OF Haberleri Tümü

Of’ta Vergi Haftası kutlandı

Programın açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu yaptı. Kabahasanoğlu konuşmasında;” Sevgili öğrenciler bugün burada böyle güzel bir okulda eğitim- öğretim görüyorsak bunu devletimizin topladığı vergiler sayesindedir. Öğretmenlerinizin aldığı maaşlar, hastanede doktorların aldığı maaşlar, polisin, memurun kısacası kamuda çalışan insanların maaşları devletin almış olduğu vergilerle ödeniyor. Ülkemiz bugün sınırlarımızı korumak için askeri operasyon yapıyor. Buradaki harcamalar da devletin topladığı vergilerle oluyor. Geleceğimiz olan sizler vergi vermenin birer vatandaşlık görevi olduğunu öğrenerek gelecekte ülkenizin daha adil ve zengin vergilendirme yapmasına çalışacaksınız. Ülkemiz zenginleştikçe vergi gelirlerinin de artacağına inanıyorum. Vergi gelirleri artan ülkede devletin yatırımları da artacaktır. Böylece daha çok okul, yol, hastane ve sosyal, kültürel ve spor tesisleri yapılacaktır.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

Of Vergi Dairesi Müdürü Zeki Özdoğan da yaptığı konuşmada,” Nasıl ki her ailenin gelir ve gideri var. Devletimizin de gelir ve giderleri vardır. Gelirlerin önemli bir kısmı vergi gelirlerinden elde ediliyor. Giderler ise devletin harcamalarıdır. Şuanda devletimiz en büyük harcamayı eğitime yapıyor. Devletin topladığı vergiler artarsa size daha iyi okullar, hastaneler ve yollar yapacaktır. Sizler ülkenin geleceği olduğunuz için bizler buraya sizlere verginin önemini anlatmak, vergi bilinci konusunda yardımcı olmak için geldik. Sizlere de bazı görevler düşüyor. Alış verişlerinizde fiş almanız, bu konuda ailelerinizi de bilgilendirmeniz gelecek için önem taşıyor. Ülkemiz sizlerle daha güzel ve büyük işler başaracağına inanıyorum.” sözleriyle konuşmasını bitirdi.

 Müdür Özdoğan’ın konuşmasının ardından Verginin önemi ve vergi bilinciyle ilgili tanıtıcı video ve çizgi film gösterimi yapıldı. Gösteri sonrası Of Vergi Dairesi Müdürü Zeki Özdoğan öğrencilerin sorularını yanıtladı. Soruların ardından öğrencilere Vergi Haftası ile ilgili tanıtıcı broşürler hediye edildi.

İsmail Yıldırım İlkokulundaki programa İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Of Vergi Dairesi Müdürü Zeki Özdoğan, Of İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Bedir, Okul Müdürü Rıza Ercihan ve Of Kütüphane Müdürü Ferman Özdemir de katıldı. Toplu fotoğraf çekimiyle program sona erdi.


Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz