Yaşam Haberleri Tümü

AKP derin devletin B planıdır

Paralel yapının seslendirilmesi henüz yeni olsa da aslında yeni bir yapı değil. Yeni olmadığının şifresi de zaten ifadenin içerisinde gizlidir…

—Yani?

—Yani, birbirine paralellik arz eden birden fazla yapı var demektir.

 Paralel, geometrik açıdan düşünülünce, arlarındaki mesafe hiçbir noktada değişmeyen birden fazla doğru, doğru parçası veya düzlem akla gelir. Hayatın her parçasında paralelliğe örnek verilebilecek şeyler mevcuttur. Zaman zaman düşüncede paralellik, söylemde paralellik, eylemde paralellik gibi durumlarla da karşılaşılır; cisimlerde şekillerde vs paralellikler vardır…

 Tabi yönetimde de paralellik vardır ve ilk defa olan bir şey de değildir. Burada her kademe yönetim akla gelebilir. Bizim kastımız devlet yönetimidir. Geçmişten beri dillendirilen ‘derin devlet’ söylemini bir anlamda ‘paralel yapı’ ifadesiyle örtüştürmek mümkündür. Yalnız burada ince bir nüans vardır. Yani derin devlet yerini paralele bırakmış falan değildir. Derin devlet derinden derinden faaliyetlerini yürütür. Paralel yapı ise derin devletin yüzeye ihtiyaç ölçüsünde yansımasıdır. Bugün Türkiye açısından paralel yapı derin devletin A planıdır. B planı ise AKP’dir. Yani AKP, paralel yapının aslında diğer çizgisidir. Bugün derin devletin A planında bir kopukluk yaşanmış, dolayısıyla deşifre edilmiştir. B planı ise daha etkin olduğundan şimdilik onunla devam edilmektedir. Ha! Ergenekon vs de derin devletin diğer planlarındandır.

 Bu arada A planı deşifre edildiyse sadece B planı kalmıştır diye bir şey de yok. Diğer planlar raftadır. Bir gün B planı da ihtiyaca cevap vermeyecek olursa diğer planlar raftan indirilecektir. Burada çok karmaşık bir durum görünüyor olabilir.  Mevzuyu şöyle bir benzetmeyle anlaşılabilir bir hale getirmek mümkündür. Burada örümcek ağına benzer bir yapı vardır. Malum örümcek, ağında birbirine paralel iplikler vardır. Örümcek, avına bunların en uygunuyla ulaşır. İşte güncel siyasi tabiriyle ‘Paralel yapı’da bu kategoridedir. Yani derin devlet, örümcek; paralel yapıların her biri de ağdaki ipliklerdir. Örümcek, hedefine ulaşmak için bu ipliklerden en uygununu kullanır.

Bugün Türkiye’de ifade edilen paralel yapı, yeni olmamakla birlikte paralelin A çizgisi, AKP ise B çizgisidir dedik. Başka çizgilerin var olduğunu da ifade ettik. Sağda-solda ne kadar yapı varsa hepsi de paralel yapının birer çizgisidir. Yani örümcek ağının diğer iplikleridir. Ve tabii hepsi de Milletin öz görüşü olan Milli Görüş’ün karşısındaki çizgilerdir. Türkiye açısından bu böyledir. Global açıdansa benzer yapılar mevcuttur.

Bugün Türkiye’de ifade edilen paralel yapı, aslında Rahmetli Erbakan Hocamızın başbakan olduğu 54. TC hükümet döneminde Türkiye’yi yükselişe geçiren Milli Görüş’ü bitirmek için şer güçlerin ürettiği A planıdır. Ancak, A planı siyaseten bir varlık gösteremeyince onu da takviye edecek olan B plan yapılmıştır. İşte bu B plan AKP’dir.

AKP şu temeller üzerine bina edilmiştir. —Artık Milli Görüş gömleğini çıkardık. —Biz, artık Erbakan’la yollarımızı ayırdık. —Erbakan, 30 yıldır bizi safsatalarla oyaladı. —Sürekli Siyonizmin ve küresel emperyalizmin çarkına çomak sokuyoruz, her seferinde tabelamızı indiriyorlar. —Faiz dünya gerçeğidir, veriyorsa devlet veriyor…

Paralel yapıların tamamı küresel emperyalizm ve ırkçı Siyonizm’in A,B,C,… planlarıdır. Yapının her bir çizgisi birer zihniyet olarak karşımızda durmaktadır. Milli Görüş’ün hedefi bu zihniyetleri ortadan kaldırmaktır. Yoksa hedefte asla ve asla şu veya bu kişi(ler) yoktur. Bugün ister AKP, isterse yapının diğer çizgileri olsun; Milli Görüş, A’dan-Z’ye, tepeden-tırnağa, çatıdan-tabana bu örümcek ağına takılmış herkesin kurtuluşunu ister.

Milli Görüşçü olmak örümcek ağına takılıp ölümü beklemek değildir. Milli Görüşçü olmak, o ağı yırtarak bütün paralellerini yok etmek ve ağa takılı herkesi kurtarma mücadelesi veren demektir.

Bugün Milli Görüşçüler dışındaki herkes çok iyi bilmek zorundalar ki işbirlikçi trende seyahat etmektesiniz. Bu tren sizi felakete götürüyor. İster farkına varıp istediğiniz kadar vaveyla edin, ister ortalığı velveleye verin, o trenin istikametini değiştiremezsiniz. Tek çareniz var inmek ve bir an evvel Milli Görüş trenine binmektir.

AKP’ye gönül verenler, zaman zaman Milli Görüşçülere AKP’nin başarısına destek olmadıkları için gönül koyarlar, sitem ederler… Onlar, bir şeyin farkına bir türlü varamıyorlar. Dönüp de şu İslam coğrafyasının fotoğrafına dikkatlice bir baksalar ne olur. Bugün AKP, Ümmet ve Millet üzerine kumar oynuyor. Yani haram üstüne haram işliyor. Kumardan kazanılanlarla hayır işlenmez. Yani Kumar parsıyla camii yaptıramazsınız. Bu benzetme, bugün AKP’nin yaptıkları yanında çok ama çok basit kalır.

Bu gün AKP, Ayasofya’nın açılış şartını Sultanahmet’in sabah namazında dolmasına endekslenmiş. Soruyorum! Devletin kasasından 4 Milyon lira harcayarak restore ettirdiğiniz Van Akdamar Kilisesi’nin kaç cemaati var? Yılda bir kez ithal cemaatle yapılan ayinden başka… Onu geçelim, Sayın Başbakanım; reissiniz imamhatiplisiniz, kıraatiniz de güzel; geçiniz Sultanahmet’in minberine imam olup, bir gün sabah namazı kıldırınız! Böylelikle cemaat dolup taşar.

Sonra Ayasofya’yı açmamak için de böyle bir bahane arkasına sığınmayınız! Üstelik bu söz patiklerin sözüdür. Onlarla paralel ifadeler kullanmak da neyin nesi? Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanı’nın aynı ifadeleri kullanması doğrusu yaralarımıza basılan tuzla biber gibi oluyor! Lütfen Sultan Fatih’in bedduasına bunca muhatap olmayınız!

Ey Ümmet! Ey Milletim! Bugün bizi şu şu şu fraksiyonlar adı altında bölüp parçalayarak kendilerine birer paralel çizgi oluşturuyorlar.  Böylelikle bizi köleleştirip, sömürüp olmazsa yok etmeye çalışıyorlar. Haberiniz ola!

Korkunun ecele faydası yoktur…

Yorumlar
  • emre

    alfabenizde c harfi yok anlaşılan. konu akp olunca herşey plandan ibaret. sen of'tan tüm bunları gördüğüne göre ufkun epeyce genişmiş. bu milletin hepsi salak bir siz akıllısınız. pardon peygamber efendimizde tek başına yola çıkmıştı değilmi? ama bir fark var. tayyip eroğan ve ekibi de tek başına yola çıktı. bence siz bu martavalları gidin çocuklara anlatın belki yerler. devlet yönetmeyi çocuk oyuncağı sandınız. diliniz var konuşuyorsunuz. ama azıcık düşünün de yazdıüınız bir şeye benzesiz. insan aklına geldiği gibi yazmamalı. neyse ki halk size çok şükür itibar etmiyor.

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz