DERNEKPAZARI Haberleri Tümü

Kaymakam'ın yeni evi hazır!

1990 da İlçe olup 1991 yılında teşŸkilatlandırmasını tamamlayan Trabzon'un Dernekpazari İlçesi bazı sorunlar nedeniyle kamuya ait binalarını tamamlayamadı. KuruluşŸundan beri değŸişŸik yerlerde kiralanan evler Kaymakamlık lojmanı olarak kullanılmaktaydı. İlçemizde Tarım Kredi Kooperatifine ait kullanılmayan bina satışŸa çıkarılmışŸtı. Vali Adil Yazar a ܖzel İdare binası ve Kaymakamlık Lojmanı olarak kullanılmak üzere satın alınmasını öneren zamanın belediye başŸkanı İbrahim Yüce nin teklifine okey veren vali binayı özel idare adına satın almışŸtı.Vali gitti. ܇alışŸmalar bitti. BeşŸ katlı modern bir bina yapmayı karşŸılığŸında ܖzel idareye Kaymakamlık lojmanı, özel idare teşŸkilatı için bir kat ve bir daire vermeyi teklif eden bir hemşŸehrimizin teklifi olumlu bulunmuşŸsa da değŸişŸik amaçlı kişŸiler ve mevcut İl Genel Meclisi ܜyelerimizin bir kısmı tarafından kabul görmedi.Binanın dükkan olarak kullanılan ön kısmı çöplüğŸe, binanın kendisi de hayvanların barınağŸına dönüşŸtü.
 
 İlçemiz muhabiri tarafından da değŸişŸik aralarla konuyu gazetemize taşŸımışŸtı.Yeni seçilen İl Genel Meclisi üyeleriyle de konuyu tekrar masaya yatırmışŸtı.
 
 Yeni dönem İl Genel Meclisi üyelerimizden Hüseyin Dereli İlçe ܖzel İdare MüdürlüğŸünden emekli oluşŸu,diğŸer üyemiz Yüksel CoşŸku Hanımefendi Konuya daha farklı bakarak bir an önce ilçeye kazandırılması için girişŸimlere başŸladı. İlçe Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat da bu çalışŸmalara pozitif yaklaşŸımlarını ekleyince üçlü oluşŸum konu üzerindeki çalışŸmaları yoğŸunlaşŸtırarak mevcut binanın restore edilerek ihtiyacı karşŸılayacağŸı kanaatine varıp çalışŸmaları hızlandırdılar.
 
 Ü‡alışŸmalar başŸarılı bir şŸekilde sonuçlandı. Alt dükkan kısmı Makam araçları için garaj olarak, birinci kat ܖzel İdare Hizmet binası, üst kat Biri Misafirhane diğŸeri de Kaymakamlık Lojmanı olarak tanzim edilip hizmete sunuldu.

 

Fahri Düzenli

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz