Dünyadan Haberleri Tümü

İstanbul yetmedi Karadeniz ve İzmiri de istedi

Yunanistan’daki aşŸırı sağŸcı Altın şžafak Partisi’nin lideri Mihaloliakos, Selanik’te yaptığŸı seçim mitinginde yandaşŸlarına “İstanbul’u da İzmir’i de Karadeniz’i de alacağŸız” diye seslendi.

 

'Führer' lakaplı Yunan lider Nikos Mihaloliakos, “İstanbul'u da izmir'i de, Karadeniz'i de geri alacağŸız” dedi. Yunanistan'da faşŸistlerin partisi olarak tanımlanan Altın şžafak Partisi lideri, geçtiğŸimiz günlerde bir gazeteye verdiğŸi röportajda ‘kraliçe şŸehir’ dediğŸi İstanbul’un bir gün geri alınabileceğŸini söylemişŸti. Mihaloliakos, bu kez Selanik’te düzenlenen seçim mitiningde Türkiye’ye yüklendi. Partisine yöneltilen ‘ırkçı’ eleşŸtirilerine yanıt veren Mihaloliakos, "Evet, ırkçıyız, milliyetçiyiz. Bunu gizlemiyoruz" dedi. Türkiye’ye de sert bir dille çıkışŸan aşŸırı sağŸcı Yunan lider, "Karadeniz'i de, İzmir'i de, İstanbul'u da geri alacağŸız" diye konuşŸtu.

ATATܜRK ELEşžTİRİSİ
Mihaloliakos, bir caddeye Mustafa Kemal Atatürk"ün adını vermek isteyen Selanik Belediye BaşŸkanı Butaris'i de sert bir dille eleşŸtirdi.

 

Milliyet

 

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz