OF Haberleri Tümü

AGD 'Perşembe Sohbetleri' devam ediyor

Anadolu Gençlik Derneği Of Şubesinin gelenekselleşen 'Perşembe Sohbetleri' devam ediyor.

Bu haftaki sohbet konuğu Kurban Bayramında Ofluların kurban bağışlarını Afrika'nın fakir ülkelerinden Burkina Faso'ya götürüp dağıtımlarını yapan Hasan İnan hoca oldu. 

Müslümanların her türlü anlaşmazlıkta sorunlarını Kur'an ve sünnet ekseninde çzömeleri gerektiğini belirten Hasan İnan Hoca, malesef bunun yerine İslam dışı referanslar alınarak sorunların çözüm yerinin Kur'an ve sünnet dışına çıkartılması sonucu İslam aleminin büyük bir zillete düştüğünü belirtti. Sohbetin sonunda Kurban Bayramında Burkina Faso'da yapılan yardım ve kurban dağıtım çalışmalarını da anlatan İnan hoca, dünya mazlumlarının büyük sıkıntı çektiğini ve bizler Türkiyeli müslümanlar olarak daha çok gayret sarfederek bu mazlumlara daha çok yardımcı olmamız gerektiğini belirtti. 

Yorumlar
  • selami yorgancı

    merhabalar hasan bey yapmış olduğunuz iş güzel ama yardım yaparken kendi komşumuz dan başlamak doğru değilmi hayvancılık memlekette kalmadı gibi kurban kesmalar azaldı kredi kartla kurban kesiliyor hacca gidiliyor ekmek alınıyor akp bitirdi lütfen akp hükümetine uyarı yapın ikaz edin

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz