerinden tebrik telefonları yağdıran olay
Milli GörüşŸ lideri ve Saadet Partisi Genel BaşŸkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan, yeniden aktif siyasete döndükten sonra Türk basınındaki ilk röportajını Yeni Akit’e verdi.
 
Balgat’taki parti genel merkezinde Akit ekibini kabul eden Erbakan, Türkiye ve dünyadaki meselelerden Tayyip ErdoğŸan’ın ‘One minute’ çıkışŸı ve ErdoğŸan’la telefonlaşŸıp telefonlaşŸmadığŸına kadar bir çok önemli konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Erbakan, partideki makamında kabul ettiğŸi gazetemiz Ankara Temsilcisi Yener Dönmez ile arkadaşŸlarımız Fatih Akkaya ve Mehmet Nedim Aslan’a çarpıcı açıklamalarda bulundu.

TAYYİP’TEN ܇OK BANA TEBRİK GELDİ

SP Genel BaşŸkanı Erbakan, BaşŸbakan ErdoğŸan’ın gerek iç kamuoyunun gerekse İslam Alemi’nin takdirle karşŸıladığŸı “One minute” çıkışŸını Milli GörüşŸ’e bağŸlayarak, “Bu çıkışŸ aslında Milli GörüşŸ’ün eseridir. Davos’taki o toplantı öncesinde İstanbul’da bir milyon kişŸiyi toplayarak, hükümeti göreve çağŸıran Saadet Partisi’dir, Milli GörüşŸ’tür. Bizim bugünkü muhalefetimiz olmasa ‘Bir dakika’ diyemeyecekler. Nitekim, ‘One minute’ çıkışŸının ardından Tayyip’ten çok ben tebrik aldım. Dünyanın çeşŸitli yerlerinden tebrik telefonları geldi, sizin talebeniz diye” dedi.

SİYONİZM TEHDİDİ ALTINDAYIZ

7 ay sonraki seçimler için ittifaka girip girmeyeceğŸine dair sorumuz üzerine, sözlerine, 1923’ten beri Siyonizm’in Türkiye üzerinde oynadığŸı oyunları anlatarak başŸlayan Prof. Dr. Erbakan, bütün dünyanın ırkçı emperyalizmin tehdidi altında olduğŸunu, Siyonizm’in emellerine ulaşŸmak için Türkiye’de bağŸımsız bir devlet istemediğŸini anlattı. Irkçı emperyalizmin tarihsel kökenlerine değŸinen Prof. Erbakan, Siyonizm’in Tevrat’ın tahrif edilerek “Kabala” adlı sihir kitabına inanılmaya başŸlanmasıyla ortaya çıktığŸını hatırlattı.

1990’DA 20. HA܇LI SEFERİ BAşžLATILDI

Erbakan şŸunları kaydetti: “7 ay sonra seçim var. Dünyaya baktığŸımız zaman emperyalizm yani siyonizm 20. Haçlı Seferini başŸlattı 1990’da. Büyük İsrail’i kurmak için. Bunun için hedefte Türkiye var. ܇ünkü Türkiye Haçlı Seferlerine müsaade etmemişŸ. ‘Dünya siyonizme bırakılamaz’ demişŸ atalarımız ve dünyayı adaletle muhafaza etmişŸlerdir. En son 1. Cihan Harbi’nde geldiler, beşŸ sene harp ettiler, bir tek Anadolu’yu işŸgal edemediler. Anadolu’da imanlı insanlar var. BeşŸ sene de İstiklal SavaşŸı yaptık. Bu savaşŸların sonunda ‘Artık barışŸ yapalım’ dendi. Ve Lozan’a gönderildi bir heyet. Lozan’da Fransa BaşŸbakanı Clemenceau ve İngiltere BaşŸbakanı Lloyd George imzalamadılar, anlaşŸmayı imzalamadılar.”

 LOZAN’I HAİM NAUM İMZALATTI

“Bunun üzerine Haim Naum ortaya çıktı. İnönü’nün Lozan’daki müşŸaviri. ‘Ben bunlara Lozan AnlaşŸması’nı imzalatırım’ dedi Haim Naum. İmzalamıyorlar. Gitti onlara dedi ki, ‘Bu Lozan AnlaşŸması aslında bizim siyonist planımızdır. Siz niçin imzalamıyorsunuz, ben size hayranım. İki sebeple imzalamıyorsunuz. Diyorsunuz ki; biz cihan harbini niçin yaptık, büyük İsrail’i kuralım diye. Harbin galibi miyiz? Galibiyiz. Neden İsrail’i önce küçük kurup sonra büyütecekmişŸiz? Galibi olduğŸumuza göre kurunca büyüğŸünü kuralım. İkincisi, diyorsunuz ki; İsrail devleti kurulunca bunun emniyeti için Anadolu’da bağŸımsız bir devlet olmayacak. Türkiye diye bir şŸey kabul edemeyiz. Bunda da çok haklısınız. Sizinle beraberim. Ancak ben kalbimin yanında aklımı da kullanıyorum. Aynen sizin gibi düşŸünüyorum. Ama, 5 sene cihan harbi yaptınız, 5 sene de uğŸraşŸtınız bunları yutamadınız, neden? Bunlarda iman var. Bu iman varken bunları yutamazsınız. Gelin yalancıktan Lozan’ı imzalayın. Mola anlaşŸması olmak üzere imzalayın. Aslolan Sevr olacak. Biz bir zaman kazanacağŸız. Bunun için 10 senedir savaşŸıyoruz. Fakat bu zamanı boşŸa geçirmeyeceğŸiz’ dedi Naum.”

SİYONİZM’İN AMENTܜSܜ

“Bunun için de yedi madde ortaya koydu. Bunlar da Haim Naum doktrini: Anadolu insanını aç bırakacağŸız, işŸsiz bırakacağŸız, borca esir edeceğŸiz, dininden uzaklaşŸtıracağŸız, böleceğŸiz, bunları birbirleriyle çarpışŸtıracağŸız, bunları İsrail’e kolay lokma yapacağŸız. 80 senedir dünya siyonizmi bizim üzerimizde bunu uygulamaya çalışŸıyor.”

“AKP’YE OY VERMEZSEN SENİ İFLAS ETTİRİRİM” DENİLİYOR

Erbakan, siyonizmin Türkiye’yi tamamen kontrolü altına almak ve Saadet Partisi’nin seçimleri kazanmaması için beşŸ maddelik plan yaptığŸını belirterek şŸöyle konuşŸtu: “Bir tanesi: bütün basını ele geçirmişŸlerdir. Siyonizm büyük İsrail’i kurmak için bize karşŸı, Saadet Partisi’ne karşŸı, Milli GörüşŸ’e karşŸı beşŸ tane hazırlık yapmışŸtır. Bütün basını kontrol altına almışŸtır. Bir yazar aleyhte yazı yazdığŸında işŸine son veriliyor. İkincisi bankalar: Bütün bankaları satın aldı Yahudiler. Bankalardan kredi almışŸ binlerce on binlerce insana eğŸer AKP’ye oy vermezsen seni iflas ettiririm deniliyor. Onun için bankaları satın aldılar. Sonsuz para sahibidirler. Bütün kamu kuruluşŸlarını satın aldılar. Türkiye’de hayat durdu. Basın, bankalar, büyük milli kuruluşŸlar ve sonra taviz politikası güdüyorlar şŸimdi. Eskiden AKP’ye ‘Bana bakın, siz bizi aldatıyorsunuz, şŸeriatı getireceksiniz. İslam’-dan bahsetmeyin. BaşŸörtüsünden bahsetmeyin. Yoksa sizi düşŸürürüz ha” diyorlar. şžimdi Saadet Partisi güçlenince, millet aslına dönünce, bu sefer AKP’yi Müslümanlara hizmet eden bir parti göstermenin rötuşŸlarına başŸladılar.”

“SİYONİZM ‘BEN SİYONİZME HİZMET ETMİYORUM” MARşžI SܖYLETTİRİYOR”

Prof. Erbakan, kendisine “Hocam ya bunlar senin talebelerin. Sen bu talebelerini kıskandığŸın için mi bunları söylüyorsun?” sorusunun da sorulduğŸunu belirterek,  “Bunu bana söylüyorlar. Sualin gerçek cevabı ne? KıskandığŸım için değŸil. Bunlara karşŸı şŸefkat beslediğŸim için. Ne yaptıklarını bilmiyorlar. ‘Efendim biz Müslüman insanlarız, hiç siyonizme hizmet eder miyiz?’ diyorlar. Bu söz hiçbirşŸey ifade etmez. ܇ünkü Siyonizm öyle ustadır ki, ‘Ben mi, ben hiç siyonizme hizmet eder miyim?’ marşŸını söylettirerek, seni siyonizm ordusunda asker gibi talim ettirir. Sen öyle söylersin. Halbuki yaptığŸın işŸ Yahudiye hizmettir. Siyonizm bu kadar ustadır” dedi.

KULLANILDIğžINI BİLMİYOR

AK Parti’nin bilerek İslam’a zarar vermediğŸini ancak kullanıldıklarını ifade eden Erbakan, “Bunlar bilerek İslam’a zarar vermek istemezler çünkü bizim talebimizdirler. Ama siyonizm öyle ustadır ki, bunları tamamen siyonizm için kullanır. Kullanıldıklarını da bilmezler. Bütün bu gördüğŸümüz olaylar, demokratikleşŸme, açılımlar tamamen siyonizmin aksiyonlarıdır” ifadelerini kullandı.

“BİZLERİ İSRAİL’E BAğžLIYORLAR”

Necmettin Erbakan şŸöyle devam etti: “Haim Naim doktrini ne diyor? İşŸsiz bırakacaksın, borca esir edeceksin. Dinini değŸişŸtireceksin. Din değŸişŸtirmek iki türlü olur. Bir: İslam’ı yasaklarsın, iki: bir de İslam’ı değŸişŸtirirsin. Bugün Türkiye’de ikinci metot tatbik ediliyor. Dinler bahçesi. Aynı yerde kilise, havra, cami yapılıyor. Bu İslam itikadına uymaz. Allah nazarında tek din İslam’dır. Hıristiyanlık ve Yahudilik hurafedir. Bunların Cenab-ı Hak’la irtibatları kesilmişŸ. Bunlar gerçek değŸildir. şžimdi bu dinler bahçesi içerisine kilise, havra, cami yapmışŸ. Caminin üzerine ‘La İlahe İllallah’ demişŸ, ‘Muhammedun Resulallah’ dememişŸ. Neden? Yahudiler ve Hıristiyanlar da cennete gidecekmişŸ. Böyle Müslümanlık olmaz.”

BAYKAL’IN ANLATTIğžI ‘ABDEST BOZULDU’ OLAYI

“Söyledikleri bir cümleyi unutmuyorum. ‘Siz ‘AKP yanlışŸtır’ diyorsunuz, Halk Partisi’nin gelmemesi için bir alternatif koydunuz da oy vermedik mi?’ sözü çok mühimdir. Türkiye’yi İsrail’in kontrolünden kurtarmak, İslam birliğŸi kurmak, yeni bir dünya kurmak lazımdır. Bu vazife Milli GörüşŸ’e düşŸüyor. Bundan dolayı Milli GörüşŸ mutlaka alternatif olması lazım. ܖnümüzdeki seçimlere üç tane parti giriyor. Türkiye’de 60 tane parti var. Geriye kalanlara kulak asma. Birisi Halk Partisi. Halk Partisi yıllarca din düşŸmanlığŸı yaptığŸı için iktidara gelememişŸtir. Yüzde 20’den fazla oy alamamışŸtır. Bizzat Baykal anlatmışŸtır, demişŸtir ki: “Siz benim işŸimi kolay mı zannediyorsunuz? Karadeniz’de abdest alan 80 yaşŸındaki bir adam, suyu getiren çocuğŸa ‘OğŸlum sen hangi partilisin’ dediğŸi zaman, ‘Ben Halk Partiliyim’ dediğŸi zaman, ‘Benim abdestim olmadı, yeniden almalıyım’ diyor. Böyle bir partiyi iktidara getirmek kolay mı zannediyorsunuz?’ Halk Partisi milletten kopuktur. şžimdi bu çocuk milletle barışŸmaya çalışŸıyor ama 80 senelik mazisini ne yapacak? Yani bunu idrak etmesi gerekir.

Ne kaldı geriye? Yüzde 80 sağŸ oylar kaldı. şžu andaki mevcut yapıya göre büyük kısmının AKP’de toplanacağŸı yapısı var. Bizim bu yapıyı değŸişŸtirmemiz lazım. Saadet Partisi, insanlık kurtuluşŸunu gerçekleşŸtirmek için gereken neyse yapacaktır. Haklı olmak yetmiyor. Haklı olduğŸunuzu anlatabilmek gerekir. Bizim davamız haktır. BaşŸka türlüsü yoktur. Bunu millete anlatabilmemiz lazım.”

“KERAMET BİZDE DEğžİL, BİZİM İNANCIMIZDA, MİLLİ GܖRܜşž’TE”

“Neden AKP’ye oy vermeyeceğŸim de, Saadet Partisi’ne oy vereceğŸim? Ana sual budur. Halk Partisi, bunlar hepsi teferruattır. Kim gelecek peki? Saadet Partisi gelecek. Nasıl gelecek yahu? Yüzde 5 oy aldı. Saadet Partisi bugüne kadar kaç defa yüzde 5 oy aldı, yüzde 35’e çıktı. Biz 40 senelik partiyiz. Kurulduk, üç sene sonra iktidar olduk. Siyonizm bizi çeşŸitli hilelerle uzaklaşŸtırdı. Yeniden geldik. 28 şžubat’ı yaptı. Tekrar şŸahlanacağŸız. Yeniden iktidara gelmek zorundayız. Keramet bizde değŸil, keramet bizim prensiplerimizde, bizim inancımızda, yani keramet Milli GörüşŸ’tedir. Milli GörüşŸsüz olmaz.”

“AKP, BİLEREK KܖTܜLܜK YAPMIYOR”

Erbakan, AK Partililer için “üzümden şŸarap da olur” benzetmesiyle ilgili olarak, “Ben onlara şŸarap marap demedim. Demem de. Ben bunların bilerek kötülük yaptıklarını kabul etmem. Bunlar benim talebelerim, evlatlarım. Hata içinde, yanlışŸ yoldalar. Ben de onları uyarma vazifemi yapmak zorundayım. Yoksa mesul olurum.”

DEMİREL VAN’A GİDECEKTİ AMA KONYA’YA GELDİ

Erbakan, 1969 yılında Odalar BirliğŸi BaşŸkanı iken Süleyman Demirel ile olan mücadelesini ise şŸöyle anlattı: “1969’da ben Odalar BirliğŸi Genel BaşŸkanıyım. Döviz çok kıymetliydi. Bu dövizi ben dağŸıtıyorum. Demirel de BaşŸbakan. Demirel bu zenginler kulübüne dövizleri vermemizi istedi. Ben de vermiyorum. ‘Erbakan’ı değŸişŸtirin’ dedi. Bir kongre yaptık, ittifakla yeniden seçildik. Bunun üzerine Demirel de tek çare, ‘Dövizleri bundan sonra Ticaret BakanlığŸı dağŸıtacak’ dedi. Biz de ‘Ticaret BakanlığŸı’na biz sahip olacağŸız’ dedik ve siyasete atıldık. Anadolu’nun kalkınması için, sömürülmemesi için, lider ülke olması için bu mücadeleyi yapıyoruz. Konya’da çalışŸma başŸlattık. Bütün gazeteler Demirel için ‘Van’da miting yapacak’ diye yazdılar. Pazar günü geldi, bir de baktık ki Demirel Van’a gitmemişŸ, Konya’ya gelmişŸ. Kendisine demişŸler ki, ‘Van’ı bırak, sen ağŸacın kökünü kaybediyorsun. Hoca Konya’ya gitti köy köy dolaşŸıyor. Senin partin kalmadı. O da o yüzden Konya’ya gelmek zorunda kaldı.”

‘AFERİN’ DERSEM ETRAFIMDA PERVANE GİBİ DܖNERLER

AK Parti’nin içi saman dolu bir kuşŸ olduğŸunu öne süren Erbakan, neden hala mücadele ettiğŸini şŸu sözlerle aktardı: “Bizim zorumuz ne? şžimdi bendenizin durumunu düşŸünün. Bunlar bizim talebelerimiz. ‘Aferin, güzel yapıyorsunuz’ dersem, bunlar her bakımdan etrafımda pervane olup koşŸarlar. Benim işŸim kolaylaşŸır. Bunu diyemiyorum. Neden? Vatan sevgisinden dolayı ve kendilerine olan şŸefkatimden dolayı. Bunları ikaz etmek ve Türkiye’yi kurtarmak Milli GörüşŸ’ün vazifesidir. Milli GörüşŸ dışŸında hiçbir görüşŸle saadet elde edilemez. Her ay anketler yapacağŸız. Mitingler, televizyon konuşŸmalarıyla millete bu gerçekleri göstereceğŸiz. Ve saman dolu kuşŸu değŸil, canlı kuşŸu göstereceğŸiz. Camiamız çelikleşŸmişŸtir, şŸuurlanmışŸtır, görevlerini bilmektedir. Milli GörüşŸçü kuruluşŸları 40 koldan çalışŸıyor. Biz Konya’da Mevlana Meydanı’nda iktidar bayrağŸını çekerken herkes bizimle alay ediyordu. Ama 73’te iktidara geldik. DışŸ güçler 1980 ihtilalini yaparak bizi kapattılar ama biz yine iktidara geldik. 28 şžubat oldu ama biz yine iktidara geleceğŸiz. İnşŸallah çok güzel günler bekliyor milletimizi ve insanlığŸı.

“܇IRAKLIK VE KALFALIK DܖNEMİ BİTTİ şžİMDİ SIRA USTALIK DܖNEMİNDE”

“Biz 1996 yılında BaşŸbakan olduğŸumuz zaman bir yıl içinde denk bütçeden havuz sistemine, memur-işŸçi zamlarına kadar büyük işŸler yaptık. Bu Milli GörüşŸ’ün kokusudur. şžimdi kendisi geliyor. Bolluk geliyor, bereket geliyor.  Biz Milli GörüşŸüz. Millete hizmet ettik ve hala milletin duasını alıyoruz. Tıpkı Mimar Sinan gibi. şžehzade Camii çıraklık, Süleymaniye kalfalık ve Selimiye Mimar Sinan’ın ustalık eseridir. Bizler de çıraklık dönemimizi Ecevit ve MC hükümetleri döneminde geçirdik. KalfalığŸı Refah iktidarında geçirdik. şžimdi ustalık dönemine geliyor.”


Yeni Akit
 

Yorumlar

Yorum Yaz

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x GÖNDER

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  Sayfalar
  E-Gazete
  • Ofunnabzi.com | Of'un Nabzı Gazetesi 140. Sayısı
  • Ofunnabzi.com | Ofun Büyük Haber Portalı - 21 Aralık 2016 124. Sayı Manşeti
  Karikatür
  • Of'un Nabzı logo
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv