OF Haberleri Tümü

UMMET'İN LİDERLERİ

Yazılı olarak yayımladığı mesajında 28 Şubat Of'un 100. Kurtuluş yıldönümünü de kutlayan İlçe Başkanı Vahapoğlu, kurtuluşun sadece toprak kazanımı değil, düşmanların batıl zihniyetinden de kurtulmanın bilinmesi gerektiğini ifade etti. Ülkemizde batıl zihniyet ve sistemin hüküm sürdüğünü sözlerine ekleyen Vahapoğlu, "Adaletin, ahlakın, maneviyatın ve sömürü düzenin olduğu bir memleket zihniyet olarak işgal altındadır. Kendi inanç değerlerimiz ile örtüşmeyen ve günümüzde milletimizin geneli üzerinde infial uyandıran cinsel tacizlerin ve bunun gibi önemli sorunların bir an evvel önlenmesi zaruret halini almıştır." diyerek bu konularda yetkililerin duyarlı olması gerektiğini söyledi.

Şehitler ayı olarak andığımız Şubat ayında şahadete kavuşan son yüzyılın iki büyük şahsiyeti II. Abdülhamid  ( 10 şubat 1918 ) ve Necmeddin Erbakan'ın ( 27 şubat 2011) şahadeti ilgili de açıklama yapan Vahaoğlu, "10 ve 27 Şubat tarihlerinde Şahadete kavuşan iki büyük liderimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bu iki güzide şahsın yaptığı hayırlı çalışmaların yüzü suyu hürmetine, ümmet vahdetinin tekrar tesis olmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyorum." diyerek şunları söyledi:

"Ölüm yeni bir başlangıçtır. Kimisi için dünyadan kopuştur, kimisi için azaptır, kimisi için Hak' ka kavuşmaktır. Kötüler hiç bir zaman akılda kalmazlar, kalsalar bile hayırla yad edilmezler. Oysa ki ömrünü Hak davaya adamış olanlar ise asla unutulmazlar.

Bizim için Şubat ayının ayrı bir önemi vardır. Ümmetin vahdeti, şuurlanması, harici ve dahili düşmanlara karşı mücadele etme azminin bizlere örnek teşkil etmesini sağlayan iki büyük devlet adamını Rahmetle anıyoruz.

Bizler şahidiz ki bu iki şahsiyet İslam birliğini kurma ve Hakkın hakim olması için canla başla güçlerinin yettiği kadar mücadele etmişlerdir. Bunlara ve bütün şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan Rahmet diler Makamlarının cennet, derecelerinin ali'y olmasını temenni ediyorum."

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz