BÖLGE Haberleri Tümü

YIKIM DEVAM EDİYOR!

 

'KOMŞU YAPINCA BİZ DE YAPTIK'

Yaylada inşaat halindeki evi yıkılan Emine Davulcu, kendilerine önceden bir uyarı gelmediğini belirterek "Vatandaşlar arasında konuşuluyordu ama bize kimse bir şey söylemedi. Biz de evimizi yaptık. Böyle olacağını kimse bilmiyordu. Kaymakam haber yollamış evlerin yıkılacağını öğrendik, biz de toplandık yolu kestik. Ama evimiz yıkıldı" dedi.

Yayla sakinlerinden Gülsüm Öztürk de “Zamanında bize söyleselerdi biz bu evleri yapmazdık. Paramızın düşmanı değiliz. Burada herkes ev yaptı . Komşu yapınca 'ben de yapayım' dedi. Buralar ev doldu. Biz buraları şenlendirmesek buraları teröristler hep gelir alır. Maçka yanı başımızda bir çocuğumuzu orada vurdular" diyerek kendilerinin yıllarca yaylayı koruduklarını savundu.

'KİMSE BİZE EV YAPMAYIN DEMEDİ'

Yıkıma anlam veremediklerini anlatan Salih Öztürk ise kendilerine zamanında kimsenin 'ev yapmayın' uyarısında bulunmadığını belirterek şöyle dedi:

"yaylada herkes ev yapıyor, biz de yaptık. Gecen sene evimizin yerini açtık bu yıl da evimizi yaparak tamamladık. Şimdi onu yıkmaya kalkıyorlar. Bizde buna tepki gösteriyoruz. Bu işin sonunu ne olacağını kestiremiyoruz. Bu uygulama çok yanlış. Vatandaşın evini yıkmakla kimse bir şey kazanamaz. Yapılan yargısız infaz.Yaşananlardan çok üzgünüm. Biz bu evleri kredi ile borç ile yaptık. "

Vatandaşlar yıkım ekiplerinin yayladan ayrılmasının ardından ilçeye indi.

Yorumlar
  • ADAMIN BİRİSİ

    YAYLALARI PARSELLEDİNİZ VE YAYLA KANUNU DİYE BİRŞEY ÇIKARDINIZ.SİZ EV YAPABİLİYORSUNUZ FAKAT BİZE MÜSADE YOK.PARAYLA YER ALIP YAPALIM DİYORUZ BU SEFERDE SEN BU YAYLAYA GİREMEZSİN DİYORSUNUZ.ŞİMDİ SİZE YAPILAN MÜSTEHAKTIR.BİZİM YAYLAMIZ YOKSA SİZİN DE OLMASIN

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz