BÖLGE Haberleri Tümü

BİZİ KİMSE BİRBİRİMİZE DÜŞÜREMEZ!

Haçkalı Cami hakkında Cami imamından bilgiler aldıktan sonra Milli Görüş Lideri rahmetli Erbakan hocamızın siyonizmi tanıtma ve İslam'da Cihad konularını misafirlerin yoğun ısrarı üzerine DİNBİRDER Genel Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım seminer şeklinde âlimlere anlattı.

Kardeşlik Köprüsü için yapılan ziyareti konusunda değerlendirmelerde bulunan DİNBİRDER Genel Başkanı Yıldırım, “İslam'da İttifak ve kardeşliğin kıymetini İnşirah-ı Sadri ile yaşamayanlar bunun nasıl bir hal olduğunu kavramaları maalesef zordur.” diyerek bunun Allah'ın bir lütfü olduğunu söyledi.

Gerçekleştirilen bu önemli kardeşlik ziyaretinin tüm ümmete örnek olacağını söyleyen katılımcı âlimler, bu fırsatı hazırlayan ve Türk-Kürt kardeşliğinin pekişmesine vesile olan Muhittin hocaya da teşekkür ettiler.  Bu ve benzeri kardeşlik programlarının çok sıklıkla devam etmesi gerektiğini de söyleyen Âlimler, “Bu gibi kardeşlik programları ve kardeşliği pekiştirecek anlayışlı insanlar olduğu müddetçe kimse bizi birbirimize düşüremez.” değerlendirmesinde bulundular.

ZALİMLER KARŞIMIZDA TİR TİR TİTREYECEK!

Karadeniz halkından çok memnun kaldıklarını da dillendiren Güneydoğulu Âlimler, “Bizleri çok sıcak bir eda ile karşılayan Karadeniz halkına çok teşekkür ediyoruz. Biz inanıyoruz ki ülkemiz doğusuyla- batısıyla, güneyiyle-kuzeyiyle sağlam bir kardeşlik ruhuna sahiptir. Bu ruhu köreltmek isteyenlerin inadına bizler bu küllere üfleyerek altındaki kor imanı dışarıya çıkaracak ve sağlam bir binanın tuğlaları gibi birbirimize kenetleneceğiz. Bu kenetleme olduğu müddetçe de zalimler karşımızda tir tir titreyeceklerdir.” diyerek Karadeniz halkına bu güzel kardeşlik hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ettiler. 

Yorumlar
  • Orhan yamuk

    Sadet partisi bence kapanmalı ak parti varken size ne gerek var

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz